Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet megelözni a terhess...

Hogy lehet megelözni a terhességi kiütést, vagy ha már van mi a legjobb modszer, hogy elviselhető legyen a viszketés?

Figyelt kérdés
elöző terhességem utolso két hete pokollá változott,mert tele lettem elviselhetetlenül viszkető kiütésekkel, ami szülés után 2 héttel el is mult.Ez ismétlödő vagy megelőzhető?Előre is köszönöm a segitséget 9 hetes kismami
2008. júl. 26. 15:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom,hogy irassál fel az orvosoddal kenőcsöt.Az első terhességed folyamán voltál bőrgyógyásznál?Mert ha kiütés,az valami allergiára utal.Mindenképp beszélj a dokiddal.

26 hetes kismama

2008. júl. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen voltam börgyögyásznál kaptam elocom kenöcsöt de semmit nem használt, meg kaciumot ittam, de az sem nagyon enyhitette.Annyit mondtak hogy nem allergia, de ennél többet nekem sem mondtak.
2008. júl. 26. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát akkor még annyit tudok mondani,hogy a hormonoktól van.Lehet,hogy túlságosan zsíros a bőröd.De semmi esetre se vakard,inkább kendjed.Szerintem erre is van valamilyen homeopátiás gyógymód.Tényleg csak ennyit tudok tanácsolni.Remélem azért még írnak páran,hátha lesz valakinek valami jó ötlete.

Ja,első válaszoló vagyok

2008. júl. 26. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de én kb. 6 hete kínlódok viszkető kiütésekkel. Sem az allergológus, sem a bőrgyógyász nem tud velem mit kezdeni. Mindig a testem új részén ütik fel a fejüket a kiütések és csillapíthatatlanul viszketnek.
2008. júl. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Nekem is elöször a hasamon kezdödött, majd minden nap máshol folytatodott mignem az egész testem tele nem lett, és mint neked is örjitő volt a viszketés a kinézetről már nem is beszélve.Hány hetes terhes vagy?
2008. júl. 26. 22:32
 6/9 anonim ***** válasza:

A harmadik válaszoló vagyok. 22 hetes terhes vagyok. Nekem nem mindenhol van egyszerre kiütésem, ha valahol szűnni kezd, szinte rögtön megjelenik egy másik helyen. Ahol pedig megjelenik, ott nagyon szárazzá is válik a bőröm. Próbáltam már rá mindenféle testápolót, kenőcsöt, rázókeveréket, fürdőolajat, gélt, de semmi nem használ. Csak abban tudok reménykedni, hogy a szülés után megszűnik.

Azért kitartás, én már kezdek beletörődni.

2008. júl. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi a választ, kitartást és ne hagyd hogy elrontsa a szép babavárást!
2008. júl. 27. 21:20
 8/9 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem megszakított terhességem után jöttek ki ugyanilyen viszkető kiütések,először nekem is a hasamon, szerencsére az én bőrgyógyászom rögtön tudta mi ez; Lichen ruben planus, kérdezzetek rá az orvosotoknál. Vékonyan Elocommal kell kenni + én heti 1x kapok rá fénykezelést. Mindenre kiterjedő vérvizsgálatot is csináltunk. Remélem már mindenki meggyógyult!

2009. jan. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi 9hetesek vagyunk, és már most szednvedek tőle de annyira hogy több napja nem tudok egy jót aludni:(

néha olyan mintha tűzfoltos lenne a kezem, lábam, néha pedig csak csoportokban itt-ott előjönnek, de csak este, ill éjjel :( hajnalban arra kelek hogy viszket mint az állat, és semmi sem segített. egészen tegnap estig:)

testápoló és vizes törülközős borogatás:) mindezt hajnalban találtam ki, mert már ki voltam borulva.amúgy sem a Ca nem segít sem az az undorító kenőcs...

de ez nagyon nyugtató hatással van. de csak addig amíg rajtam van..

de hogy százalékosan is bemutassam:

viszketés előtte 110 %, utána 20% amit már nem is kellett okvetlen vakarnom.

reggel mikor levettem, akkor kb 50% volt az eredetihez képest:) most is így fogok tenni:)

2010. ápr. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!