Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy készültél a terhességre?

Hogy készültél a terhességre?

Figyelt kérdés
Mennyi idő után jött össze a baba?

2014. ápr. 11. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elmentem nőgyógyászhoz, csináltattam rákszűrést és egy "általános" kivizsgálást, elkezdtem terhesvitamint szedni. Sokat jártunk koncertekre, bulikba, az utolsó pár hónapban már tudatosan nem ittam alkoholt, energia italt és a nagy szenvedélyemet, a kólát is háttérbe szorítottam. 2. hónapban jött össze a baba, bár nem hiszem, hogy ezeknek az "előkészületeknek" túl sok köze lett volna hozzá. :)
2014. ápr. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem árt először beszerezni egy partnert, aki kellő időnként indító lökést ad, és beadagolja a szükséges anyagokat.

Ha ez megvan, akkor 1 éven belül várhatod a fogantatást (de lehet akár az első alkalom után is).


Utána már túl sokat nem kell csinálnod... fejlődik a baba magától is.


2 dolgot tehetsz:

- C vitamin a fogantatás előtt 2 héttel kezdve. Tehát, amikor megjön a vérzésed, akkor érdemes kezdeni, és 2 hétig kell szedni. Nem kell nagy adag. Ez a petesejtekre van jó hatással.


- menj el terhestanácsadásra, ott elmondják a többit. Vannak vizsgálatok, amit érdemes elvégezetni, de itt sem jó túlzásba esni.

2014. ápr. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Különösebben sehogy. A tervezett teherbeesés előtt kb egy évvel szereztem ajánlás alapján nődokit. Ő az első vizsgálatnál önszorgalomból UH-val átnézte a belső nemiszerveket, hogy van-e esetleg fejlődési rendellenesség, de mindent rendben talált.


Amikor eldöntöttük, akkor meg azon kívül, hogy vettem otthonra két terhességi tesztet, semmi mást nem csináltam. 4. hónapban jött össze, az első teszt ki is mutatta pár nappal a vérzés elmaradása után.

2014. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyagilag évek óta készülünk, munkahely, ház, stabil háttér, megtakarítás.

Egészségileg különösebben sehogy. Az egyetlen dolog amit megtettem, hogy nem vettem be fájdalomcsillapítót, mikor fájt a fejem. (Aztán rájöttem, hogy jó nagy hülyeség volt szenvedtetni magam) Illetve még annyit tettünk, hogy mivel páromnak 1 éve eltört a gerince, ezért vártuk hogy kiürüljön minden a szervezetéből. Gyógyszerek, röntgenezés miatt esetleg károsodott hímivarsejtek cserélődjenek. Tehát amíg ez le nem zajlott, addig nem is próbálkoztunk.

1. hónapban jött össze a baba.

2014. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

először terhes vitamin, peteérés figyelése nélkül próbálkoztunk, gyakorlatilag csak a gumit hagytuk el.

Ez nem hozott eredményt, 3 hónapig hiába próbálkoztunk. Aztán elkezdtem szedni a terhes vitamint és hőmérőzni, mérni a testhőmérsékletem, vezetni a ciklusom hogy tudjuk mikor van peteérés. Valamint a szex után betartottam, hogy nem egyből pattanok fel és megyek el zuhanyozni, hanem mindig feküdtem 10-15 percet felpolcolva a lábaim és a derekam alatt. így két hónap alatt sikerült. Gondolom nem a vitamin, meg a technika miatt hanem mert jókor voltunk együtt.

2014. ápr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi akkor döntöttük el, hogy babát szeretnénk, amikor már közös családi házban laktunk és volt biztos anyagi hátterünk. Úgy voltunk vele, nem védekezünk tovább és jön a babó, amikor jönni akar. Szóval nem akartuk siettetni, mert az se lett volna gond, ha picit később jön, de az se, ha rögtön. Szóval így a 4. hónapban megfogant a fiunk, de közvetlenül nem előzte meg semmilyen vizsgálat az egészet. Nem szedtem vitaminokat, csak amikor már a doki mondta. Próbálkozás alatt semmilyen ételt vagy italt nem hagytam el, amit előtte is ittam vagy ettem. Cigiztem is, addig, amíg ki nem derült, hogy terhes vagyok.
2014. ápr. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Leszoktam a cigiről!

2.próbálkozós hónapban jött össze!

2014. ápr. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a volt férjemmel 1,5 évig nem jött össze.. aztán kivizsgálások következtek..Azóta aki tőlem kérdezi mindenféleképpen javaslok Neki egy általános és egy pajzsmirigyes vérvételt. mivel Nálam ez volt a gond (pajzsmirigy alulműködés) ami ha véletlenül meg is fogan a baba, vetélés vagy rendellenes fejlődést vonhat maga után.. Szóval ez semmibe nem kerül szerintem vérvételre menj el..Mert az orvos csak 1éves sikertelen próbálkozás után fog elküldeni ezekre.
2014. ápr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én készültem, nagyon tudatosan. Lehet másnak butaság én fontosnak tartom és örülök, hogy ilyen felelősségteljesen álltam hozzá a férjemmel együtt!Hónapokkal korábban már folsavat, B-vitamint, C-vitamint szedtünk mindketten, rengeteg gyümi és zöldség szerepelt az étrendben, mondjuk mi nem dohányzunk és alkoholt sem iszunk, így ezeket nem kellett elhagyni.Figyeltem a hőt, a próbálkozós hónapban pedig a peteérést, fekve maradtam, és kipróbáltam a "párnás" módszert is...azonnal meg is fogant a babánk, és nem nincs nálunk boldogabb!24 hkm
2014. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Jöhetnek még!

A kismamiknak boldog babavárást ;)

2014. ápr. 14. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!