Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismami vagy...

Van itt olyan kismami vagy anyuka, aki teherbeesés után elkezdett kételkedni önmagában?

Figyelt kérdés

Még, ha tiszta szívetekből is akartatok gyerkőcöt, sosem merült fel bennetek, h valyon képesek lesztek-e megfelelni az anya szerepnek? Vagy mégis, csak várnotok kellett volna még 1-2 évet? Vagy maga a tudat, h valakiért ezután felelősek lesztek? Mennyire normáis, ha valakiben időközönként felmerülnek ilyen kérdések? Most töltöm a 13. hetet és kezd minden olyan valóságossá válni.


Lecsszéseket nem kérek, h felelőtlen voltam,jobban át kellett volna gondolnom, meg...inkább tanácsokra lenne szükségem. Ez az érzés kb 2 hete kezdett jelentkezni.



2014. ápr. 15. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális. Hiszen ez egy hatalmas változás az életedben. Erre jó a 9 hónap, hogy hozzászokj valamelyest az új helyzet gondolatához. Lesz még ilyen érzésed tutira akkor is, amikor kibújik a baba és néha fogalmad sem lesz, hogy most mit csinálj, vagy, hogy jól csinálod-e?

Néha még most is így vagyok ezzel, pedig az enyémek már 7 és 9 évesek... :)

Ne aggódj, hidd el, hogy a végén minden teljesen rendben lesz!

Ha van valaki akivel tudsz beszélgetni (pl. férj, testvér, szülő, barátnő), akkor szerintem mindenképpen oszd meg velük ezeket a gondolatokat.

És aztán nagyon hamar fel is nőnek... az enyémek is még csak most születtek, aztán már iskolába járnak, szerelmesek ( :D ), stb.

Sok sikert és egészséget nektek!

2014. ápr. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen normalis,majd elmulik :)
2014. ápr. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor lenne gond, ha nem igy ereznel. Nagy valtozas lesz ez az eletedben, fura is lenne ha nem felnel tole. Ez az erzes megmarad vegig, nem csak a terhesseg alatt, hanem a szuletes utan is, lehet meg ha felnonek se fog elmulni, de ez osztonoz majd arra, hogy megprobalj jo anya lenni. Talan a lelkiismerethez lehetne hasonlitani ezt az erzest
2014. ápr. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én szerettem volna régen nagyon babát, de mikor + lett a teszt teljesen bepánikoltam. Folyamatosan azon agyaltam, hogy kell-e ez az egész nekem? aztán eltelt x hét mikor már nem lehetett elvetetni, akkor kezdtem beletörődni de idegesített, hogy mindenki azzal jön hogy ez életem legszebb időszaka, stb. Hát én mindent éreztem csak azt nem hogy ez szép lenne. Mondom mi a szép abban, hogy elhízok mint egy disznó, olyan leszek mint egy partra vetett bálna, vagy egy szoptatós koca aki mozdulni nem bír és majd elszív a gyerek tőlem minden tápanyagot, megereszkedik majd a mellem, kinyúlik a bőröm. Mikor elkezdett a bimbóm változni kapartam a falat a látványtól. Szóval én aztán nagyon naturálisan éltem meg az elejét, mikor szülésről néztem videót elmentem hányni utána szörnyű volt. Aztán jött az, hogy mi van ha ronda lesz, vagy buta, vagy valami rendellenességgel születik majd. Bármi benne van a pakliba, akkor azon paráztam m van ha nem lesz egészséges. Akkor költöztem össze párommal meg a lányával. Először csak "teszt időszaknak" indult a kapcsolatunk, még azt sem tudtam hogy a lányával össze tudunk-e szokni, vagy párommal hiába ismertük egymást évek óta nem tudtam, hogy tudunk-e együtt élni szóval nem a legideálisabb időben jött az egész. Erre még itt mindenkitől kaptam az osztást gyk-en + jött mindenki azzal, hogy vetessem el stb. Most 30. hétben vagyok és alig várjuk, hogy megszülessen. Nem félek már semmitől se a szüléstől, se attól hogy milyen lesz, se attól hogy hogy alakul az életem. Legrosszabb esetben is Ő itt lesz nekem, más meg nem érdekel.
2014. ápr. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!