Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora lehet az esély vetélés...

Mekkora lehet az esély vetélésre/koraszülésre 22-23hetesen? (Vagy mondjuk a 26. hétig kb. )

Figyelt kérdés
2009. márc. 4. 10:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Betöltött 20. héttől már koraszülésnek számít, bár reális életben maradási esélyek a 24-25. héttől vannak. Tudomásom szerint a koraszülések gyakorisága kb. 10 %, de ebben statisztikailag azok is benne vannak akik egy nappal a 36. hét betöltése előtt szülnek. A heteken belüli megoszlás gyakoriságát nem tudom.
2009. márc. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem nagy.A 12-ik hét után jelentősen csökken a vetélés kockázata,de nem szűnik meg teljesen.Sajnos erre nincsen garancia,bármi közbejöhet.Gondolok itt fertőzésekre,és egyébre amire nem számít sem az orvos sem a kismama.Ezért kell mindent megtenni amit csak lehet a babánk és a saját egészségünkért.Normálisan táplálkozni,mozogni,részt venni a szűrővizsgálatokon,és az orvosik viziteken.Sok bajt lehet előre látni,és tenni ellene.De sajnos vannak olyanok is,amiket nem tudni előre,ezért nem kivédhető.

Az új törvények szerint 24 hetes megszületett magzat már koraszülöttnek számít.De nagyon rosszak az életesélyei,és még ha életben is marad nagy az esély a fogyatékosságra.

Minél több időt tölt méhen belül egy koraszülött,annál jobbak az életesélyei.

2009. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

EZ tőled is függ. Ha van nálad valamilyen hajlamosító tényező, akkor nagyobb eséllyel növeled a statisztikai átlagot, ha meg nincs akkor kisebb az esélyed nyilván.


Én is ettől rettegek folyamatosan, mert nekem az első koraszülött volt, most töltöttem a 24 hetet, és még mindig azt számolgatom, mennyi időnek kell még eltelnie ahhoz, hogy ha meg is születik, nagy valószínűséggel ne legyen semmi baja.


Nálad van hajlamosító tényező?

2009. márc. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ, aranyos vagy! Tudom, hogy ezek nem pontos adatok, de nekem már az is elég, ha körülbelül tudom, hogy most mégis minden 10.nőnél vagy, valami. Tehát viszonylag ritka azért, rá lehet mondani. Főleg hogy ebbe mindenki beletartozik, aki a harminc vhanyadik hét előtt szül.
2009. márc. 4. 10:33
 5/12 anonim ***** válasza:

De csak azok vannak benne, akiknek a 24 hét után születik!!!


Előtte vetélésről beszélünk a jogszabály értelmében.

2009. márc. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nálam nincs hajlamosító tényező, de anyukámnak velem vmikor, nem tudom hány hetes terhesen elkezdett kinyílni a méhszája. De azt mondja annak van tünete, mert neki akkor már vagy egy hete erős menzeszes görcsei voltak és az orvos megnézte, és valóban nyílt kifele a méhszáj. Össze kellett varrni altatásban, hogy én ne szülessek meg korán, és kb. kiírt dátum előtt vagy három héttel ki kellett venni a varratokat.


Azért ijedtem meg, mert nekem is néha van menzeszes érzésem, ami bár kellemetlen, de nem görcs, és általában a magne b6 szokott segíteni. Na meg két napja barnás folyásom lett, de azóta már sikerült dokival beszélnem telefonon és megtudtam, csak a megerőltetéstől van. Vissza kell vágnom a gyaloglásból, cipekedésből, hajolgatásból, házi munkából.

2009. márc. 4. 11:10
 7/12 A kérdező kommentje:

Szóval bár igyekszem nem rágódni a témán, azért kíváncsiságból érdekelt, hogy mégis meddig kell kihúzni, amikor már ha vmiért megszületik korábban, jó esélyei vannak a túlélésre. Azt hiszem már a 28.héten olyan 80-90% a túlélés esélye. Addig még van olyan 5 és fél hetem. Addig kell nagyon vigyázni, sokat pihenni, hogy ha baj lenne,az orvosok is tudjanak segíteni.


Tudom, hogy nem szabad ilyesmin idegeskedni, de ugye van az a bizonyos 12hetes határ, amíg nagy a vetélés esélye, de utána van még egy, ami előtt ha megszületik, képtelenség életben tartani a fejletlen tüdő stb miatt.

