Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamát keresek aki...

Olyan kismamát keresek aki terhesen beadatta a h1n1 elleni oltást és már megszült. Nem lett idegrendszeri baja a babának szülés után?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 13:42
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
83%
Nekem válaszolt már egy anyuka, akinek azóta hat hónapos a babája, teljesen egészséges. Most ez mennyire igaz...mert hat hónapja június volt, a h1n1ről pedig júliustól beszélnek. Félsz beoltatni magad? Hány hetes vagy?
2009. dec. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%
Én még ugyan nm szültem meg, a 34. héten tartok. Beoltattam magam, nekem kifejezetten az orvosom ajánlotta. Azt mondta, szülés utánra valamennyi védettséget ad a bébinek, és neféljek attól, hogy baja esik, mert az idegrendszere az első trimeszterben fejlődik ki. Ha nem vagy biztos magdban, akkor beszéld meg az orvosoddal!
2009. dec. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Én beadattam, de még nem szültem. Viszont szerintem ne itt tedd fel azt a kérdést, hanem a Babák kategóriában, mert akik már megszültek, azok már nem a Terhesség témakört olvassák, hanem a Babákat, persze ha van rá idejük!
2009. dec. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
72%

Én még ugyan nem szültem meg, viszont beoltattam magam. Jelenleg 30. hétben járok. Ismerek több kismamát is azonban, akik előrébb járnak terhességben (konkrétan heteken belül) szülnek és beoltatták magukat. Egyikünknél sem volt az ég világon semmilyen mellékhatás vagy bármi más. Amúgy ettől az oltástól miért lenne idegrendszeri baja a babának?!

Ki mondta ezt a marhaságot?????

2009. dec. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Az idegrendszerük teljesen születés után 3 év múlva (3 éves gyermeknél beszélünk fejlett idegrendszerről)fejlődik ki 100 százalékosan, ezért is mondták az első hetekben, hogy terhes nőknek, 3 év alattiaknak nem ajánlott. De mivel ők a legveszélyeztetettebbek, így megfordult a kocka. Nem hetek, hónapok múlva fordulhat elő késődleges szövődmény, hanem évek múlva. Erre átlag 5-6 év. Garancia nincs sem erre, sem arra. Az oltóanyag biztonságos a tudomány jelenlegi álláspontja szerint,ezért is ajánlják. De, azért is bizonytalanok, mert bizonyítottan nem tudnak érvekkel szolgálni. Viszont, magad vállalhatod a felelősséget magadért, tehát ha oltatod magad, 80 százalékban védett vagy a h1n1 ellen, az ellenanyagot magzatod is megkapja, de nem vagy védett a szezonális influenza ellen, amiben a h1n1 vírussal szemben majd húszszoros az elhalálozás, közel sem annyi mint most. Amennyiben a lakosság 60 százaléka oltja magát, a katasztrofális járvány elkerülhető. 50 százalék már oltotta. Január és február a két hónap, amikor is mégintenzívebben kell a higiénia betartására ügyelni és egészséges táplálkozás mellett napi fél óra mozgással a szabad levegőn védekezni. Az oltás hozzájárul a védettséghez, de nem biztosít 100 százalék védelmet. Tehát a felelősségvállalásra visszatérve, amennyiben oltatod magad, senki, azaz SENKI nem garantálja neked az oltóanyagból származó mellékhatások későbbi kialakulásának elkerülését, ami miatt egy nyilatkozatot is ki kell tölts, hogy te eezt ennek tudatában is vállalod. Csak azért írtam le, mert félelmet érzek benned. Tájékozódni kell, leginkább orvosaid lesznek ebben segítségedre. Én csak felvázoltam neked nagyjából a véleményem és amit én kaptam eddig tájékoztatásul, mert anya vagyok és második babámat várom. Jogosan aggódunk, félelemmel tele, de én annál biztosabban tudom, hogy igenis meg tudok bírkózni, szembe tudok állni egy ilyen vírussal. Az immunrendszerem pajzsként véd. Olyan nincs, hogy erős immunrendszert támad meg. Ez a butaság, ezt nem kell elhinni. Feltételezéseket megint nem kell elhinni az oltóanyaggal kapcsolatban. De egy biztos, ha félsz, inkább oltasd be magad, mert aki fél, azt megtalálja a vírus. Én nem félek :) Orvosaim szerint többen átestek már rajta. Tájékozódj! És sok boldogságot!
2009. dec. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
0%
50 helyett 25-30 százalék, bocsánat.
2009. dec. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos a kismamáknak le van gyengülve az immunrendszere...
2009. dec. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Neten olvastam ,hogy az oltásban található higany veszélyes,1-2 év után idegrendszeri károkat okozhat.

Guillain-Barre szindróma.Amerikába folyamatosan vonják ki az ilyen oltó anyagokat. [link] Küldök egy linket nemtudom sikerül -e megnyitni.

2009. dec. 21. 17:03
 9/26 anonim ***** válasza:
53%

Pont ezért tök mindegy, hogy a most született babák hogy vannak. Az egy dolog, hogy most hogy vannak, de mi lesz évek mulva?

Én is ezért nem oltattam magam, jobban felek az oltás jövőbeni mellékhatásától...

2009. dec. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
35%
Első válaszolónak üzenem, hogy 6 hónapos a baba? De hát könyörgöm, szeptemberben lett piacra dobva az oltóanyag, akkor ő hogy adatta be magának terhesen amikor hat hónapja szült.Emberek, gondolkozzatok már kicsit!
2009. dec. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!