Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik hónapig, hétig...

Hányadik hónapig, hétig dolgoztál terhesen és miért hagytad abba a munkád?

Figyelt kérdés

Én 31 hetes vagyok, reggel még mindig erőm teljében érzem magam, de ebéd utántól? a hasam már nem csak alul nyom, hanem oldalt, és a mellem alatt is ahogy domborodik. A sok ülés eléggé fáj. Nincs semmi komoly panaszom, csak aranyerem, meg végtagzsibbadás, gyomorpanaszok, semmi fontos, ami miatt táppénzre kellett volna rakjanak.

Van olyan, akit ilyen panaszok nélkül is táppénzre raktak a 8. hónap elején?


2014. ápr. 4. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szülés előtti nap, mind a kétszer. Sőt, a másodiknál azt mondtam, hogy még nem szülhetek, mert valamit még meg kell csinálnom. Nem egyezett bele.:)
2014. ápr. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

én 27 hetes vagyok, és 36. hétig dolgozom, ha csak nem lesz valami eget rengető egészségügyi panasz ami miatt abba kell hagyjam a munkát.

Irodai ülő munkát végzek és elég sokat vonatozok, ingázok, de egyenlőre jól bírom, csak estére fáradok el.

2014. ápr. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A 26. hétig dolgoztam. Irodában dolgoztam főleg, azzal nem volt gond, de tárgyalásokon (ügyvéd vagyok) már nagyon kényelmetlen volt. Gond nélkül kiírtak táppénzre.
2014. ápr. 4. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Elsővel a 35. héten, reggel munkába menet előtt fogtak bent a kórházban. Most a 33. héttől kiveszem a szabimat.
2014. ápr. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Barmikor kiirnak tappenzre! En pont eddig, 32. hetig dolgoztam. Ez nekem igy pont jo volt. Ekkor kezdtem keszulni, 4het alatt lettem kesz (festes, butor, korhazi csomag, nagy takaritas, nagybevasarlas otthoni dolgokbol, h szules utan ne kelljen rohangalni, ruhak kifozese stb), igy is nagyon feszitett tempo volt, sokat josloztam. Az utolsi 2-3het mar eleg szar volt, akkor ilyen feladatokat mar nem is tudtam megcsinalni. Szoval nekem ez a 32. het marcelegge utolso pillanat volt...
2014. ápr. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos engem a 8.héten kiírtak tp-re.

Munkaköröm miatt (sofőr voltam,napi 14 órát a munkahelyemen heti 5-6 nap)

Dolgoztam volna még másik munkakörben,ha lett volna,de nem volt.

Így most suliba járok,hogy baba után is legyen hol dolgozni,mert fene tudja,hogy vissza vesznek-e,meg,hogy tudom-e vállalni a napi tizenóra munkát.

Érettségi utáni 3.szakmámat tanulom,egy éves lesz a gyerkőc,mire végzek.

2014. ápr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a 24.hétig fogok dolgozni a kereskedelemben.Azt hiszem nem kell magyaráznom miért nem tovább.:)
2014. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
O.K. köszi, tehát akkor nem korai, ha kérem a táppénzre vételt.
2014. ápr. 4. 14:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Én az 5. hónapban kértem magam kiíratni.

Egész nap ülni kellett, egy 20 perces ebéd szünet volt csak. Személyes ügyfélszolgálaton voltam és elég sok kiabálós, veszekedős ügyfél volt, vagy csak szimplán b.unkók voltak. Minden héten többször volt túlóra.

Nap végére sokszor fájt a hasa, sőt volt, h nap közben is többször fájt, bekeményedett.

Minden OK volt amúgy, de az orvos stresszre és állandó ülésre hivatkozva javasolta, h írassam ki magam. SImán kiírt az orvos.

2014. ápr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én még nem várok babát, de tervben van, már nagyon szeretnénk.

Én a terhesség felénél tovább nem szeretnék dolgozni, a munkahelyemről több nő is elment az elmúlt két évben szülni és láttam a főnökökön, hogy már várták, hogy végre hazamenjenek pihenni a kismamák, mert már nem úgy dolgoztak, nem volt olyan a tűrőképességük. Hazaküldeni nem akarták őket ( csak a pultos lánynak mondták már az elején, hogy menjen táppénzre, nehogy baj legyen).

Szállodában dolgozom.

2014. ápr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!