Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki terhesen...

Van itt olyan aki terhesen szedett pánikbetegségre gyógyszert?

Figyelt kérdés
Mondjuk 1 szem nyugtatót vagy bármit amit muszáj volt?És lett vmi baja a babának?Olyanok ne írjanak akik a másikat kiakarják oktani arról,hogy hagyja el a gyógyszert stb...mert szerintem,ha vki pánikbeteg akkor,ha abbahagyja a gyógyszert visszajön és még rosszabbul lesz.És persze nem is lehet letenni egyik napról a másikra!Olyanok válaszát várom akik már voltak terhesen vagy éppen most terhesek és ebben a cipőben járnak.
2014. ápr. 28. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Ismertem olyan anyukát akinek várandósan sem engedte az orvos hogy abbahagyja a pánikbetegség gyógyszert. Elvileg a méhlepény védi a magzatot...

Neki a betegsége miatt csak császáros szülést engedtek és szoptatni nem engedték.

2014. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Egyébként az orvosaim kérdezném meg a helyedben elsőként.
2014. ápr. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kioktatásképpen, de a pánikbetegséget nagyon jól lehet kezelni kognitív viselkedésterápiával is! Keress fel egy ebben képzett pszichológust, pszichiátert és kezdj el magadon dolgozni.

A nyugtatónak és antidepresszánsnak mindig lehet nem kívánt hatása a babára is, ha van más megoldás, akkor tessék azt megpróbálni! Az egy szem nyugtató, mire felszívódik, már vége is van a pánikrohamnak.

Beszélj a pszichiátereddel a kezelést illetően.

2014. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem engedte a doki a gyogyszert! 1x-2x meg vettem be nyugtatot. De aztán abszolut nem volt ra szuksegem! A hormonok miatt... Dokihoz sem nentem, mert engem azok az emberek akik ott ultek a varoban mindig nagyon lehuztak. Utolso rohamom akkor volt, mielott kiderult h terhes vagyok! Mondjuk amugy is akartunk mar babat, de ez volt az egyik oka h bevallaltuk! Akkoriban sokat olvastam errol, h sok orvos ajánlja a terhesseget a panikbetegseggel kuzdo noknek. Az en szuperdokim is ajanlotta! Remelem szules utan nem jon vissza! Irj privit ha van kerdesed! 37hkm
2014. ápr. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én szedtem és szedem is. Az első gyerekem születése után kezdtem el szedni, mert akkor nem tudtam kezelni a rohamokat, aztán két év után terhes lettem. Nem tudtam abbahagyni, de csökkentettem 3-4 naponta fél szemre (cipralex). Felkerestem a La Leche Liga szakembereit e-mailen keresztül, hogy mi a véleményük a cipralexről és ők azt mondták ekkora mennyiséget nyugodtan szedhetek még akkor is ha szoptatok. Ettől függetlenül most sem tudtam szoptatni, kb 3-4 héttel a szülés után, mikor elapadt a tejem teljesen, akkor álltam vissza napi fél szemre. Egész jól vagyok általában így, de a sok éjszakázástól vagy ha betegek a gyerekek és én is, akkor néha jönnek a rohamok. Minden jót!
2014. ápr. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!