Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy már a terhesség...

Igaz, hogy már a terhesség előtt el kell kezdeni feltölteni a szervezetet vitaminokkal, különösen fontos a folsav és a vas?

Figyelt kérdés
Arra a legelső perctől szüksége van a babának. Többektől pegig azt hallottam, hogy elég akkor, amikor megtudod hogy terhes vagy, mert a felgyülemlett A és D vitamin miatt a babának fejlődési rendellenessége lehet. De az ugye legalább már 4-5 hetes magzatot jelent. Én márbeszedtem egy doboz Elevitet, most Maternát szedek. Mi a helyes?
2007. okt. 15. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Èn az otthoni vitaminokat nem igazán ismerem,mert N.o-ban élek.Annyi biztos,hogy a vassal ráe´rsz,ha csak nem vagy vas hia´nyos.Vasra is mindíg szükség van,de a terhesség utolsó hrmada´ban a leginka´bb,mind a baba,mind a te vörösvérsejt termelödéshez.
2007. okt. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

szia!magzatvédő vitamint szedhetsz meg folsavat is. az ajánlott. 1 hónappal a baba tervezése előtt el lehet kezdeni szedni. vasat ne szedj, én most kezdtem szedni, 24 hetes vagyok. a vérképed majd úgyis megmutatja, hogy mi hiányzik a szervezetedből.


sok szerencsét

2007. okt. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

szia!

a tervezett teherbeesést megelőző 3 hónapban ajánlott szedni valamilyen vitamint.pl:elevit,materna.folsav

2007. okt. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
bizony-bizony, előtte három hónappal érdemes elkezdeni szedni folsavat.
2007. okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!