Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez jóslófájás lehetett, vagy...

Ez jóslófájás lehetett, vagy magnéziumhiányom van?

Figyelt kérdés

36 hetes terhes vagyok. Számomra a menstruációs görcs szinte ismeretlen fogalom, talán kétszer volt rettentő enyhe formában.


Éjjel felébredtem arra, hogy ég, feszít a méhem. Egyrészt hasonlított a fent említett enyhe görcsre, csak jóval erősebb volt, illetve olyan érzésem volt, mintha a gyerek feszítené magát és ha elernyedne, azonnal megszűnne a fájdalom is. Kb egy órán keresztül tartott, nagyjából egyenletes intenzitással.


Enyhébb, hasonló érzésem már volt az utóbbi hetekben párszor, de ilyen mértékű még nem, ezt már nem kellemetlennek, hanem fájdalmasnak nevezném.


Gondolom, ha rendes fájás lett volna, akkor közben lerágom az ágytámlát és most is éreznék valamit, nem múlt volna el. A szülés közeledtét jelezheti, vagy még bő négy hétig megörvendeztethet a méhem ilyen akciókkal?


2014. ápr. 16. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, az elején még nem valószínű, hogy lerágod az ágytámlát. Nekem nagyon enyhén kezdődött, aztán hosszú órák alatt sűrűsödött és erősödött. (38 hetes voltam akkor). Én azt éreztem, hogy a hasam (főleg alsó része) kezdett el fájni, először csak pár mp-ig, majd egyre hosszabb ideig.

Viszont előtte lévő időszakban voltak méhkeményedéseim, nem kimondottan fájdalmas érzés volt, csak inkább kényelmetlen. Az egész hasam bekeményedett, mintha "összeszorult" volna az egész, majd néhány mp múlva "kiengedett". Ezt többször ismételgette.

Én lehet, hogy felhívnám a dokit, ha gyakori és erős fájdalom lenne, akkor pedig mindenképpen bemennék a kórházba.

De mindenképpen említsd meg amikor legközelebb mész orvoshoz.

Sok sikert kívánok!

2014. ápr. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ciklikusságot nem éreztem benne, nagyjából egyenletes intenzitással fájt.

Délután (tegnap) olyat már csinált a méhem, hogy zsugorfóliásat játszott a gyerekkel. Fájni nem fájt, valami furát éreztem és a hasamra tettem a kezem - nem tudom jobban érzékeltetni, de tényleg, mintha zsugorfóliáztak volna a hasamban. A gyerek testének a körvonalai sokkal jobban kitapinthatóak voltak.


A mérések alapján egy szűk héttel előrébb tartok, bár hivatalosan nem változtattak a dátumon, tehát a 37. héthez lehetek közelebb (és én is így tudom a fogantatás dátumát).

2014. ápr. 16. 09:27
 3/4 A kérdező kommentje:

Egyébként a fájdalom mértékét egy durvább ételmérgezés utáni masszív bélgörcshöz tudom hasonlítani, amikor sokáig fáj-fáj, aztán egyszercsak futni kell.

A medencémben éreztem, hogy nyomódik a feje, de hol benyomta, hol elfordult - közben elég rendesen mozgott is a magzat, nem tudom, hogy ez számít-e.

Holnap megyek CTG-re, akkor remélem már okosabb leszek, illetve addig már nem történik semmi.

2014. ápr. 16. 09:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyon jó a zsugorfóliás hasonlatod! Nekem ez eszembe sem jutott volna. De tényleg olyan érzés.

Lehet, hogy közeleg az idő, de ne pánikolj!

Remélem, hogy már többet tudsz, mint tegnap!

Szorítok nektek!

(1. vagyok, megint)

Antseeka

2014. ápr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!