Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes kismama vagyok idáig...

30 hetes kismama vagyok idáig 8kg-mot híztam és szólt a védőnő, hogy nem éppen a legjobb és oda kéne figyelnem. Szerintetek is? Vagy ez mos tényleg ennyire sok? Picit elbizonytalanodtam, hogy akkor most mit egyek és gyümölcsöt sem lehet este?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Jajj ne már... A 8 kg semmi. Ne aggódjál. A védőnő meg biztos nem tudott okosabbat mondani, ezért ez a bevált "térkitöltő" dumájuk. Egyél nyugodtan, ami jól esik.
2009. dec. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

azért mondja hogy sok,mert most fogsz elvileg! rohamosan hízni,heti akár 1kg-t is.Nekem is szólt a bűvös 8nál,és összesen 13kilót szedtem föl.És sajnos maradt rajtam 5kiló felesleg.de ez nem ide tartozik.

estére inkább csak joghurt,saláta,ilyenek.bár ne parázz.neked kell majd a kilókkal küzdened.Nekem volt olyan hogy 3hét alatt 3kiló,következő 3hét alatt alig 30deka.próbálj sokat sétálni,most a jó friss levegőn jót is tesz,

boldog babavárást

2009. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

A terhesség alatt az optimális súlynövekedés (már amit jónak tartanak orvosi szemszögböl) 10 14 kiló között van. Szerintem neked a súlyod inkább kicsit kevesebb, de semmiképpen nem túl sok.

Viszont ha az utóbbi idöben kezdtél el erösebben hizni, akkor tényleg nem árt kicsit figyelni, de ez csak annyit jelent, hogy tésztafélét, kenyérfélét, édességeket csak keveset egyél.

Zöldségféléket meg gyümölcsöt viszont ne korlátozd. A gyümölcsökben ugyan van cukor, de a banán és szölö kivételével nem igazán sok, ellenben a vitaminokra szükséged van neked is meg a babának is. (A természetes vitaminok sokkal jobban felszivódnak, mint a tablettákból)

2009. dec. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ eredetileg volt-e túlsúlyod. Bár a 8 kg tényleg nem sok.

Ami azt illeti valóban most fogsz rohamosan felszedni pár kg-t. Ne koplalj, de azért figyelj mit eszel, ha ehhez van lelkierőd. Nekem nem volt. A végén megettem volna egy lovat, pedig sokan ijesztgettek gyomorégéssel a végén. A sok kényelmetlen mellékhatásból ez kimaradt...

2009. dec. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
8 kg az semmi. En szinten 30 hetes vagyok es legalabb a duplajat szedtem fel eddig. Amig a vercukrod rendben van, addig ne parazz! En egy par hete kerdezgettem kulonbozo orvosoktol, hogy az eddig felszedett 15 kilo sok-e es mindegyik azt mondta, hogy soknak hangzik, de alkatfuggo, nekem valoszinuleg nem artott. Mondjuk nem magyar orvosoktol erdeklodtem, nekem nagyon ugy tunik, hogy otthon el van ez az egesz suly-tema tulozva egy kicsit. Gondolom neked is van ezer mas dolog is, ami miatt parazol, ezen szerintem pont ne. Majd a szoptatassal ugyis lemegy a felesleg! Ha meg nem, akkor a rohangalassal a gyerek utan. :)
2009. dec. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 39. héten mondták a 13kgra, hogy sok... De csak azért, mert eleve túlsúllyal kezdtem (+15kg), ami engem egyáltalán nem zavart, most sem zavar, mert még a szülés előtti napon is képes voltam szaladni a buszhoz. De komolyan!!! A védőnőmnek mondtam, hogy a doki sokalja a 13kg-ot, erre elkezdett röhögni, hogy akkor az ő 30kg hízásához mit szólt volna. Tényleg, amíg rendben a cukrod, jól érzed magad a bőrödben, addig semmi ok az aggodalomra.
2009. dec. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
Jaj, ne már, hülyét kapok. Tessék rendesen enni, jóllakásig, és ne édességet. Azt is lehet, de mértékkel. Érezd jól Magad!
2009. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem nem sok, ha nem inditottal nagy tulsullyal.

