Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 évesen (2. ) terhesség,...

36 évesen (2. ) terhesség, szülés?

Figyelt kérdés

2. babát vállalni 36 évesen? Ez a nagy kérdés(em)!

Aki hasonló korban volt 2. babájával, megírná nekem mennyivel volt nehezebb (vagy könnyebb esetleg) a terhesség és a szülés? Én mindkettőtől nagyon félnék/ek. De mégis jó lenne egy testvér, újra egy kisbaba....

Köszönöm ha írtok!


2014. ápr. 5. 13:36
 1/7 Jégtánc ***** válasza:
Szia, 38 évesen szültem a 3. gyermekem.Szinte első terhessėgnek tűnt mert 12 év van a második és harmadik gyermek közt.Terhesség normális volt,igazán élveztem azt az időt.Minden vizsgálat rendben volt nem kellett semmi extrát csináltatni.Szerencsém volt mert a lányomat nem hordtam túl,és itthon kezdődtek a fájások.2 nap után mentünk be ėjjel,onnan már relatív gyorsan ment.4h kb.Fiaimat túlhordtam,első gyermekem ráadásul sürgősségi császárral született.3. terhességem alatt nem igazán voltam rosszul,egy ideig nem kívántam a húst,annál inkább a krémleveseket és gyümölcsöt.
2014. ápr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

39 évesen szültem a 3. gyermeket, 12 és 14 éves nagytestvérek mellé. A 6. hónaptól veszélyeztetett voltam, nem a korom miatt, hanem mert a második szülés eléggé megviselte a méhszájat. Még terhes se voltam, mikor mondta a szülész, hogy erre számítani kell, ha még akarok gyereket. Egészséges kisfiam született, én pedig nagyon élveztem az újbóli babázást. Sokkal lazábban álltam a problémákhoz, feleannyit se aggodalmaskodtam, mint a nagyokkal annak idején. A nagylányaim lassan kiröpülnek, de marad itthon még egy kicsi.

Egyetlen veszélye a dolognak, hogy ha nem vigyázunk, szegény még 20 évesen is a mi kicsi fiunk lesz... Hiába tudom, hogy nem helyes babásítani egy nagyfiút, ez csak külön odafigyeléssel, tudatos kontrollal működik.

Ha a körülménye adottak, vágjatok bele bátran!

2014. ápr. 5. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
36 évesen szültem a második babámat. A nagyobb akkor volt 2,5 éves. Kb ezért volt csak nehezebb a terhesség, mint az első, mert egy 2 év körüli gyerek állandóan mozgásban van :) A nagyobbat indítani kellett, a kicsit is túlhordtam, de ő elindult magától. Gyorsabban született, kevesebb sérüléssel, sokkal hamarabb gyógyultam. Mivel az össze uh vizsgálatom, afp-m, kombinált tesztem jó volt, így az amniot is kihagytuk (az orvossal konzultálva és egyetértve), de minden rendben volt. A 36 év még nem kizáró ok, ha minden adott, vágjatok bele!
2014. ápr. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én pont fordítva voltam, mint az előttem lévők. A kisfiamat 33 évesen szültem, ő most 2,5 éves és várjuk a tesót. A kisfiammal nagyon jól voltam, dolgoztam végig, semmi rosszullét stb. Most a másodikkal viszont minden tünet kijött, amit a terhességnél tipikusnak vélnek. Én kb az első 14 hétben voltam nagyon rosszul, de úgy hogy volt amikor egész nap émelyegtem, vagy csak egyszerűen gyenge voltam. Néha "sajnáltam" is kisfiamat, hogy nem tudok vele úgy játszani, ahogy eddig vagy ahogy ő szeretné, és volt amikor ezt nem értette meg és azt hitte ő csinált valami rosszat anya azért fekszik inkább és nem pedig játszik vele (de mostmár valamennyire felfogja és a mondom neki, hogy anyának most picit le kell feküdnie, vagy menjünk lassabban mondja, hogy a baba miatt és mutatja a pocit, sőt nagyon aranyosan ha fekszek odajön felemeli a pólómat és ad rá egy puszit - hogy ez neki mennyire tudatos azt nem tudom), meg most mindenféle baktériumfertőzésre nagyon fogékony vagyok (szerencsére a babával minden rendben) csak nekem nehezebb, mert nem lehet csak úgy gyógyszert szedni. De remélem a szülés ugyanolyan gyors lesz,mint az elsőnél és akkor bevállaljuk a harmadik babát is :)
2014. ápr. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kiki01 ***** válasza:
Én is 38 évesen szültem a fiamat a 2 éves lányom mellé, hát a terhesség tényleg megviselt amiatt amit az előző is írt, de a szülés normális mederben zajlott, semmi extra nem volt, gyorsan regenerálódtam, és élvezem a babázást:)
2014. ápr. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem ez egy olyan kor ami még bevállalható,de ennél idősebben szerintem felelőtlenség is.A környezetemben a 38-40 évesen szülők(2.-vagy 3. gyereket) egészségileg mind megroggyantak,pedig nagyon fittek voltak és egészségesek.35-36 éves ismerősök még elég jól viselték bár nem annyira,mint az első terhességet.
2014. ápr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!

Jó olvasni, hogy ennyien örültök, hogy bevállaltátok 36 év felett is!

Akkor ezek szerint nem "lehetetlen" :)

Sokat gondolkodok rajta, lehet , hogy túl sokat?

És vizsgálatok se voltak különösebben szigorúak a terhesség alatt mint az első babával? Az én első terhességem elég nehéz volt, sokat kellett feküdni, az elején vérzés stb... A szülés indításos volt, de normálisan lezajlott 6 óra vajúdással..Utána viszont sokáig tartott mire rendbe jöttem.. Vajon ugyanígy lenne másodszor is?

Még egyszer köszi, hogy írtok/írtatok, és jó egészséget és babázást nektek!

2014. ápr. 6. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!