Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rossz Afp. Nagyon meg...

Menyhért Krisztina kérdése:

Nagyon rossz Afp. Nagyon meg vagyoj ijedve.25 éves vagyok első babámmal terhes. Az Afp értékem 0,28? mit tegyek. Nagyon félek. Valakinek volt ilyen alacsony?

Figyelt kérdés

#Afp 0
2014. máj. 2. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pont 16. héten készítették? Ha nem pont akkor akkor okozhatja az eltérést ez is. Valamint, ezek után megnézik uh-n is és akkor mondanak véleményt hogy van e gond. Elküldenek genetikai tanácsadásra is. Én javaslom a kombinált tesztet 9000Ft szokott lenni ha az jó, akkor nem kell az afp vel foglalkozni. Amúgy is elavult vizsgálat, de inkább járjatok a dolgok után mint tényleg abjt jelentsen. (meg is fog szüni az afp szeptembertől ha jól tudom) Menjetek el az istenhegyi géndiagnosztikába vagy egyéb fizetős genetikai uh-ra, biztos ami biztos.
2014. máj. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nyugi lassan megszűnik majd nálunk is ez a vizsgálat, külföldön már nincs is.

azért menj tovább, genetikai tanácsadás stb.

ami a legtutibb az aminocentézis, vagy hogy mondják, amikor magzatvízből vesznek mintát, tudom,hogy nem a legkellemesebb és akár vetélési százaléka is lehet, de az 100% biztosra ad eredményt és tuti megnyugszol, hogy nem beteg a baba. A mai világba is születnek sajnos beteg babák, a fejlett orvostudomány ellenére is, mert minden csak becslés, a kombinált teszt is csak egy százalékot ad meg, a magzatvíz meg tuti.

De nem lesz semmi baj!!!!!

2014. máj. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
12. héten nem csináltattál kombinált tesztet?
2014. máj. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az alsó értékeknél nagyon nagy az átfedés rendellenességgel terhelt és egészséges magzatnál. Ha magas lenne, akkor jobban aggódhatnál... Ha minden okés volt a 12 hetes UH-n, akkor ne aggódj.

Nézd meg az ábrát:

[link]

Egyébként júniustól kiveszik a protokollból ezt a vizsgálatot.

2014. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Voltam 12 - es Uh ott minden rendben volt. A rossz Afp után voltam genetikai tanácsadáson és uh n is. Minden rendben volt. Nem láttak eltérést. Szerinten 1 héttel el vagyok számolva de még senki nem jött rá. :|
2014. máj. 2. 20:25
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem láttak eltérést, akkor minden rendben, nyugodtan dőlj hátra. Nekem 15 évvel ezelőtt volt neg. tapasztalatom AFP-vel, már akkor a 15. hetes magzatnál kiszúrták, a mai technikával sokkal jobban látszik minden.

Egyél egy kis csokit :-)

2014. máj. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ja, egyébként 2 hetes eltérésnél módosítanak terhességi kort az 1. uh eredményei alapján. (tehát ha az első uh alapján 2 héttel kisebb v nagyobb a baba, mint menses szerint.)
2014. máj. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Sokat segített. Tudom hogy a magzatbízvétel lenne biztos de nem merek bele vágni. A férjem is ellenzi kissé. Elmegyek egx 4d uh-ra hátha okosabb leszek vele.
2014. máj. 2. 21:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Na hát ez a baj hogy csak Julitól törlik el.Én jövő héten csüt megyek Afp re és majd megint idegeskedhetek hogy mi lesz az eredmény!

Az előző terhességemnél túl alacsony volt azt hittem rosszul leszek,csináltak 4 nap múlva kicsit jobb lett de nem nyugodtam meg!

De végülis egészséges lett a lányzónk !

2014. máj. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, kár, hogy nem húztátok ki júliusig. :( Felejtsd el ezt a vizsgálatot gyorsan. Önmagában semmit nem jelent. HCG értékkel, tarkóredővel egyebekkel esetleg, de így semmit. Nem szólhatok bele, de a magzatvíz mintavételnek (szerintem) magas a vetélési kockázata. Igaz, hogy tuti. És ha megtudod, hogy minden ok volt és elveszíted. ezzel is együtt kell tudni élni.

Nem lesz semmi baj!!!!

2014. máj. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!