En a 31. hetben vagyok es nyolc kilot hiztam, buszke vagyok erre es az alakomra. Rohogogorcsot kapnek, ha valaki ezt sokallna. Ugyanis az elso babammal 25 kilot hiztam, az tenyleg sok volt, ebbol huszat az elso harminc hetben. Negy honap alatt lement kamatostol, de akkor is rossz volt.


Egyebkent magas vagyok es vekony. Most meg veknyabban estem teherbe es a baba novekedesenek megfelelo aranyban hizom. A 20 hetig 2,5 kilot, a 29. hetig tovabbi 5 kilot, az elmult ket hetben csupan fel kilot. Jo az etvagyam, de nem eszem ossze mindent, nem habzsolok. Fitt vagyok es furge, meg mindig csinos, de pocakos. Egy terhesgatyam van csupan, mert nem talaltam tobbet, mindegyik nagy ram. A baba elotti extra szuk farmerom meg mindig feljon, csak a pocakomon nem jo.

A vedono szerint csinos vagyok es tok jo a hizasom, a dokim sokaig kevesellte is.

Nemhogy sokallta, mint a te vedonod.


Egyebkent egyaltalan nem biztos, hogy a vegen fogsz sokat hizni. Igaz, az utolso tiz hetben a babak 200-250 grammokat hiznak hetente, viszont mar minden egyeb plusz suly bennunk van, a magzatviz (ez meg csokken is a vege fele), a vertobblet, a novekedett cicik, a meh plusz sulya, placenta, szoval minden. Sokan az utolso 2-4 hetben nem hiznak egy grammot sem, pedig a baba no.

En hiaba voltam falank az elso fiamnal, az utolso ket honapban olyan szinten egett a gyomrom, hogy nem birtam enni, igy mar nem hiztam sokat.

Most is megkezdodott a gyomoreges, ezert is lassult le szerintem a sulynovekedesem.

Nem eskudozom, de szerintem hatalmas nagy esely van arra, hogy 2-4 kilotol tobbet nem szedek mar fel (ha nem kezdek el vizesedni durvan), az meg ugy pont jo lenne, mert az elso babamnal is 11 kilo ment le szulesnel.


Odafigyeles, ha megis akarsz: en mondjuk alapban nem terhesen is odafigyelek az etkezesemre. Nem elsosorban a sulyom miatt, hanem amiatt, mert aranyerre vagyok hajlamos az elso babam kihordasa ota, amit a taplalkozasommal tudok a legjobban befolyasolni.

A napi szenhidratadagom donto tobbseget igyekszem reggel megenni, szendvics, kenyer, peksuti, minden belefer. Ha szendvicset, kenyeret eszek, akkor igyekszem brutal mennyisegu zoldseget enni hozza.

Az ebedem teljesen normalis, amit eppen fozok, minden van benne, zsiros is lehet, hizlalo is, nehez is, stb. Viszont mindenhez eszem zoldseget, amihhez csak lehet.

Uzsonnara nassolni szoktam. Neha egeszsegeset, neha pici sutit, csokit, edeset, amit eppen kivanok.

A vacsoram viszont szigoruan csak gyumolcs, zoldseg. Alma, salata, egyeb gyumolcs, most eppen a sutotok gyakran nyero.

2009. dec. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2009. dec. 18. 22:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Én a 30. héten már 10 kg-t híztam. Azt mondták, hogy ez teljesen rendben van. A 3. trimeszterben ugyan többet hízol, szóval még egy 5-6 kg feljöhet. De az 1. gyerekkel is ennyit híztam, simán lement. Na, meg én nem is tudok koplalni, mert rosszul leszek. Normál állapotomban 6 után már nem szoktam enni. Most 8-kor már az ájulás kerülget, sokszor még 11-kor is zabálok. A terhesség nem a koplalás ideje, majd ráérsz utána. Orvosilag meg egyébként sem sok, majd 20 kg felett.
2009. dec. 19. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!