Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen lehetőségeim lennének...

Milyen lehetőségeim lennének a jövőben terhesgondozásra/szülésre, ha "nincs pénzem"?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, jelenleg főiskolára járok, de már házas vagyok, és fel szeretnék készülni. A problémám az, hogy a család támogatásával is összesen annyi pénzünk van, hogy magunkat el tudjuk tartani, és elviekben egy gyereket is el tudnánk simán, a probléma itt a terhesség körüli rendkívül magas összegekkel van. Csomó fórumot olvasgattam, és teljesen össze vagyok zavarodva, hogy mi van a hálapénzzel, a szülés díjával. Nekem nincs és a közeljövőben nem is lesz erre pénzem, kizárólag TB alapon tudnék járni rendelésre... Mik a tapasztalatok? Mire számíthatok majd? Volt, aki hasonló szinten ment szülni, "pénz nélkül"? Köszönöm, 23L

2014. márc. 13. 09:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Szerintem teljesen felesleges az ingyen is megkapható szolgáltatásokért fizetni. Én 3x szültem, SZTK-ba jártam és ügyeletesnél szültem, Minden frankó volt. :)
2014. márc. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm is 2 gyereket szült, simán SZTK-ba járt, és ügyeletesnél szült, semmi gondja nem volt.
2014. márc. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, így elsőre ilyet hallani jó érzés, kicsit megnyugodtam:D :)
2014. márc. 13. 09:14
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

Én ezt azért nem látom ilyen egyszerűen mint te.

Azt írod, hogy:


"a család támogatásával is összesen annyi pénzünk van, hogy magunkat el tudjuk tartani"


majd azt írod, hogy

"elviekben egy gyereket is el tudnánk simán (tartani)"



Akkor most melyik állítás a nem igaz?

Ha magatokat sem tudjátok eltartani (mert bizony ha havonta a szülők támogatnak, akkor NEM tudjátok önállóan eltartani magatokat- ez az igazság), akkor mégis hogyan tudnád a nyakadba venni egy kis ember eltartásának a felelősségét?


Nagyon szépen kérlek ilyen bizonyatalan helyzetben, mások támogatására szorulva ne az legyen már az első, hogy mihamarabb gyereket vállalsz.


23 éves vagy, tanulsz. Végezd el az iskolát, állj munkába, szerezz GYED-re jogosultságot, legyen egy pár havi tartalékotok (az mindig kellene amúgy), hogy ha a gyermek születése körül valaki elveszti pl. a munkáját, akkor ne kelljen alapvető dolgokban hiányt szenvedni.

A lakhatásotok rendben van (úgy értem, hogy legalább egy rendezett kis albérletet tudtok fizetni? a rezsi, lakbér, étkezés kifizetése mindig megy? )


Hidd el nekem, hogy a nagyobb és rendszeres kiadás nem a terhesgondozás (magánorvosnál havi 10-15 eFt körül van), hanem a gyermek megszületése után adódik folyamatosan. Akkor már nem mazt, hogy ételt és cipőt "vegyen neki a TB". :)


Egyébként nincs KÖTELEZŐ hálapénz és ha biztosított vagy, akkor nincs a szülésnek DÍJA. Mondom ezt úgy, hogy volt választott orvosom és magán úton jártam terhesgondozásra.

Ezzel együtt simán lehet járni a szakrendelőbe is gondozásra és szülhetsz az ügyeletes kórházi orvosnál is. Sokan így tesznek és szép, egészséges gyermekeik lesznek, szóval nem ezen múlik. (az pedig zárójelben jegyzem meg, hogy a szakrendelőben is vannak lelkiismeretes, nem pénzleső orvosok és a magán orvos is lehet, hogy nem ér oda a szülésedre és nem az elvárásaidnak megfelelően bánik veled).

Ha az életkörülményeiddel egyébként minden rendben lenne, simán mondanám azt, hogy nem a magánorvoson és a hálapénzen múlik a gyermekvállalásod, de úgy látom a ti életetek egzisztenciálisan nagyon bizonytalan.

Amíg magadat nem tudod eltartani és hosszútávon nincs meg az az alapvető biztonságod, hogy ha szerényebben is, de akár EGYEDÜL IS képes legyél szülőként helyt állni- addig nem szabad belevágni.


