Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 hetes kismama vagyok és...

16 hetes kismama vagyok és már évek óta gyógyszert szedek pánikbetegségre. Sajnos a terhesség alatt is kénytelen vagyok szedni. Mi baja lehet a babának ill. Mennyire gyakori ilyen esetben a vetélés?

Figyelt kérdés
Citapram(20 mg), Mizapin (15 mg)
2008. jún. 5. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

En is panikbetegsegre szedtem gyogyszert,(Rexetint) a 16. hetig, utana el tudtam hagyni, mert a terhessegtol annyira jol lettem.

Nem gyakoribb a veteles! Emiatt ne aggodj.

En elmentel Czeizelhez es megkerdeztem mindent.

Egy dolgot kellett pluszba megcsinaltatnom, magzati szivultrahangot, mert icipicit (alig 1%!) nagyobb az eselye szivrendellenessegnek, de ez nagyon kicsi szam.

Nalunk is minden oke.

Szules utan viszont a picit ennek megfeleloen kell ellatni a csecsemosoknek, mert egy-ket napig a gyogyszer hianya miatt amit megszokott kicsit nyuszi lehet, de ez is elmulik.

Minden jot!

25 hetes kismami

2008. jún. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!Én is szedtem kb a 11-ik hétig gyógyszert(Paroxat20mg)pánikbetegségre,de szerencsére le tudtam rakni!Szerintem ha gond lenn,esetleg vetélés már jelentkezett volna!A te gyógyszereid sajnos nem ismerem,hogy milyen hatással vannak a picire,nekem a szívbetegség kockázatát nőveli 1%-2%-ra,tehát nem sokkal!Nem lettél jobban a terhesség alatt,mert én is attól féltem,hogy visszajön,de kockáztattam,és szerencsére nem lett baj,remélem nem is lesz?!A dokim nekem azt mondta,hogy jobban ártok,ha rosszul vagyok és nem szedem,minthogy szedném!

Kitartás,én túlizgulok emiatt,meg egyébként is mindent,na meg vot pár éve missed ab-om,pedig akkor nem szedtem gyógyszert!De te már pár vizsgálaton túl lehetsz,már gondolom az afp-n is,ha minden rendben ne izgulj!!

14 hetes kismama

2008. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg fokozatosan csökkenteni a gyógyszer mennyiséget észre sem veszed majd, hogy jobban vagy és már nincs is rá szükséged.
2008. jún. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia4

én még mielőtt terhes lettem elkezdtem letenni, Paroxat, Medazepam, Xanax, és nagyon rossz volt, de mire terhes lettem, már elvonási tüneteim sem voltak, csak nagyon rosszul aludtam, de mostmár minden rendben. És ha megszületik a pici sem akarom ujra szedni, inkább valami természetes alapanyagut, mert nagyon nehéz letenni, és szörnyű mellékhatásokat produkál.

Az orvosoddal beszéld meg, mert terhesség alatt szigorú orvosi ellenőrzés mellett lehet szedni, de a vetélés szerintem nálad már nem fordulhat elő.

25 hetes kismama

2008. jún. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Írja le nekem valaki légyszi a pánikbetegség tüneteit,ha nem gond.Köszönöm.

2008. jún. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én coaxilt szedtem 2x1...Most kisbabát szeretnénk és már annyira lecsökkentettem,hogy csak este szedek egy felet.Kicsit rossz néha ha érzek rossz tünetet akkor beveszek egy természetes nyugtatót,de ha teherbe esek azt a felet is leszeretném tenni.Sokat gondolkodtam,hogy nehogy felerősödjenek a tünetek a picinél de kockáztatok lehet ő lesz a gyógy í...!?
2008. jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!