Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet nekem vagy a babámnak...

Lehet nekem vagy a babámnak ettől baja?

Figyelt kérdés
Eléggé csúnyán megkarmolt a macskám. Oltott, féregtelenített, lakásban tartott, bár mostanában orvosi kezelés alatt állt, így többször voltunk állatorvosnál, ahol volt más állat is. Tisztán tartom, de mégis nagyon félek. A sebet kimostam, fertőtlenítettem és neogranormon kenőccsel kentem be ez van itthon...mit tegyek még??Vagy csak túlparázom?
2014. ápr. 3. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Neogranormon nem árt, de nem teljesen értem, hogy mi értelme volt bekenni vele. Az csak hámosít.


A karmára tapadt piszok, kórokozók esetleg bejuthattak a vérkeringésbe, de gondolom vérzett, az kimosta. Orvosnál esetleg kérdezz rá, de kétlem, hogy ha ki lett véreztetve, bajt okozna.

2014. ápr. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, hogy lesz bajod. Toxo-t mikor szűrtek utoljára, milyen volt az eredménye?
2014. ápr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Esetleg toxoplasma vizsgalatot vegeztess. Engem a tengerimalacom karmol meg akaratlanul, mindig gyorsan lefertotlenitem.
2014. ápr. 3. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem vérzett olyan nagyon, csak picit, a hátsó karmával mart meg 3 helyen...azonnal mentem kimosni és fertőtleníteni így nem vérzett igazából...holnap hívom a védőnőt!Nem akarom túllihegni, de féltem a babát!
2014. ápr. 3. 20:34
 5/11 A kérdező kommentje:
Toxoplazmát nézetek rendszeresen, pont 1 hete vettek vért másodszor a terhesség alatt...de a macskámat is megvizsgáltattam rá, nem terjeszti még nem találkozott a fertőzéssel...de úgy tudom sz csak a székletével terjed, nem?Ugye csak idegbajos vagyok?
2014. ápr. 3. 20:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugi van! A toxoplazma fertőzés módját jól tudod, egy kicsit bonyolultabb rá szert tenni annál, hogy egy macska karmolás esetén reálisan félni kellene a fertőzéstől. A karmolás csak kellemetlen, de semii extra veszélyt nem hordoz.
2014. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nagyon féltem a babám, a férjem is szerint is tiszta dilis vagyok, hogy egy sima karmolástól félek, hiszen a cica a miénk és nagyon tisztán van tartva, rendszeresen ápoljuk, orvos látja...de mégis...
2014. ápr. 3. 20:47
 8/11 anonim ***** válasza:
Toxoplazmózist az emberek nagy része nem eléggé megmosott gyümölccsel, zöldséggel kapja meg (gyakorlatilag a rajta maradt földdel). A macska ritkább fertőző forrás.
2014. ápr. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, tudom. Én nem is igazából a toxoplazmózistól félek, azt nem terjeszti a cicám (12 éves) kivizsgáltattuk rá, hanem magától a karmolástól...attól, hogy vmi fertőzést adhat át.
2014. ápr. 3. 21:02
 10/11 anonim ***** válasza:
A macsakkarmolástól simán lehet, mivel ahogy mosakszik, nyalja a fenekét, utána a lábát, vagy belelép stb.
2014. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!