Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy nem hányok...

Normális, hogy nem hányok csak hányigerem van?

Figyelt kérdés
Még nagyon az elején vagyok, még csak 2 pozi tesztem és véreredményem van, ami szerint terhes vagyok. Többször émelyegtem, kavargott a gyomrom éx hányingerem volt, de hányásig nem jutottam. Ez ugye nem baj? És a rosszul létek sem mimden nap vannak. Ez normális dolog? Köszi előre is a válaszokat.

2014. máj. 1. 14:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
normális táplálkozás mellett nincs hányinger
2014. máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező sem az émelygés, sem a hányás terhesen.
2014. máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A hányingert nem a nem normális táplálkozás, hanem a hormonális változások okozzák. Örülj neki, ha nem vagy nagyon rosszul. Valakinek hányingere sincs, valaki meg szülésig végig hány. Mindkettő normális.
2014. máj. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

én nem látom bizonyítottnak, hogy hormonális hatás lenne


amelyik kismama, reggel délben, ... rendszeresen, egészségesen táplálkozik, szerintem az nem hányingeres

2014. máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A rendszeres, egészséges táplálkozás dolgot bizonyítottnak látod? Lehet, hogy neked szerencséd volt, de én a 10-től a 18-ik hétig pont a hányinger és folytonos hányás miatt nem tudtam így enni. Addig és azóta is igen...
2014. máj. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem igaz szerintem sem...igaz, hogy nem tudok sokat enni a mai napig sem - de reggel délben és este is eszek és a köztes időben is legalább pár falatot - és a kiegyensúlyozott táplálkozásra nagyon oda figyelek, zöldség, gyümölcs, sovány hús, tejtermékek és a mai napig hányingerem van egész nap, időnként még mindig hányok. Babám szépen fejlődik, 2 héttel nagyobb is. 26 hkm
2014. máj. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

akkor minden állapotosnak hányingeresnek kellene lennie, mert mindenkinél változnak a hormonok és mégis szerintem csak kis százalék lehet ilyen


de nem cáfolom!!lehet benne valami, csak nem is tudom.

2014. máj. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
"A fejlett társadalmakban a kismamák körében 50-80 %-ban fordul elő a várandósságuk elején a hányinger, hányás." "A fő kiváltó tényezője természetesen a terhesség maga. A terhességi hányásban összetett hatások játszanak szerepet: a hormonrendszer, a gyomor-bélrendszer, a belső fül egyensúlyszerve, a szaglórendszer eltérő működése is megfigyelhető. Ismert kóroktani tényező a magas ß-HCG, mely magas ösztrogén szinttel jár együtt, de a progeszteron, illetve kortikoszteroid hormonok mennyisége is megváltozik. A hányinger, hányás mértéke fokozódik a ß-HCG szint emelkedésével."
2014. máj. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

akkor is, hogy hogy nem 100%?


a maradék 20- miben más. szerintem táplálkozásban :)

na jó nem, csak írtam

2014. máj. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én az első 5 hónapban minden reggelt úgy kezdtem hogy 5-10 percig öklendeztem de sosem hánytam sztem normális dolog. Van olyan aki abszolút nincs rosszul, meg olyan is aki a terhességet végig hányja.
2014. máj. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!