Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első gyereknél, friss anyukaké...

Első gyereknél, friss anyukaként mi volt a legnagyobb megpróbáltatás, nehézség?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 15. 14:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
87%
a szoptatás
2014. ápr. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Megszokni, hogy minden megváltozott, hogy ott van valaki, akiért én vagyok felelős, hogy nem csinálhatom azt és akkor, amit és amikor akarok, megszokni, hogy mindent meg kell szervezni, vége a spontán dolgoknak. Nekem ezek voltak nehezek és néha még most is nehéz, pedig már majdnem 2 éves a fiam.
2014. ápr. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
összehangolni az egész napot,megszoptatni,kitalálni miért sír,mikor alszik abban a röpke 1 órában takarítani mosni főzni pakolni és aludni:), felöltöztetni "pont jól",érzelmileg kiegyensúlyozottnak lenni...de csak pár hét szólt erről szerencsére:)
2014. ápr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A 2. válaszoló leírása az én nehézségeimet is leírta. :) Nehéz megszokni azt is ,hogy mindenre nagyon kevés időm van. Legyen az takqaraítás, főzés, vásárlás...
2014. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Az első két hét: abban minden. Etetés, eszik-e eleget, miért sír, miért nem sír, miért alszik ennyit (komolyan, én ezen nagyon stresszeltem), jóégottegypöttyacombján miazmiazmiaz, mikor alszik már el, mikor ébred már fel, mennyi port kell a vízhez rakni, hol a cumi, juj, ezt a cumit kifőztem már vagy még nem?, vérzek, nem vérzek, jaj, most megint elöntött, Istenem, le ne szakítsam a köldökcsonkot, tartsd a fejét, ez a gyerek sose fogja szeretni, ha fürdetjük stb. :)


A 2. héttől kezdve a dolgok nehézsége érezhetően csökkent, hozzátenném, egy nagyon jól evő, nagyon jól alvó, nagyon nyugodt gyerek volt a lányunk - 2 hetes korától aludt éjjel, mint a bunda, nappal is gyakorlatilag csak aludt...


8-10 hónapos kora között lett picit megint nehéz, de az sem volt már az az elveszett nehézség, amikor az ember azt sem tudja, fiú-e vagy lány... :)


Most 2 éves, már el is felejtettem, milyen nehéz volt akkor... Megéri. :)

2014. ápr. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Az,hogy senki nem mondta,hogy ilyen nehéz.

Én azt hittem egy pici baba csak eszik és alszik,és anyukaként ösztönösen ha felveszem és magamhoz szorítom majd megnyugszik.A szoptatásról is valami olyan téves elképzelésem volt,hogy csak cicire teszem,ő szopizik,és ez milyen romantikus lesz.


Ehhez képest a lányom folyamatosan ordított,nem aludt,csak ölben volt el,a szoptatás pedig egy horror volt,azt hittem megbolondulok a fájdalomtól,iszonyatosan fájtak a mellbimbóim,nagyon sebesek voltak.

Biztos benne volt az is,hogy tök rá stresszeltem a dolgokra,de nem volt könnyű.Kellett két hónap mire összecsiszolódtunk,és utána már minden sokkal egyszerűbb volt.

2014. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatni.
2014. ápr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat a kérdésért, nemsokára én is anyai örömök elé nézek. Anyukák, miért volt nehéz szoptatni? Kívülállóként könnyű dolognak tűnik, pedig a csapból is az folyik, hogy milyen nagy megpróbáltatás.
2014. ápr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

Miért nehéz szoptatni?


Mert nem úgy fest, hogy mellreteszed, és jön az életet adó anyatej.


Első naptól velem volt, gyakorlatilag 0-24-ben a mellemen volt a kislányunk, le sem vettem, mert azonnal ordított, minden mérés azt mutatta, hogy 0 ml jött a mellemből. Otthon kínkeservvel, 2 LLL tanácsadóval 1 hónapig még kipréseltünk belőle napi 40 ml-t, majd egyik napról a másikra semmi nem jött már. Az az egy hónap úgy festett, hogy 2 hétig 39.5 fok fölötti lázam volt, a férjem már otthon kötött be infúziót, annyira rosszul voltam a mellgyulladástól, közben a császár hege is megnyílt, stb.


Aztán a szopi kérdés lezárult, onnantól az éjjeleket is átaludta, stb, utána jött a tejallergia, majd a tápszerek sorozata, végül a neocate, az az egy jött be.



A szoptatást mindennek nevezném, csak könnyűnek nem. Nem hangzik nagy dolognak: megtalálni a jó pózt, ahogy a gyerek is jól rádcsatlakozik, közben csillagokat látsz az elején a fájdalomtól, vérzik a mellbimbód...

2014. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem mindenkinél ilyen a szoptatás, nekem pl. az volt a legkönnyebb. Az elején bele kellett jönniük,de még a kórházban rácsatlakoztak, és abba se hagyták két és fél éves korukig :-) Nem tudom mitől függ, hogy kinek milyen lesz.
2014. ápr. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!