Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az őssejt levételről?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 16. 09:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy ha állítólag ennyire jó dolog és mennyire sokat lehet vele segíteni később akkor miért nem támogatja az állam.

Amúgy meg én mindig azt mondom, hogy lehet hogy nagy nehezen összekuporgatjuk a levétel összegét de később ha szükség van rá, ki ad több millió forintot???

Múltkor a férjem linkelt nekem be egy cikket miszerint semmit nem ér az őssejt, csak kábítják vele az embereket.

Annyi még a véleményem, hogy akinek van rá pénze, annak nagyon hasznos is lehet, akinek nem futja rá, az meg szenvedjen???

2014. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem az, hogy szép és jó és hasznos, de nekem néha úgy tűnik, hogy afféle gyerekcipőben jár. 35 hetes vagyok és nap mint nap hívogatnak, erőszakosak, akaratosak, a különböző cégek egymásra beszélnek. Ettől függetlenül levetetném, de sajnos nem tehetem meg. Elég jó ajánlataik vannak "baj" esetére, akit komolyan érdekel, érdemes részletesen végig olvasgatni az ajánlatokat. Nem lehet azt mondani, hogy "mi is felnőttünk őssejtlevétel nélkül", mert biztos kivédhető lett volna sok betegség, leukémia, stb., ami mondjuk az én környezetemben előfordult. Hasznosnak tartom, de legalábbis egy jó lehetőségnek.
2014. ápr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

3. gyerekemnél már volt lehetőség levetetni. Nem tettük. Most már sajnálom. Bár vannak azért hátulütői. Barátnőm levetette ikreinél, később közölték vele,hogy csak annyi hogy a gyerekek kb. 25 kg-os koráig használható fel. A 3. gyerkőcüknek viszont 99kg-ig.

Egy másiknak szintén csak ilyen huszonkilóig használható fel. Ő rákérdett hogy igy van-e értelme. Akkor rögtön felajánlották,hogy akkor csak x összeget (tényleg nagyon keveset kellett) fizessen. Na nekem itt egy kicsit már gyanús. A másiknak nem ajánlották fel, mivel nem reklamált.

Azt a cikket első, én is olvastam. Nem tudom eldönteni én sem hogy akkor most mi az igazság.

De biztos hogy egy esélynek jó dolog.

2014. ápr. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sajnos itthon állitolag nincs értelme, mert még soha nem történt saját össejt felhasználása magyar embernél. Külföldön központi bankok vannak, amik szabadon felhasználhatóak másoknak, épp ezért kell magyar embernek is külfldre menni össejt beültetésre. Ott ez telejsen máshogy és annak van értelme ennek itt nincs, pedig én is le akartam vetetni de miután utána jártunk mugy döntöttünk mégsem. Perzs ez egy nagyon jó biznisz, ilyen magán össejt raktározás nincs is máshol a világon csak itt. Mindenhol központi bankok vannak pont ahogy a vérellátónál itthon. A véradó egy közösségi vérbankba adja le és felhasználhatják bárkinek akinek épp megfelelő. Na külföldön igy megy az össejt is.
2014. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mi levetettük. Egy olyan cég van, a Cord, akik adnak pénzt, ha fel kéne használni az őssejtet. Amikor leveszik, nem is kell fizetni, hanem elmegy a minta, és csak akkor kell fizetni, ha elég a mennyisége. Tehát x ml alatt nem kell. Amúgy tényleg visszajön, hogy x kilóig lehet felhasználni, de nyilván olyan fejlődő tudomány ez, plusz ugye inkább legyen valamennyi, mint semennyi. És lehet részletben is fizetni, nem kell egyszerre egy összegben.

Én azt mondom, hogy inkább álljon ott a minta és ne kelljen soha, mint egyszer valakinek szüksége lenne rá, és nincs.

2014. ápr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amúgy az sem igaz, hogy nem történik beültetés, pl. itt van ez:

[link]

2014. ápr. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
de ezt sem itthon végezték...
2014. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Változóak a válaszok,kinek mi a tapasztalata,ezért nem tudunk mi sem dönteni.Mi is ikreket várunk,és én legjobban ezért szeretném levetetni az őssejtet,mert ha nem teszem,lehet hogy később megbánom,de a párom ne tartja jó ötletnek.Mi is a CORD blood centerrel kötnénk szerződést,de van még pár nap gondolkodási időnk.Köszönöm mindenkinek a választ,remélem meg tudom győzni a páromat.
2014. ápr. 16. 12:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi kulfoldon elunk es van magan ossejt bank es van az un kozponti. Tehat az nem igaz h cask kozponti van. Elso babonal levetettuk en ragaszkodtam hozza, ferjem mar akkor sem akarta, nogyogyaszom meg nem akart allasfoglalni ez ugyben. Masodik babonal nem vetettuk le, kicsit lelkiismeretfurdalasom is van miatta, h ugy let volna fair. Sajnos a ferjem tovabbra is ellenezte, es amiket olvastam meg hallottam, elbizonytalanitott, h ez egy baromi jo uzlet es semmire sem jo, vagy megis kellene, de sehol sem kaptam egyertelmu valaszokat.
2014. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!