Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet ettől valami baja a...

V-f.m. kérdése:

Lehet ettől valami baja a babámnak? - Nagyon aggódok.

Figyelt kérdés
Ma reggel erős torokfájásra ébredtem, most már az orrom is nagyon folyik és lehet hőemelkedésem is van. Nem tudok pihenni sem mert munkában vagyok. Szerintetek ez árthat a kis pocaklakómnak? Később lehet valami baja ettől? Mit csináljak, hogy Ő rá minél kevésbé hassanak a bacik? :( 8+1 h kismama
2013. márc. 7. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A torokfájás orrfolyás nem gond(sós vizes gargarizálás nagyon jó, fokhagyma,C vitamin dögivel,mézes tea),de a láz okozhat problémát.De egyáltalán nem biztos, hogy okoz is!!!Szerintem el kéne menned dokihoz, hogy kiírjon lázcsillapítót amit ilyenkor szedhetsz,és lehet jó lenne ha kivennél szabit, és kipihennéd a betegséget minél hamarabb!

De ne aggódj,rendben lesz minden!

2013. márc. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
igyal sok kamilla es koromvirag teat,azok majd gyorsan kihajtjak a bacikat a szervezetedbol.
2013. márc. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg nem lesz semmi baja ettől még a babádnak. Én is voltam megfázva egyszer a terhesség elején, és a közepén is. Egy kis torokfájástól, orrfolyástól semmi baja nem lesz. A lényeg, amire ilyenkor figyelni kell, hogy ne legyen tartósan magas lázad. Én a helyedben tekintettel az influenza szezonra orvoshoz mennék, mert most a te esetedben nem biztos, hogy csak egy mezei megfázásról van szó. Én is dolgoztam, de én csak megfáztam. Rengeteg mézes, citromos kamillateát ittam, és kamillateával gőzöltem naponta 10 percet. Nekem nem volt hőemelkedésem sem.De mondom, bajt csak a tartós magas láz tud okozni, úgyhogy a legfontosabb, hogy azt elkerüld!


30 hkm

2013. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 8 hetesen kaptam el valami vírust. Pihenj sokat, én homeogene-t szedtem, és ahogy előttem írják, sok mézes tea. Ha lázad nincs, akkor nem lesz probléma. Én táppénzre jöttem pihenni, első a bébi! Jobbulást! 12hkm

2013. márc. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. :) Sajnos szabit nem tudok kivenni a holnapi napra sem, mert a héten egyedül viszem az utazási irodát, mindenki idegenvezetésen van. Jövőhét hétfőtől pedig már a kis babóca miatt táppénzen leszek, csak hát még másfél napot végig kell dolgoznom ahhoz, hogy igazán pihenni tudjak. A mézes/kamillás teákat mindenképpen kifogom próbálni. Köszönöm a tippeket! Remélem gyorsan hatnak és hamar meggyógyulok! És reménykedem benne, hogy nem influenza!
2013. márc. 7. 15:00
 6/15 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös! Nekünk is első baba lesz! :) Éppen ezért szerintem sokkal jobban beilyedek mindentől mint ahogy kellene! De örülök, hogy Veletek is minden rendben van, remélem Nálunk is gyorsan elmúlik ez a náthaszerű valami! :) Boldog babavárást! :)
2013. márc. 7. 15:14
 7/15 anonim ***** válasza:
Nem szabad pánikolni, csak örülni!
2013. márc. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem lesz baja! Én többször voltam beteg a terhességeim alatt (az első harmadban is), és egészségesek a gyerekeim! Sőt, az a legegészségesebb, akivel legtöbbet voltam beteg az első hónapokban...
2013. márc. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ha lázad van, azt csillapítani kell, mert az árthat a babának.
2013. márc. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne megnézetni magad egy dokival mielőbb.

Két dolog az, ami jelen esetben árthat a babának:

- némelyik virus (oscillococcinum-ot lehet szedni megelőzés céljából, de mindenképpen egyeztess erről is az orvosoddal)

- tartós, magas láz, 38 feletti. Ebben az esetben a HÜTŐFÜRDŐ TILOS!!! Borogatás karra, lábra, homlokra, lenge öltözet, rengeteg folyadék nem hidegen, nem forrón, hanem hüvösen. Belladonna, Aconitum homeopátiás készitmények segithetnek orvosi javaslat mellett. Krumplit lehet lereszelni, azzal a lábat beborogatni egy éjjelre (nylont rakj alá, mert különben foltot hagy a lepedőn). Hagyma, foghagyma (antivirális hatású!) kilószámra fogyasztandó, méz szobahőmérsékleten, C-vitamin nagy dózisban TILOS! az első trimeszterben.

Egyébként meg ne aggódj, a babák erősek, sokat birnak. Ha amúgy egészséges babácska, akkor nem lesz baja egy kis megfázástól.

2013. márc. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!