Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik velem? Meggondolta...

Mi történik velem? Meggondoltam magam? Más is érzett már így?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, sokáig nem szerettem volna gyereket. Aztán változott a véleményem, vágytam egy babára. Most várandós vagyok, és kétségbeestem. Félek, hogy megváltozik az életem, hogy ki sem látszom majd a pelusokból és bébikajákból, büfiztetésből, hogy nem én leszek már fontos a szeretteimnek, hogy sosem leszek egyedül, nem csinálhatom azt, amihez kedvem van, nem aludhatok sokáig, nem foglalkozhatok úgy az állataimmal, hogy unalmas háziasszony leszek, nem nő, "csak" anyuka, félek, hogy az új feladataim nem elégítenek majd ki, stb. Tudtok valami vigasztalót mondani?
2014. ápr. 3. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen normális. Hasonlóképp betojtam minden nagyobb esemény előtt. Esküvő előtt egy héttel pánik, hogy vazz, ez de végleges...Végül a férjemnek elmondtam, laza mosollyal annyit mondott, hogy ha nem működik, akkor erre találták ki a válást. Ettől hót megnyugodtam és nem paráztam rá többet. Szerencsére az elmúlt években sem jutott eszembe a válás, mint opció.


34. héten vagyok, én is ráparáztam, hogy végleges lesz, jajj. Aztán rájöttem, hogy "backup plan" kell és az megnyugtat. Férjem itt is segített, felvázolta, hogy ha már nagyon kezdek becsavarodni, akkor ott van négy izgatott nagyszülő, akik egymást taposva fognak ugrani egy kis unokázásért - mi meg csinálhatunk addig felnőtt programot. Így most ismét nyugodt vagyok. Ha már tikkelek a sírástól esetleg, még mindig a férjem kezébe nyomhatom és kimehetek tíz percre az udvarra lenyugodni.

A háztartás másodrendű lesz, nem fogok mártírkodva felmosni az utolsó erőmmel. Vagy marad a kosz, vagy megcsinálja más.


Szóval nekem az segített sokat, hogy minden szituációra van B terv is.

2014. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
42%
A kakis pelus, a büfiztetés, a bébikaják mind-mind a babád/gyermeked érdekeit szolgálják, ami által tudni fogod, hogy jót tettél vele. Mostantól ő lesz az első, de ettől nem kell leírnod magadat. Minden csak rajtad múlik.
2014. ápr. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én is így voltam ezzel, hasonló gondolataim és félelmeim voltak. Volt olyan, hogy végigsírtam egy éjszakát a fürdőszobában terhesen, hogy én még se akarom. Most 6 hetes a kislányom. És igen nagyon nagyon nehéz. DE!!!! Amikor a karomban elmosolyodik, elkezd gügyögni, most kezd nézelődni figyelni rám és az apukájára, akkor olyan szeretettel telik meg az egész testem és lelkem, hogy semmi más nem számít, és minden nehézség egyből megtérül. :-) Kívánom hogy nálad is igy legyen :-)
2014. ápr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vígasztaló majd maga a baba lesz.

Én is ezt érzem.:)

2014. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanezt éreztem mint Te, csak én 32 éves voltam. :) Vágytam egy babára, aztán amikor ott volt, kétségbe estem. De elmúlt, nyugi! :) Amikor megvan már a baba és egy pár hónapos, kinyílik újra a világ. Lehet vele mindenfelé járkálni, barátnőzni, rokonokhoz menni, baba úszásra járni, vásárolgatni, stb.

Ha megteheted, akkor ne dolgozz a szülésig, legyen pár hónapod lustálkodni, készülődni, magadra figyelni. Én imádtam otthon lenni a terhesség utolsó 3 hónapjában. Ilyen időszak többé nem lesz az életedben, hogy igazoltan lógasd a lábad! :) Aztán, ha megvan a baba nyugodtan szervezz programokat, olyanokat ahova babával is lehet menni. A kisfiam októberi, így mi a telet szinte otthon töltöttük, csak barátokhoz, rokonokhoz jártunk, de tavasszal elindultunk minden felé. Babaklub,babaúszás, gyerekes barátnők, nyáron strand. Szóval tavaszra teljesen megnyugodtam, hogy tök jó döntés volt a gyerekvállalás és így is teljes az életem!

Most 35 éves vagyok és úton van a tesó. Egy szemernyi rossz érzés sincs bennem.

2014. ápr. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha vágytál/vágysz babára, akkor valószínű a hormonok. Hány hetes vagy?


Minden megváltozik, szinte mindent felsoroltál :-). De a kicsid kárpotólni fog. Amikor látod, hogy napról-napra több mindent tud, amikor majd odabújik hozzád és már a hangodra megnyugszik, elfelejted, hogy nem vagy soha egyedül, stb.


Én mindig is akartam gyereket és a terhesség alatt nem jutottak ilyenek eszembe. Már lassan 4 éves a kislányunk, ő ovis én 8 órában dolgozom, nagyon fárasztó, de ez a pici lány mindenért kárpótol és semmiért nem cserélném vissza a régi életemre :-).


Ne gondolj ilyenekre. Készülj a babára, tervezgess, hogy milyen lesz majd.

2014. ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sok kismama érzi és gondolja ugyanezeket mint amit leírtál. 35 évesen amikor már kialakítottál egy csomó mindent magad számára és megismerted a saját igényeid , kicsit ijesztőbbnek hat föladni az eddigieket. Nem érdemes nagyon előre gondolkodni. Élvezd ki a kismamaság örömeit most. Amikor kibújik a babád lehet az első napokban még nem érzed , de később igen hogy megszületett az az ember akit a legjobban szeretsz. Akkor imádni fogod ha látod hogy örömet szerzel neki, akár egy játékkal vagy bármi mással. Most kezdődni a legszebb korszak az életedben. A hobbidból és a nőiességedből ne engedj. Sokkal jobb ha segít a környezet hogy anyának is legyen privát ideje és legyen magára ideje. Gratulálok Neked! Csodás dolgok várnak rád. Élvezd ki ezt a szép pocakos kort is!
2014. ápr. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, annyira édesek vagytok.

Most nem a kétségbeeséstől, hanem a meghatottságtól, de megint bőgök.

Még csak az elején vagyok: 7 hetes. Meddig tart ez a hormonos mizéria? Mind a 9 hónapon át elkísér?

2014. ápr. 3. 21:51
 9/11 anonim ***** válasza:

6.vagyok.


Valószínű kitart 9 hónapig, sőt még tovább is :-). Fel a fejjel.

2014. ápr. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Az én történetem: 36 éves vagyok régóta vágytunk babára. Most sikerült, de nem egy hanem 3 baba van a pocakomban. Most leszek 9 hetes. Ugyanezeket élem át amit te leírtál, de próbálok nem agyalni, majd kialakul minden szépen. Az élet értelme egy nőnek, hogy anya lehet. Ez a teljes kiteljesedés. Biztos lesz sok nehéz időszak, de majd utólag visszagondolva ezzel együtt lesz szép az egész.
2014. ápr. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!