Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek van esély így a...

Szerintetek van esély így a koraszülésre?

Figyelt kérdés
Második terhesség, első kisfiamat is előbb szültem, 35+1 voltam, erős vérzés kíséretében indult meg a szülés. Lehet, hogy már csak a fejembe van ez nagyon bent, de mindenki körülöttem mustrál, hogy jaj de lent van a hasam, hú milyen nagy a hasam, tuti nem húzom ki stb stb. Már felrobbanok ettől, de olyan furán is érzem magam, ha már lehajolok vmiért, nagyon feszít és nyom a medencecsontomnál, és a farcsontom is, fáj a derekam,, éjszaka alvásnál fordulásnál recsegek-ropogok, úgy érzem szétszakadok, tegnap már nem vittem le a kisfiamat egyedül, mert nagyon húzott lefelé a hasam. 31 hetes vagyok amúgy. Doki is mondta anno, hogy ez az előbb szülés lehet hajlam is, hogy gyengébb a méhszájam, mindkét terhességnél már a 20. hét után a külső méhszáj egy nagyon picit nyitva van....egyre erősebb a megérzés, hogy a 36 hét előtt jön ő is, de nem tudom, hogy ez azért van mert belém beszélik, vagy megint jól érzem, mint az elsőnél. 27. héten becsülték 1200 gm-ra, most kb már lehet 2 kg körül, ha most születne, mennyi esély lenne a későbbi problémákra? Szült valaki 31-35. hét között? Vagy akinek hasonló tünetei voltak, de vissza tudták tartani? Magnéziumot szedek 20. hét óta, magnesia citricit, pihenni nem tudok többet, mint délután mikor a pici alszik, így se viszem már le egyedül szegényt, ha nincs segítségem, sajnos itt fent vagyunk.
2014. ápr. 2. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Az első egészségesen született a 35. hétre? Szerintem ne idegeskedj, mert csak rontasz a helyzeten. Van olyan ismerősöm, akinek az első koraszülött lett a második viszont teljesen időben jött. Sőt indították neki, mert már akkora volt a baba.
2014. ápr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Minden rendben volt az elsővel, 2800 g és 52 cm volt, mára másfél éves 13 kg, okos, egészséges gyönyörű, mint egy időre született baba
2014. ápr. 2. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:
Látom régi már a kérdésed. Hogy született a tesóbaba? Remélem nem lett igaza a vészmadaraknak!
2015. szept. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!