Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 31 hetes kismamák hogy vagytok...

31 hetes kismamák hogy vagytok? Tapasztalatok? Van már itt fáj ott fáj, vagy csak én fáradok el estére?

Figyelt kérdés
2009. dec. 23. 07:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan én 32. hetes vagyok, de 30. héttől folyamatosan "romlik" az állapotom:-))) Fáj, feszül a hasam, nagyon nagyot nőtt az elmúlt hetekben. Fáj a farcsontom, kicsit a csípőm, és a lában is, ha sokat álldigálok. És valóban elfáradok, szinte beájulok este 10 órára, ezért gyakran pihengetek 1/2-1 órára napközben is, bár aludni valami miatt nem tudok. De ez az egész még tűrhető, csak akkor rossz, amikor valami nagyot szeretnék csinálni és azt kell tapasztalnom, hogy egyszerűen már nem bírom. Rossz, hogy másra vagyok utalva olyan dolgokban, amiket előtte magam csinálta. Ilyen pl a franciaágy alatti porcicák eltüntetése, már képtelen vagyok szinte lehasalni, és az ágy alá nyúlkálni. De még szerencse, hogy ez átmeneti állapot.

Egyébként nagyon élvezetes az egész, és pár napja már egy furcsa izgatottság van rajtam, főleg, mikor nagyon aktív a mi kis manónk, mindig az jár a fejemben, hogy hamarosan nem a hasamban tekereg, hanem a kezünkben...időnként még mindig hihetetlen ez az egész.

Minden jót és kitartást!

2009. dec. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 edus83 ***** válasza:
100%
Én is már 33hetes vagyok,de nagyon készen hetek óta:((!!!!!!!!Fáj mindenem,far csontom annyira néha nem bírok menni,szenvedek még a hányástól is,szóvalnem jó nagyon:((!!!!!!És nagyon fáradt is vagyok állandóan nem is tudom ,hogy mért mert anyósom nagyon sokat segít!!!!!!de csak lesz jobb is!!!Boldog karácsonyt neked és mindenkinek,és fájdalom mentes szülést majd:))!
2009. dec. 23. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
29 hetesek vagyunk, és pár napja kezdett fárni a derekam, ha sokat kell menni. A fáradékonyság nálam úgy jelentkezik, hogy napközben úgy aludnék 15-20 percet, és ha tehetem meg is teszem.
2009. dec. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

31. hét és KATASZTRÓFA

szeretnék egy jót pihenni,aludniiiiiiiiii :D

egyre rosszabb lesz,de kibírom :) a kislányomér mindent :)

2009. dec. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat azt hittem csak nálam van ilyen!De utolsó válaszadó igazad van:A pocaklakóért mindent!Mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánunk!:)
2009. dec. 23. 11:25
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 31 hetes vagyok. Sajnos 1 héttel ezelőtt elindultam karácsonyi bevásárlásra egyedül, kb 5-6 órát vásároltam megszakításokkal. ( ebéd gyorsétteremben, kocsival tovább másik boltba, stb). Előtte semmi bajom nem volt, de aznap este már annyira fájt a szemérem és medencecsontom, hogy nem tudtam lábra állni.:( Azt gondoltam, hogy ha kipihenem elmúlik, de nem. Azóta is fáj, főleg az elindulás nehéz. Szerintem ez már így is marad. Amúgy lehajolni már nagyon nehezen tudok, az alvás még megy szerencsére, csak az átfordulás nehézkes. Én eddig kb 10 kilót híztam, remélem nem kezdek el rohamosan gyarapodni:)

A karácsonyi készülődést idént nem viszem túlzásba, nem lesz 10 fogás, és nem is fog ragyogni a lakás. Nekem fontosabb a pici minthogy a fürdőben le legyen mosva az összes csempe.:) Vendégeket sem hívtunk, inkább mi megyünk, hogy ne nekem kelljen ünnepi menüt készíteni.

Amúgy se vizesedés, se cukorbetegség, semmi gond egyenlőre. Babóka mozog rendesen, még nem is rúg akkorákat, hogy fájna. A legrosszabb mikor kinyomja a fenekét egyik oldalon. Na akkor alig várom, hogy áthelyezkedjen mert az nagyon feszít és fáj.

2009. dec. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

En is faradok, mostanaban mar nincs energiam munka utan fozni is minden este, ami elegge kiborit, mert fozes kozben szoktam kiengedni a gozt. Faj itt is, ott is dehat ez ezzel jar, ugyhogy nem panaszkodok. :) Mar csak egy par het es itt lesz a jutalma a kenyelmetlensegeknek, juhuuu! Amugy szerintem is kezd nagyon izgalmas lenni az egesz.


31 hetes km

2009. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem a 28. hét körül kezdett jelentkezni. Így azóta minden délután alszom 1 órát. Meg minden nap sétálok kb. fél- 1 órát. Már van egy gyerekem, vele muszáj is kimenni. Esténként minden nap kismamatorna. Így most 33. héten egészen jól vagyok. Nem szabad elhagyni magunkat, mert a szülés annál rosszabb lesz. Én nem is tehetem meg, mert a 2 éves lányom egy örökmozgó.
2009. dec. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Nikcsi ***** válasza:

Teljesen egyetertek az utolso valaszoloval. :)

En most vagyok 33 hetes es van egy 14 honapos fiam, most koltoztunk 1 honapja uj lakasba, amit fel is ujitottunk, valamint egeszen a mult hetig heti 2 napot dolgoztam. :) Kulfoldon elunk, nincs segitsegunk. Szoval eleg mozgalmasak a mindennapjaink, de nem banom mert igy legalabb nincs idom azon agyalni hogy minden rendben van-e, csak teszem a dolgom. Estere en is hulla vagyok, de csak akkor tunik fel mikor bedolok az agyba. Sokat setalunk a manoval, es ha tehetem delutan egyutt alszunk. Az elso terhessegemmel is nagyon aktiv voltam, rengeteget setaltam, igyekeztem nem elhagyni magam es megerte. Szules utan gyorsan helyrejottem, igaz muszaj volt, mert szuleim 2 hetet tudtak kijonni segiteni, utana magamra voltam utalva.

Lenyeg a lenyeg, csak aktivan lanyok, persze esszel, ovatosan, es ha ugy erzitek hogy eleg, hagyjatok mindent a fenebe es pihenjetek. :) Teljesen termeszetes hogy mindenhol faj, nekem a medencem akar szetrepedni igy masodjara is. Igazodik a testetek a babahoz es nem akarlak elkeseriteni, de csak "rosszabb" lesz. Nagy igazsag hogy most pihenjetek, mert utana nem fogtok. :)

Konnyu szulest nektek!

2009. dec. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30 hetes vagyok és eddig tök jó volt minden, most kezdtem észrevenni, hogy hamarabb fáradok és estére fáj a derekam. Az alvás kezdetektől probléma (én amúgy is rossz alvó vagyok). Szóval nálam most kezdődik a kényelmetlen időszak.Nem baj, állok elébe :-))!
2009. dec. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!