Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen jelekből lehet megtudni...

Milyen jelekből lehet megtudni, hogy veszélyeztetett terhes az ember?

Figyelt kérdés
5 hét 4 napos terhes vagyok. Sokat görcsöl a hasam, de nagyon erősen. Barátnőm szerint az leszek. Doki 30-án fogad, előszőr fogok menni
2008. máj. 23. 17:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp a doki nyilvánít veszélyeztetetté, ha oka van rá.

A görcseid talán mensi szerű görcsök, ez nem baj, ez normális ilyenkor, jelzi a méh tágulását.

Azonban ha nem mensi szerü görcsök, jobb lenne, ha gyorsan megmutatnád magad dokinak. Főleg, ha ne adja isten vérzel is, vagy barnázol, akkor mindenképp gyorsan doki. De a "normál" mensi fájás nem gond.

Veszélyeztetett sok ok miatt lehet az ember, gerince, vérnyomása, méhlepénye, előző vetélése.... szóval ne parázz előre ezen:-)Én 3X véreztem, mégsem mondták, hogy veszélyeztetett, csak hogy koraszülésgyanús...

2008. máj. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen értek egyet az előttem szólóval, mert nekem mindig azt mondta meg mondja az orvosom, hogy ha görcsölök menjek be azonnal. Mindegy hova mész csak lásson egy doki!

Én veszélyeztetett vaygok, volt egy vetélésem, de nem azért lettem főként az, bár biztos akkor is másképp kezeltek volna. Volt többször is vérzésem és egyszer nagyaon erős, és olyan erős görcsökkel társult, hogy azt hittem elvetéltem. Menni alig bírtam. Kaptam gyógyszert és aztán rendbejöttünk. Most 36 hetesek vagyunk itt vagyunk a finishben. Mindenképp menj dokihoz. Ne törődj az időponttal. Az ambulanciára is bemehetsz, megnéznek hogy mi van. Kötelesek, még akkor is ha nincs papírod még hogy terhes vagy, ha elmondod mi történt akkor készségesen ellátnak. Egy 5 hetes terhes ugyanolyan fontos mint egy 39 hetes!!! Sok sikert és remélem minden ok lesz!

2008. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem vérzek,nem is barnázok,csak nagyon erős folyásom van.már betétet is kell használnom,különben óránként cserélhetném a fehérneműt. ez gond lehet?
2008. máj. 23. 18:14
 4/5 anonim ***** válasza:
A nagyon erős görcsök nem jók.Legalább hí fel a dokid és mond el neki.Lehet mond valami görcsoldót,az is segíthet és nem csak tünetileg.Mindenképp pihenj sokat,az a legfontosabb!!!36 hetes pocakos
2008. máj. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!szerintem sem jók az erős görcsök ,nem lenne szabad.Még ilyenkor nagyon veszélyeztetett a babád,könnyen elmehet,ne viccelj vele inkább irány a kház.Inkább egy téves riadó,minthogy bajotok legyen.
2008. máj. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!