Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért kell belgyógyászatra...

Miért kell belgyógyászatra menni terhesen?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm aki, néhány éve szült azt mondta, neki még akkor nem kellett. Érdekelne, hogy miért van ez a kötelező vizsgálat? Kíváncsi vagyok :)
2014. ápr. 3. 13:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A háziorvosra gondolsz? (mint belgyógyász??? ) a kiskönyvben, ami szerepel?

mert megméri a vérnyomásod, beírja a kiskönyvbe ha volt bármilyen kórelőzmény, akármi, műtétek, bármi, ami befolyásolhatja a szülést, (pl. szól, hogy ilyen kórelőzménnyel nem szülhetsz csak császárral, ) és azért, mert EKG-ra ő tud beutalót adni. Azt kell csináltatni.

Kb. ezért. Ennyi.

2014. ápr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem a háziorvosomra gondolok. Egyébként is a védőnőm adott beutalót belgyógyászati szakrendelésre.
2014. ápr. 3. 13:59
 3/17 A kérdező kommentje:
De már értem, akkor EKG-t fognak csinálni. Most a kiskönyvemnek mi köze van hozzá? Abba a védőnőm ír bele.
2014. ápr. 3. 14:01
 4/17 anonim ***** válasza:

MEG MAJD a háziorvos!!! Ezt mondom. Van 1 db rovat, amit ő fog kitölteni.

Oksi?

2014. ápr. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Most ezt nem értem. Egy kórházba adott nekem beutalót, ami tőlem kb. 30 km-re van.
2014. ápr. 3. 14:10
 6/17 A kérdező kommentje:
A háziorvosomról nem is írtam.
2014. ápr. 3. 14:10
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem hozzá fogok menni.
2014. ápr. 3. 14:10
 8/17 anonim ***** válasza:

Hát akkor én itt befejeztem. Nem értem én sem akkor.

Nekem többedik terhességem, a nőgyógy. és védőnő havonta találkozik velem, ő mellettük pedig egyetlen egy alkalommal el kellett mennem a háziorvoshoz, aki belgyógyász, ő kitöltötte a saját rubrikáját a kórelőzményemről, elküldött EKG-ra, megnézte, kiértékelte és viszlát.

Nem tudom akkor veled mi fog történni, bocsi, nem akartalak férre vezetni.


Cukorterhelésed jó lett?

Én előzőnél még amiatt voltam belgyógy-ra küldve a kórházba, mert a zsemlés-tejes nem lett jó.

2014. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerencsére eddig minden vizsgálateredményem jó lett.
2014. ápr. 3. 14:21
 10/17 anonim ***** válasza:

Második gyermekem várom, a háziorvosnál én sem voltam terhesség alatt. Nálunk is a védőnő ad beutalót a belgyógyászati szakrendelésre. Ott csinálnak egy EKG-t, meghallgatják a szíved és tüdőd és ők is megkérdeznek, hogy a családban milyen betegségek vannak. Nálam vesefunkciókat is néztek, mert gyerekkoromban gond volt a vesémmel. Nálunk így működik.


Mivel az ember általában nem jár rendszeresen belgyógyászatra, s terhesség alatt amúgy is jobban terhelve van a szervezet, a te érdekedben ellenőrzik, hogy minden jól működik-e :)

2014. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!