Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg rossz az AFP eredmény?...

Tényleg rossz az AFP eredmény? Vagy az elírt terhességi kor miatt alacsony?

Figyelt kérdés

Tehát 16+4 naposan voltam, de az eredményre rosszul van ráírva a terhességi kor, ugyanis azon 17+4napos vagyok.

Az eredményeim: AFP: 24.40 MoM érték: 0.65 MoM korrigált: 0.61

Doki mondta, hogy kedden menjek be küld genetikai tanácsadásra. Mi lehet a gond?


2014. ápr. 25. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az afp-t állítólag Európába nem is nagyon használják mert elavul.

Menj esetleg az istenhegyi klikikára ott elég jó doktornő van, nagyon alapos én voltam nála.

amúgy az a mom érték alacsony szerintem az 1 közeli a jó eredmény.

Lehet nem pont akkor kellett volna vérvételre menni.

Menj el a tanácsadásra, vagy az aminocentézis vagy hogy mondják amikor a magzatvízből vesznek mintát az a tuti biztos. Bár biztos nem túl kellemes, de az legalább 100% és nemcsak downkórra szűrnek.

Azért ajánlom, mert ismerek olyat akinek minden eredménye jó lett és mégis downkóros gyereket szült.

2014. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

24 az AFP?

Az tényleg nagyon magas, mindenképpen utána kell nézni!

2014. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg alacsony eredmény, de ha egy héttel korábban mentél, mint kellett volna (pl. elszámolták egy héttel a terhességet, mert kicsit később fogant a baba), nagyon gyakran fals pozitív lesz az AFP. Meg ha nem számolják el, akkor is elég megbízhatatlan. Nekem is mindig kicsit alacsony volt, az orvosom ezért is javasolta a kombinált tesztet, hogy ne kelljen egy esetleges rossz AFP miatt aggódni. Ha megteheted, UH-ra ne az SZTK-ba menj, hanem egy jól felszerelt rendelőbe, jó szakemberhez (pl. tudom ajánlani dr. Hajdú Krisztinát az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központban), mert egy jó géppel végzett UH megbízhatóbb, mint az AFP.
2014. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tényleg soknak tűnik, de pont tegnap olvastam egy cikket, hogy az AFP -t eltörlik csak már nem emlékszem mikortól.
2014. ápr. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Utolsó mensi szerint 16+4naposan voltam. az orvosommal igy lett megbeszélve, hogy akkor megyek. A laborban írták el a terhességi kort +1héttel!
2014. ápr. 25. 14:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod.Az én értékem 0,69 Mom volt, a védőnőm sopánkodott, hogy csak egy századdal maradok le a "normális" érték legalsó határától, a 0,7-től, így hát el kellett mennem genetikai vizsgálatra. Ott a genetikus közölte, hogy az AFP eredményemet kb. a kukába kidobhatom, annyit ér,nem szűr semmit, elavult módszer,nem is pontos, lehet hogy jókor vettek vért, lehet hogy nem, de ezt nem lehet tudni, pontatlan az egész vizsgálat. Ő a 18 hetes uh leletemet nézte át és azt mondta hogy minden tökéletes.Nem is csináltattam meg a négyes tesztet, 26 éves vagyok, egészséges.Úgyhogy tényleg ne aggódj, menj el a genetikushoz mindenképp, ha pedig ő sem nyugtat meg, akkor kérd a négyes tesztet!
2014. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatást, remélem tényleg hogy nem lesz gond. Első baba 21éves vagyok.
2014. ápr. 25. 14:49
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem se aggódj, az AFP eredmény nem jelent semmit. Engem a dokim úgy utalt be rá, hogy szólt, hogy akármi lesz az eredmény, ne foglalkozzak vele, tök felesleges vizsgálat, csak kötelező még nálunk. Úgyis lesz genetikai uh. nemsokára.
2014. ápr. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mennyi lenne a reális AFP, MoM, MoM korrigált érték?
2014. ápr. 25. 16:18
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a korrigált Mom 0,4-2,5 (nekem 0,71 lett). Én is mentem genetikai tanácsadásra, de a korom miatt küldtek. Az addigi eredményeim mind jók voltak (nekem volt kombi tesztem is a 12. héten). Ott megultrahangoztak, már a uh-on kérdezték mi a baj amiért beutaltak, mondtam semmi, a korom, felmentünk a dokihoz, ő átnézte az eredményeimet, erre megkérdezte mi a baj ezzel az afp-vel. Mondom semmi, a korom miatt küldtek. Na azt mondja, akkor haza is küld minket, mert minden negatív. Szóval ne izgulj, főleg, hogy nem is valós terhességi korral korrigáltak.

Amúgy a sima afp 68ug/L volt.

2014. ápr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!