2009. márc. 4. 11:15
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérlek szépen ne idegeskedj!!! Elhiszed nekem, hogy azzal sokkal többet ártasz a babádnak? Ilyenekkel nem is szabad foglalkozni, főleg nem aggódni rajta, azzal csak "bevonzod" a negatív dolgokat. Nekem is vannak mensi szerű görcseim. Na és? Ez természetes. Nő a méhed, mozog a bébi, még szép hogy nem egy kellemes érzés. Gondolj bele milyen átalakuláson esnek most keresztül a belső szerveid! Még soha nem tapasztalták, hogy milyen az mikor egy új kis élet növekszik benned és azt el kell látni tápanyaggal, oxigénnel stb. Ez egy megterhelő állapot, ezért hívják terhességnek. Mindened nagyon igénybe van véve, ne terheld még azzal is magad, hogy idegeskedsz! Hidd el, hogy minden rendben lesz!! És az a kisbaba aki benned van nagyon is jól tudja, hogy mikor kell kibújnia. Ha nem terheled magad feleslegesen, rendesen eszel, eleget pihensz, esetleg vitamint is szedsz akkor semmi baj nem lehet. Az orvos meg azért van, hogy ha ne adja Isten valami probléma lenne akkor időben észre vegye és tegyen ellene.

Amíg jól érzed magad nem lehet semmi baj! :)))

Nagyon szép terhességet, jó egészséget!

21 heteske

2009. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó 21 heteskének: Köszi. Amúgy nem a menzis érzés miatt paráztam inkább, hanem a barnás folyás miatt. 10hetesen volt ilyen utoljára, akkor kórházban voltam vele, mármint ügyeleten.
2009. márc. 4. 12:22
 10/12 anonim ***** válasza:

3-ik válaszoló vagyok.


Nem akarok vészmadár lenni, főleg meg nem akarok olajat önteni a tűzre, de én már átéltem egy koraszülést ( 30 hetesen kezdődtek a MENSISZERŰ GÖRCSÖK) szóval én "autentikus forrás" vagyok.


Csak azt akarom mondani, hogy FELESLEGESEN tényleg ne agyalj ilyesmin, de ha bármi rendelleneset tapasztalsz, ( és a mensiszerű görcsölés igenis az,ha mindehhez még azt is érzed, hogy a méhed keményedik, ezt hívják ugyanis FÁJÁSNAK!!!) akkor irány a kórház, ne halogasd egy pillanatot sem!


Én úgy jártam, hogy egész délelőtt éreztem ezt a görcsölgetést, igazából fájdalmas nem volt, csak szokatlan és kellemetlen, a férjem hazajött ebédelni, és könyörgött, hogy ugyan, menjünk már be a kórházba, ha nincs semmi baj, legalább megnyugszunk mindketten. Bementünk. Ujjnyira nyitott méhszájat és 60-as fájásokat talált a doki..... Amiből én alig éreztem valamit. Csak a mensiszerű görcsölést. Irány a szülőszoba, magnézium-infúzió, visszatartás, ami sikerült. A 36. hétig ezt még megismételtem 3 X, minden előjel nélkül. Nem derült ki, hogy mi okozta, pedig mindenre kivizsgáltak. 36 hétre, makkegészségesen született a fiam, köszönhetően ez a férjem makacsságának is. Hát most én is be vagyok szarva, a testem minden rezdülését figyelem, és ha megismétlődik, nem habozok egy percet sem. Erre mondják, jobb félni, mint megijedni.


De kérlek szépen, ha nincs semmi előjele ennek a dolognak, tényleg ne lovald bele magad, az anyukád az az anyukád, az ilyesmi nem öröklődik!!!


Az alhasi fájdalom is "elmegy" egy darabig,mert valóban okozhatja a méhszalagok nyúlása, de ha lefekszel hanyatt, és érzed, hogy a méhed keményedik-ellazul, és ez ismétlődik rendszeres időközönként, akkor az már nem természetes! Ilyen tünetek híján nincs gond.


Amit még tapasztalatból tanácsolni tudok, ne hanyagold el a MagneB6-ot, az orvossal beszéld meg az adagját, ( én most napi 1000 mg-ot szedek, ami nagyon sok, mert egy szem hagyományos tabi 48 mg-ot tartalmaz) plusz még ehhez a dokim "receptre konyakoztat". Nem vicc, koraszülés megelőzésében hatásos, ha van keményedésed, kezdd el bátran. Nekem is ez segített korábban is, hogy kihúzzuk a 36-ik hétig. Napi 3 X egy korty, vagy ha úgy érzed, keményedik a hasad, akkor "nagyobb korty" :-)

2009. márc. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!