Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális a szédülés terhesség...

Normális a szédülés terhesség alatt?

Figyelt kérdés

14hetes kismama vagyok,nem bírok kikelni az ágyból annyira szédülök.

Ez normális ?

Eddig nem szédültem.


2014. ápr. 14. 07:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem a terhesseg elejen volt (6-7 hetes) szedules,de annyira hogy meg az utcan is felre fele mentem,ha pedig hirtelen kintrol bementem valahova akkor pedig ajultam elfele.Mostanra halistennek mar el mult.Mindenki a vernyomasomra gyanakodott,viszont az jo volt.... Nallad normalis a vernyomas?Eves utan is szedulsz?
2014. ápr. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
16 hkm:)
2014. ápr. 14. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én a 20-25-ik hét körül szédültem az alacsony vérnyomás miatt, holott soha nem volt vele problémám. A doki azt mondta, hogy ez normális, igyak több kávét. Na mondom ez aztán a tanács (!). Nem emeltem a koffein adagomat, de szerencsére elmúlt. Biztos van jobb kezelési módszer gyógyszer nélkül is.
2014. ápr. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is volt, sőt megint előjött. Nekem is ilyen 14-15 hetes korban volt először, most megint, ha jövök fel az emeletre (4.) vagy kétszer megállok és így is szedülök...orvosom szerint ez normális és ezt is olvastam. Azért vigyázz magadra!Sok folyadék!
2014. ápr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy túl óvatos vagyok, neurológus a férjem, ő azt mondta, hogy a terhesség alatti szédülés (mér ha tényleg azt az igaz forgó szédülést érzed, amikor felnézel a plafonra és forog a mennyezet, nem tudsz egyenesen menni) azért megér egy kivizsgálást. Szerintem ne bagatellizáld el, menj orvoshoz.
2014. ápr. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az alacsony vérnyomásnak egyébként valóban a koffein a legjobb gyógyszere, jó tanácsot adott az orvosod. Kérdező, te is mérj egy vérnyomást, hátha az is okozza.
2014. ápr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4 vagyok, nekem is a kávét javasolták, én jó sok tejjel iszom az instant változatot(Ricoré) mert a többit nem bírom meginni...
2014. ápr. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem alacsony a vérnyomásod. Én is szédülök már az elejétől, mert eleve alacsony vérnyomásom van, és azt mondják, hogy a terhességkor még alacsonyabb a jellemző. Az enyém 100/60, és úgy kelek ki az ágyból, hogy még fekve elrágcsáol egy kekszet, sós ropit, és először csak felülök, lassan, aztán ülök kicsit az ágy szélén, lassan állok fel, és amikor felállok, akkor sem indulok el, hanem kicsit állok. Ez az egész 2-3 perc, de ez kell ahhoz, hogy ne essek össze. Merthogy ébn egyszer már össze is estem. Akkor derült ki, hogy ilyen nagyon alacsony a vérnyomásom. Én nem szeretem a kávét, így rajtam az nem segít, de ha te szereted, akkor egy gyönge kávét nyugodtan megihatsz reggelente. Meg állítólag a kicsit sósabban evés is segít. A fokhagymát meg kerüld, mert az nagyon leviszi a vérnyomást.
2014. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!