Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alulműködésses...

Pajzsmirigy alulműködésses kis mamák, milyen terhesvitamint szedtek? Az Eleviten kívül van olyan terhesvitamin, ami nem tartalmaz jódot?

Figyelt kérdés

2013. júl. 14. 09:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a Femibiont szedtem, abba is van jód de nálam nem okozott gondot.
2013. júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Judyt77 ***** válasza:
100%
Femibiont szedtem az első öt hónapban. Az osztrák dokim ajánlotta és a magyar is tudott róla és természetesen a pajzsmirigyemről is. Szinte minden alkalommal kérdezték, mit szedek és senki nem mondta, hogy ne lenne jó. 30 hetes vagyok és a babám tökéletes méretű és minden rendben van vele. Csak a pajzsmirigy működést kell folyamatosan ellenőrizni, hogy megfelelő mennyiségű gyógyszert szedjél. Mert valószínűleg emelnek a napi adagon. Minden jót!
2013. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, még nem vagyok terhes, várom, hogy megjöjjön, (illetve, ha nem jönne meg még jobb lenne és akkor már terhes lennék ..)aztán utána inszem.. ezért szeretnék már elkezdeni valami vitamint szedni.
2013. júl. 14. 09:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon félre vagy informálva, az én dokim kifejezetten kérte, hogy jódos terhesvitamint szedjek terhesség alatt vagy extra jódot!!! Alulműködésnél jó ha több jód van a szervezetben!!! Még teherbe esnem is az segített!!! Túlműködésnél tilos a jód, olvass utána!!!
2013. júl. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Judyt77 ***** válasza:
Én a dokimnak mondtam, hogy tervezem a terhességet és akkor már megemelte a pajzsmirigy gyógyszerem adagját. Különben valószínűleg teherbe se tudtam volna esni. Így viszont rögtön sikerült :-) És azóta is ugyanannyit szedek a gyógyszeremből, csak mint mondtam, rendszeresen ellenőrzik. És femibiont szedtem mellette. A dokiddal mindenképp egyeztess, hogy gyereket szeretnél. Ahhoz a pajzsmirigyműködést be kell rá állítani!
2013. júl. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En nem szedek terhesvitamint, tudatosan taplalkozom, az altalanos verkepem tokeletes, 25 hetesen meg vas sem kell. A Letroxot szedem, havi kontrollra jarok az endodokihoz, a hormonjaim rendben is vannak. O viszont most kerte, (de csak most es rutinbol) h kezdjek el napi 100mg jodidot szedni es tudta azt is, h eddig nem szedtem.
2013. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!