Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hányadik héttől kezdtetek el...

Hányadik héttől kezdtetek el vizesedni és mit tettek, hogy elmúljon?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 26. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Én szerencsésnek éreztem magam, mert egyáltalán nem vizesedtem a terhesség alatt, majd a császár előtt/alatt/után kapott infúzióktól és attól, hogy a kórházban sokat ültem az ágy szélén lógó lábakkal kb. a háromszorosára dagadt mindkét bokám és a lábfejem, a papucsomba sem fértem bele, alig tudtam járni, fájt is. :( Szülés után kb. 2-3 hétig így volt, fokozatosan ment le, anyukám sokat masszírozta a lábamat lóbalzsammal, az segített rajta.
2014. ápr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

26-27 hetesen. Különösebben nem tettem semmit. Vettem egy 2 számmal nagyobb cípőt és mivel 34.hétig dolgoztam, felraktam a lábamat a munkahelyem.

35 hetesen kiderült, hogy toxémiás vagyok, onnantól kezdve napi 3 l vizet kellett innom és teljes sómentes diétán voltam a szülésig.


Ha vizesedsz, igyál minél több folyadékot. Ha reggelre lemegy a dagadás, nekem azt mondták, az jó.


Hány hetes vagy?

2014. ápr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34 hetesen kezdtem vizesedni rajtam csak a szülés segített :-D
2014. ápr. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Kb. 33 hetesen kezdtem vizesedni. Ideig-óráig segített a vizes borogatás, de a legjobban a mozgás vált be. Azonban egész nap nem tornáztathattam a lábfejem, kézfejem, főleg reggel volt szörnyű, ébredés után. Szülés után azonban kb. 1 nap alatt teljesen eltűnt a víz rólam.
2014. ápr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30 hetesen vettem először észre a bokámon, de nem vészes, csak nem látszik úgy a bokacsont mint szokott és pufik a lábujjaim, de cipőimbe simán beleférek. Akkor csúnyább, ha sokat állok vagy megyek egész nap. Ez még a tűrhető kategória, remélem nem lesz rosszabb!
2014. ápr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

31hetet töltöttem csütörtökön és a második babámat várom.Az elsővel már a 20.hét körül elkezdtem ödémásodni és sajnos toxémiás lettem,.31hetesen kerültem kórházba és 4hétig bírtuk még ott.Akkor nagyon durván fel voltam puffadva.kb mint egy elefántnak olyanok voltak a lábaim.az akkori dokim sajna nem nagyon foglalkozott vele.

Eddig nem vettem észre,tegnap láttam először.sőt a dokim folyamatosan ellenőrzi.Egyébként sokat jövök megyek és nem nagyon van időm a lányom mellett pihenni.Egyik bokám volt egy kicsit bedagadva de pihenés hatására lement róla a víz.

Amire természetesen oda figyelek,hogy sokat igyak.Egy kicsit megijedtem,mert nem szeretnék megint kikötni a kórházban,mert az maga volt a rémálom anno. :(

2014. ápr. 26. 15:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb. 35. héttől, pihenéssel, láb felpocolással tudtam kordában tartani. Császár után pár nappal a sok üléstől, láb lógása az ágy szélén-től nekem is akkor jött csak igazán a durva dagadás. 2-3 hét alatt fokozatosan elmúlt itthon.A doki szerint az ülés és a kímélet lassította az áramlást az erekben, de itthon már ahogy tettem- vettem, szépen lassan megoldódott, ahogy mondta is. :)
2014. ápr. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most, a 37. hét végén vettem észre, hogy kezd eldeformálódni a fejem, illetve hirtelen megvastagodott a felkarom, combom.

De a kezem, bokám rendben van - orvosnak említettem, mondta, hogy nincs teendő vele, ilyen terhességi kornál ez már természetes velejáró. Esetleg a sót, szénhidrátot fogjam vissza, mert ezek növelik a hajlamot. (Miközben szénhidrát diétán vagyok és mindig is sótlanul ettem mindent :))

2014. ápr. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!