Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz az, hogy csak akkor nem...

Igaz az, hogy csak akkor nem rúghatnak ki, ha veszélyeztetett terhesként van az ember táppénzen?

Figyelt kérdés
Ha nem veszélyeztetett akkor kirúghatják? Vagy egyébként, ha kiírnak vkit azt írják a tb papírra hogy veszélyeztetve van?
2014. ápr. 5. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz! Ha hivatalosan (írásban) bejelentetted a munkáltatónak a terhességet, akkor nem rúghat ki! Mindegy, hogy táppénzen vagy-e vagy sem, illetve milyen táppénzen.
2014. ápr. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Írásban kell bejelenteni a munkáltató felé, hogy terhes vagy, így él a védettség.
2014. ápr. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Így tudom én is, de édesanyám a rádióban azt hallotta,h csak a veszélyeztetett terhesek védettek, de ezt én is hülyeségnek tartom.
2014. ápr. 5. 20:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha írásban bejelented, védett vagy, ha határozatlan szerződésed van.


Ha táppénzre vesznek, akkor szerintem mindig veszélyeztetett kódot írnak a papírra.

2014. ápr. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki táppénzre megy az mint veszélyeztet terhes lesz papíron, szerintem ezt értette félre.
2014. ápr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt értette félre,h táppénzen mostmár kirúghatják az embert, csak akkor nem, ha a kismama van táppénzen. Megnyugodtam, meg ő is:) Köszönöm a válaszokat!!
2014. ápr. 7. 09:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia!Csak akkor vagy védett a munkahelyeden ha már letelt a próbaidőd.Ha még próbaidő alatt kiír a doki akkor simán kirúgnak.Tudom mert pont így jártam.Most én is bajban vagyok.nem tudom most a táppénz is hogy van.
2014. ápr. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6éve dolgozom itt, lejárt már a próbaidőm egy ideje :) Azt tudom, sajnos próbaidő alatt bármiért kirúghatnak, még indok se kell hozzá.
2014. ápr. 28. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!