Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetesen ha éhes vagyok és...

5 hetesen ha éhes vagyok és nem eszek elmehet a baba?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 7. 17:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges terhesség nem fog elmenni ettől. A te tartalékaidból szív el a baba. De ugye nem készülsz semmi rosszra?
2014. ápr. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Dehogy én nagyon várom a picit csak nem kényelmes kicsit husisan mert mindenki azt mondja ha igy folytatom gurulni fogok.....ezért szeretnék odafigyelni egy picit......de én várom a legjobban a babucit!!!!
2014. ápr. 7. 17:22
 3/13 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Ha éhes vagy, tessék enni :) És gratulálok.
2014. ápr. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A baba ettől nem hiszem, hogy el fog menni, max. te fogsz legyengülni, illetve a babád nem fog megfelelően fejlődni, de attól még elmenni nem fog.

Mert a baba a te szervezetedből amennyi tápanyagot be tud "szerezni", azt beszerzi, annyit tud, hogy abból úgymond "életbe maradjon", csak te fogsz kellő tápanyag nélkül legyengülni és akkor te is ott maradsz, meg akkor már a baba is. Vagy ha még túl is éled az éhezést, akkor a babád nem fog megfelelő súllyal rendelkezni és rendesen fejlődni, vagyis lehet, beteg lesz.

Szóval ha a kérdésedet nem negatív értelemben írtad, akkor tessék enni! Ha negatív értelemben, akkor meg inkább nem mondok semmit!

2014. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Most olvastam a kommentedet.

Figyelj csak! Attól, hogy duci vagy és terhes, attól még enni kell. Max. nem annyit. Illetve nem is a mennyiségre kell odafigyelni, bár arra is, hanem az étkezések összetételére, illetve minőségére. Terhesen senkinek, akinek nem orvos mondja, nem kell diétázni, mert alapvető dolgokra szükség van, de azért oda lehet figyelni, hogy bizonyos tápanyagokból, amik kifejezetten hizlalnak, abból ne fogyasszon az ember annyit. Inkább, ha éhes, akkor kevésbé hizlaló dolgokat egyen és ne nassoljon.

Amúgy jó magam is túlsúlyosan kezdtem a terhességemet anno és hogy őszinte legyek, lett egy szép nagy babám, közel 4 kg-os, viszont magamról még fogytam is. 75 és fél kg-al estem teherbe, 80 kg-al mentem szülni és 73 kg voltam, mikor hazajöttem a kórházból. Mondjuk én nagyon émelygős, hányingeres, hányós kismama voltam. De ettem mindent. Viszont a szervezetem nem is kívánt sokat, tehát nem híztam el.

De mondom, enni kell!:)

2014. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

nem fog elmenni attól hogy nem eszel. Viszont kivonja a szervezetedből a tartalék vitamint, ezért beteg leszel, és attól esetleg elmehet.

Egyél rendesen, ma már volt egy ilyen kérdés, hogy lehet e diétázni az első harmadban. Olvasd el, nem kell diétázni csak az értelmetlen, hízlaló dolgokat cseréld le változatos, egészséges élelmiszerekre. Akkor nem fogsz durva plusz kilókat felszedni, de törődj bele, hogy egy terhesség mindenképpen jár némi túlsúllyal. Szép dolog amiket írnak, hogy 8 kg hízás lenne a normális, de én még embert nem láttam aki 10 kg alatt hízott volna, és 15 kg alatt is csak azok úszták meg, akik legalább az első trimesztert végig hányták :)

szóval inkább fogadd most el, hogy mostantól anya vagy és nem bombázó :) a szülés után hamar lemennek a kilók, a szoptatástól is, az állandó alváshiánytól is, nem lesz időd enni, többet mozogsz majd. Most ne aggódj a kilókon :)

2014. ápr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A koplalás nem terhesen se jó ötlet, csak lelassítja az anyagcserét.

Szánj rá egy tízest, menj el dietetikushoz és állítson össze neked egy részletesen kidolgozott, 180 grammos szénhidrát étrendet. Ezzel éhes nem leszel, de hízni sem fogsz és egészséges is maradsz.


Ésszel csináld, ne lendületből!

2014. ápr. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Szép dolog amiket írnak, hogy 8 kg hízás lenne a normális, de én még embert nem láttam aki 10 kg alatt hízott volna, és 15 kg alatt is csak azok úszták meg, akik legalább az első trimesztert végig hányták :) "


Elvileg egy hetem van szülésig és 10 kg-nál tartok. Ebből testzsír plusz kb 2-3 kg, viszont az rögtön a terhesség elején ugrott fel, amikor letettem a cigit (erős dohányos voltam). Az orvos erre annyit mondott, hogy igen, ettől lassul az anyagcsere, teljesen normális hogy akkor hirtelen híztam valamennyit.


A 8 kg pedig a magzat és az egyéb cuccok - nehezebb a méh, több a szövetközi folyadék, vér, magzatvíz, megduzzadt mellek, méhlepény súlya. Csak ebből összejön az 8 kg.

Mivel alacsony vagyok és így relatív hatalmas a hasam, a plusz 2 kg zsír optikailag eltűnik rólam. Azzal majd szülés után kezdek valamit - akkor már látszani fog :)

2014. ápr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

jó, de nagyon nem ez az átlagos, egyszer vontam egy átlagot 50 válaszból itt a fórumon, 16 kg jött ki első babánál...

és legtöbbször azok maradnak 10 kg-nál akik hánynak legalább az elején...

2014. ápr. 7. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat mivel első babás vok oda szeretnék figyelni mindenre és izgulok mindenért de megfogadok minden jó tanácsot:-)
2014. ápr. 7. 20:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!