Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan, akinek már az...

Volt olyan, akinek már az első trimeszterben a vérképe kimutatta hogy vashiányos?

Figyelt kérdés
Nagy gondod okoz?

2014. ápr. 9. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen, már az első vérkép kimutatott enyhe vashiányt. Nem volt semmi gond, végig kellett szedni a vasat.
2014. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Igen,nekem ez volt. Semmi gondot nem okozott. Femibion vasat szedtem végig és most is szoptatás alatt. Makk egészségesek vagyunk. :)
2014. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mennyi a hemoglobin szinted?

A terhesség előre haladtával tovább fog csökkeni, a terhesség alatt vérszegénységet okozhat, ami káros lehet a magzatra nézve. Szedsz terhes vitamint? mindenképpen kellene, olyat amiben van vas, és a nőgyógyászoddal is konzultálj, mert még lehet, hogy a terhes vitamin mellett is külön vasat kell még szedned, attól függ mennyire alacsony.

2014. ápr. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

114

Nektek mennyi volt az érték és hány hetesen?

Még nem vittem vissza a dokinak a laborpapírt, csak én láttam. Gondolom ír fel gyógyszert.

Szedek terhesvitamint, de a femibionban nincs vas.

2014. ápr. 9. 14:21
 5/14 anonim ***** válasza:

akkor mutasd majd meg a dokinak, főleg ha a femibionban nincs. Nekem a 8. heti vérvételnél még 136 körül volt, a 24. héten 122 lett. Ez a határ érték alja, a háziorvos nem mondta hogy gond lenne, a védőnő azonban ezt követően szólt, hogy azért szedne vasat a helyemben mert még tovább fog csökkenni. A dokimhoz pedig jövőhéten megyek, és ki fogom kérni a véleményét, hogy szedjek e az elevit mellé vasat még, abban egyébként van vas és ennek ellenére látod, alacsony lett a 24. hétre.


a táplálkozásoddal is tudsz javítani a helyzeten, de nem sokat. Az állati vas jobban felszívódik, sertés máj, kacsa máj, tojás, ezeket egyed. Lehet még diót, zabpelyhet, repce mézet enni (utóbbi az egyetlen lúgosító méz, ezért is jó) és a sötét zöld zöldségekben is sok a vas (brokkoli spenót, sóska). De a növényi lassabban szívódik fel. A c vitamin segíti a vas felszívódását, míg a kalcium hátráltatja.

2014. ápr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem az utolso trimeszterben 110 lett. Kerdeztem a nodokit, azt mondta ez ilyenkor termeszetes, "elettani" verszegenyseg. Igy nem szedtem. Megbantam, mert rosszul sikerult szulesben rengeteg vert vesztettem, 74-re esett le a szules masnapjara. Intravenasan kaptam 4napig a vasat utana (a transzfuziot elutasitottam). Ez fel eve, ma is stedem a vasat, ennyi erovel jobb lett volna elore...
2014. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem az első vérvételnél magas volt egy kicsit a vasam, meg is dicsértek a szép vérkép miatt. A 24. hetin pedig már vérszegénységet mutattak ki. Neo Ferro Folgammát ( nem tom jól írom e) írtak.
2014. ápr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
akik azt írjátok, vitamint kellett szedjetek, vérszegénység miatt: milyen hemoglobin szint mellett kérték ezt, mi volt az eredményetek?
2014. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Már nem emlékszem pontosan, az elején egy kicsivel volt alacsonyabb, mondjuk ha 122-től normális, nekem volt kb. 115. Egész terhesség alatt szedtem vas+folsavat (egyik terhességnél Maltofert, másiknál Neo-Ferro-Folgammát), nem ment lejjebb a vasam, kb. ugyanannyi volt végig. Terhesvitamint én nem szedtem.
2014. ápr. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. En akkor utana neztem, h a dokim miert van megelegedve a 110-zel. Sok helyen azt talaltam, h 100-tol kell szedni. De a kovetkezo terhessegnel nem nyugszom ebbe bele...
2014. ápr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!