Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhességben magas...

Korai terhességben magas vércukor értékkel és túlsúllyal mi a teendő? (Részletek lent)

Figyelt kérdés
Az éhgyomri vércukor szintem 7.2. Tudom, hogy ez magas.Természetesen nem terheléses, hanem rendes vérvételből kaptam ezt az eredményt. Nőgyógyászhoz is csak húsvét után megyek. Kinek van ilyesmivel tapasztalata? Mit kell csinálni?

2014. ápr. 18. 10:22
 1/4 anonim ***** válasza:
A pontos vércukorszint értékek alapján dönti el az orvos (belgyógyász, dietetikus bevonásával) hogy kell-e inzulin, hanem akkor csak szénhidrátdiéta. Nekem a terheléses volt magas de a terhesség alatt különösebb hátrányom nem volt belőle, többször kellett járnom vérvételre ellenőrzésre, és figyelnem mit eszem, számolni a szénhidrátokat. Ehhez táblázatot adnak ami segít ebben.
2014. ápr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

amíg eljutsz az orvosig csak annyit tudsz tenni, hogy figyelsz rá, hogy mit eszel, még Húsvétkor is, ez most a baba érdeke is, nem csak a tiéd.

Keress a neten 160 grammos szénhidrát (CH) recepteket, iktasd ki a cukrot, fehér kenyeret, péksüteményeket, fehér lisztet

a doki pedig eldönti majd, hogy kell-e gyógyszeres kezelés is, de már a diétával is előrébb leszel

2014. ápr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dietetikussal konzultálj a étkezéseddel kapcsolatban.

Gyógytornásszal pedig a mozgással kapcsolatosan.

Az étkezésben figyelj hogy kell sok cukormentes folyadék, sok zöldség gyümi, mellőzd a tésztát, kenyeret, kenyérből inkább teljes kiörlésűt válassz.

2014. ápr. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez az érték NAGYOn magas! Ez már nem csak csökkent glükóztolerancia, hanem cukorbetegség és veszélyben van a babád így! Haladéktalan menj be a kórházba, mert inzulin kell!!!! Étkezés után kell 7 alatt lennie terhesség alatt, ha neked az éhomi ennyi, akkor kaja után felszalad és károsítja a babát! Indulj be most a kórházba!
2014. ápr. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!