Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire károsíthatja a...

Mennyire károsíthatja a magzatot a rezgés, ami az ember testét éri? (bővebben lent) És erre hivatkozva táppénzre vesznek-e?

Figyelt kérdés
A munkahelyen vibrációból adódó rezgés van, nem mindenhol, de naponta legalább egyszer ott kell lennem... erre hivatkozhatok, ha táppénzre akarok menni? az első terhesség alatt még elkerülhettem, most más helyzet van.... nem akarok a munkámban halasztani.... de a babát se akarnám veszélyeztetni. 7 évvel ezelőtt szültem egyébként. 8dik hónapig dolgoztam. Most a lelkiismeretem nem hagy nyugodni.... abban hogy csak úgy "lelépek" egyik napról a másikra.... még nincs is kinek átadni a feladatokat, munkakörömet. a babával még csak próbálkozunk, de szeretnék előre gondolkodni. Úgy érzem az biztonságot adna. Tudom, régen úgy volt hogy rögtön táppénzre vettek volna ha kérem....

2014. ápr. 22. 15:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig tart a rezgés, mennyit kell ott lenned? Egyébként, ha olyan az orvosod, akkor táppénzre vesz, bár nem tudom, hogy ez mennyire káros. Én mindennap buszoztam a munkahelyemre és vissza 1-1 órát, elég gyatra úton, és nem mindig modern busszal, ott is volt rezgés, rázkódás minden, de az orvosom azt mondta, hogy gondot ez nem okoz, de ha nem bírom a bejárást, akkor táppénzre vesz, de én egyáltalán nem akartam táppénzre jönni, így nem volt a továbbiakban téma ez. Szerintem rákérdezhetsz az orvosodnál, amikor mész az éves rákszűrésre.
2014. ápr. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igazából én csak a saját példámat tudom felhozni... Kórházban dolgozom, én az első két csíkos teszt után már nem mentem. Egy percig sem érdekelt,hogy kivel jogy tolok ki,ki fog helyettesíteni,mert szerintem a baba mindennél fontosabb. A háziorvosok meg általában kiírnak tp-re, nem kell attól tartani,h nem segítenek ebben.
2014. ápr. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ez a rezgés kicsit màsabb mint a közlekedésböl adodó. Erre mérések vannak és müszaki megoldások h csillapitsàk az àtadando rezgést de nem szàz szàzalékosak. Hosszu tàvon azért kàrositanak. De ugye erre se sok bizonyiték van :-o

màsodik vàlaszolo köszönöm! Igazad van. A baba ill. ezàltal én is vagyok a legfontosabb.

2014. ápr. 22. 20:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha terhes leszel akkor az a legfontosabb, nem az hogy kinek add át a munkát stb. Nem tudom milyen ez a rezgés, de ha káros, akkor igen táppénzre kell menned.
2014. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!