Minden jót: egy édesanya

2014. márc. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Én főiskolásként lettem terhes és magándokihoz jártam mert nálunk nagyon rosszak a kórházban a nőgyógyászok.Ezt úgy oldottam meg,hogy dolgoztunk mindketten,abból simán ki tudtam fizetni a vizsgálatokat,majd az egyszeri anyaságit adtam oda a dokinak,ezen kívül még Őssejtet is levetettem,persze egy olyat választottam aki nem 4-5száz ezrekért csinálja meg és részletekbe fizettem ki.
2014. márc. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
bocsi elküldte,szóval azt kalkuláld be,hogy a magándokihoz járás olcsóbb,mint havonta egy gyerek,ugyanis ha szoptatsz is 15-20 ezer legalább de ha nem tudsz 30-35,ugyanis lehet te szeretnél neki olcsó pelenkát de mivel azok általában nem a legjobbak,és mondjuk érzékeny is a baba bőre mint a fiamé akinek csak a Pampers volt jó,(bár megjegyzem a legjobb pelenkának tartom ami minden pénzt megér) akkor már havi 15 csak a pelus.ha azon aggódsz nincs pénzed magándokira akkor ne haragudj de a babához sincs elég.
2014. márc. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
63%

Nekem volt választott orvosom, fizettem a terhesgondozásért, gondoltam felkészülök ne érjen meglepetés.


Majd a kislányaim (ikrek) úgy gondolták, hogy ők eleget voltak már a hasamban és 32 hetesen körbenéznek kint. Az egy dolog, hogy a fogadott orvosom nem volt Magyarországon, de a kórház ahol a szülésznőm is volt, ahova szülőszoba látogatásra, felkészítő előadásokra jártunk nem volt alkalmas arra, hogy ilyen korai babákat biztonsággal ellásson. Ezért továbbirányítottak egy másik kórházba. Ott az ügyeletesnél szültem, ráadásul sürgősségi császárral.


Maximálisan elégedett voltam mindennel! Mind azzal amit a szülés alatt értem és a kislányokért, majd amit azután is tettek értük/értünk.


Szóval csak azt szeretném írni, hogy még ha van is pénzed és megengedheted a fogadott orvost, szülésznőt, akkor is történhet bármi és kerülhetsz előre nem várt helyzetbe. Nekem semmi hátrányom nem volt abból, hogy ügyeletesnél szültem.


Nem tudom lesz e még gyerekünk, vagy elég nekünk a mostani kettő. Valószínűleg ha újra terhes leszek és megengedhetjük magunknak fogadok orvost, viszont ha megengedhetjük majd akkor azt az orvost szeretném akinél az ikreim születtek.

2014. márc. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Annyira éreztem, szóval kedves 9.19-es!


Köszönöm a válaszod, mint mondtam még nem vagyok terhes, csak mivel ugyebár nincs olyan, hogy 100%os védekezés, szeretnék felkészülni a lehetőségekre. És attól, hogy havonta viszonylag jól elvagyunk az nem azt jelenti, hogy van csak orvosra 2-300 ezer vagy mittomén mindennel együtt mennyi forintunk félretéve. Ha véletlen lenne, egy gyereket el tudnánk tartani egy kis spórolással, odafigyeléssel a költségvetésre, de az előbb említett költségek a babán felül amik ijesztően hangzanak. Azért kérdeztem, hogy hozzám hasonló helyzetben lévők vannak e, hogy oldották meg, mert mindenhol csak azt olvasom, hogy 30 ezreket egyikorvosnak, másikorvosnak, ápolóknak....


De köszönöm mindenkinek a válaszokat:)

2014. márc. 13. 09:42
 9/28 anonim ***** válasza:
86%
Csak azt írtam kedves kérdező,hogy az a havi 5-10ezer,genetikai vizsgálatnál kicsit több amit el kell költeni egy magándokira nem olyan sok amennyibe kerül egy baba havonta,ezt próbáltam neked részletezni,és a dokit ugyanúgy nem egy összegben fizeted ki mint ahogy a babára sem egy összegben kivéve,ugye hogy meg kell neki venni a kelengyét ruhákat bútorokat ami szintén lesz még akkor is 150-200körül ha mindent használtan veszel.Természetesen persze lehet simán is szülni fogadott orvos nélkül és ezt mindenki eldönti,arra akartam rávilágítani,hogy nem az orvosra költött pénz a legtöbb a gyerekvállalásnál.(amúgy tudom,hogy nem 1005os egyik védekezés sem hiszen fiam is óvszer mellett fogant)
2014. márc. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
49%

100%

közbe látom nem is nekem válaszoltál na mindegy :)

2014. márc. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!