Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34 hetes kismamák, hogy...

34 hetes kismamák, hogy érzitek magatok? Mennyire készültök, már a bab érkezésére? Én a 36. hétig úgy döntöttem, hogy várok a készülődéssel, csak ami nagyon bonyás, mint például tisztasági festés, azokat kezdtük el!

Figyelt kérdés

2014. ápr. 23. 09:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd el mihamarabb a készülődést, mert tapasztalatból mondom, hogy baromi fárasztó lesz később. Én most vagyok 38 hetes már pár hete készülődünk, de már nyűg minden. Aztán ha netalántán előbb jön, még kapkodás is van.
2014. ápr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak ajánlat :) Én most vagyok 36 hetes. Két hete még én is úgy gondoltam "hej ráérünk arra még". Még dolgoztam is. Aztán ebben a két hétben úgy elment az energiám, meg a "kedvem", hogy csak na. Pedig hízni is csak 3 kilót híztam, nem is fáj semmim csak egyszerűen erőtlen vagyok. Tegnap este pedig először éreztem a régi jó menzesz görcs első jelét. Nagyon gyenge volt, de arra épp elég, hogy eszembe juttassa, mit nem csináltam még meg. Így a mai program a kórházi cumó összepakolása. Lehet, hogy még 3-4 hét hátra van nekem is, de hidd el, egyre kevesebb kedved lesz tenni venni.
2014. ápr. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem a 36. hétre mind a két gyereknél kész volt minden.

A végére nagyon macerás volt minden, gyorsan fáradtam. A 35. héttől heti kétszer jártam ctg-re, uh-ra, ezzel el is ment egy teljes délelőtt vagy délután. Diabetológiára talán 37 hetesen mentem utoljára. A házidokihoz a tp-s papírért már a férjem járt.

Közben itthon volt a három éves fiam, vele is foglalkoztam sokat, össze kellett hozni a dolgokat, hogy üres legyen a szárító a babaholmiknak, tél volt, nehezebben száradtak a dolgok (plédek, takarók stb.). A vasalásnál gyorsan megfájdult a derekam, vizesedett a lábam.

A 36. héttől már tényleg csak várakoznom kellett, teljes nyugalomban, nem kellett kapkodnom semmivel, csak az apróságokat rendezgettem.

2014. ápr. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szia! én ugyan 32 hetes vagyok, de már biztos,hogy a dokim rövidesen befektet, a terhességi diabetesz végett. így már kész minden, ruhák kimosva kivasalva, szoba kész, szóval menetre készen. most még határeset a cukor étkezés után, de már emelkedettebb mint korábban, eddig megúsztam inzulin nélkül,holnap megyek a diabetológiára kontrollra, és lehet hétfőtől már a szülészet vendégszeretetét élvezem. cél 37.hétig kihúzni. én is elkezdtem fáradni, nem vizesedem, hízni 4 kilót híztam mindössze, most is vékony vagyok, de néha már keményedek, pár napja. szóval szerintem ne számold ki ennyire, főleg miután te is terhességi diabeteszes vagy, nehogy meglepetés érjen, és akkor kapkodhat az ember. amúgy az én környezetemben nemrég csak két ismerősnél is, minden ok volt, majd 2 és 3 héttel előbb jöttek a babák mint a kiírt időpont, pedig nekik még diabeteszük sem volt...
2014. ápr. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden kész! Semmi nem hiányzik a listáról...A szoba kifestve, pingálva, a ruhák mosva vasalva, minden kütyü megvan babának mamának....Szerintem ideje lenne neked is készülődni.

34hkm

2014. ápr. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hú, nagyon aktívak vagytok! A cukorral nekem még nincs probléma, vagy már nincs inkább így fogalmaznék. Még 2 hete neccesek voltak az étkezés utánikat, a diabetológián azt mondták, hogy 36. hétig emelkedik, aztán csökkenni fog. Nekem most úgy tűnik, hogy stagnál. Még két hetet kell kihúzni és talán jobb lesz az is. De nagyon oda kell figyelnem mit ehetek. Már szóba került a programozott szülés is 2 hete, de most azt is visszavonták egyenlőre.


A kórházi cuccaimat viszont lehet, hogy elkezdem összeszedegetni, már csak azért is, hogy ha baj lenne a cukorral, tényleg ne keljen kapkodni. A kiságy az első babától megmaradt, már csak össze kell szerelni, de azt tényleg nem akarom a 36. hétig, csak foglalja a helyet a gyerekszobában. A ruhákat egyébként ma én is el kezdtem kimosni, és előkészíteni, de mivel a kórházban nekünk nem lehet gyerekruhát vinni, ott adnak, így még nem annyira sürgős.

2014. ápr. 23. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!