Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt még kismama akinek a...

Van itt még kismama akinek a terhessége alatt alakult ki pajzsmirigy alulműködés?

Figyelt kérdés

Soha semmi pm problémám nem volt. Kb 1-2 hetes terhes lehettem (még nem tudtam) amikor más okból voltam laborvizsgálaton és tsh-t is néztek. Akkor volt elősszőr magas (6). Híztam is majdnem öt kilót egy hónap alatt és nagyon fázom mindig. Azóta persze 6 hetesen kiderült a terhességem. Ma voltam megint laborban és a tsh-m már 15,12! Holnap megyek dokihoz.

Akinek szintén a terhessége alatt alakult ez ki nem lett baja a babájának? Terhesség után visszaállt normál szintre az értéke?


2014. ápr. 17. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem is a terhesség alatt derült ki, kaptam rá gyógyszert, végig szednem kellett.

havonta jártam ellenőrzésre, és volt, hogy emeltek az adagon.


pár hónapja már megszületett a baba, egészséges, semmi baja :) bár a gyógyszert egyelőre nem hagyhattam abba, de azért jóval kevesebbet kell szednem, mint a terhesség alatt.

2014. ápr. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Andi80018 ***** válasza:
Nem is volt, a TSH-m alig volt a megengedett felett, de szednem kellett a gyógyszert. Viszont szülés után nem mentem vissza négy hónapig,azt hittem, visszaáll, nem gáz, nem szedtem a gyógyszert és a négyszerese lett. Így most is is szedem vagyis folyamatosan valószínűleg az életem során. Fél éves kontrollok vannak.
2014. ápr. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

T3, T4 hormont nem néztek?! Remélem ez határon belül van még, mivel a babának szüksége van a pajzsmirigy hormonra!!!

Már a 6-os TSH-nál SOS endokrinológus kellett volna, pláne, hogy babát terveztetek. Az a baj, hogy a gyógyszer kb 2 hét alatt használ. Addig reménykedj, hogy nem lesz gond.

Ez egy autoimmun gyulladás egyébként és nem áll vissza, pótolni kell a hormonokat.

2014. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!