Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már olyan valakinek,...

Volt már olyan valakinek, hogy 5 hetesen és 1 naposan volt már szívhang az embriónál?

Figyelt kérdés
2014. máj. 7. 15:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem 5+ 4 en volt szivpulzalas. De hallani meg nem lehetett. :)
2014. máj. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem.

Akinél volt, az meg nem ennyi idős terhes volt.:)

Mivel a terhességi kort az utolsó menzesz alapján kalkulálják, de mivel ritka az a nő, aki pontosan tudja, hogy mikor fogant a babája, így mindig benne van plusz-mínusz 1-2 hét, amikor is lehet eltérő a terhesség valódi kora a menzesz alapján számoltétól.

Mert van olyan is, hogy valakinek volt egy plusz peteérése előbb, vagy eleve előbb volt a peteérése, így előbb esett teherbe, tehát a terhesség kora nem felel meg a menzesz alapján számoltnak, tehát míg a menzesz alapján ő 5 hetes és 1 napos kismama, valójában az egy 6 hetes terhesség, amikor is már lehet szívhang.

2014. máj. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Roberta77 ***** válasza:

A szívhang 6+1-nél indul be.

Ezt nagyon sok helyen írják a neten, rákereshetsz.

Nekem pl. Egy héttel később volt a fogantatás-ovuláció- így ennyit csúszott.

2014. máj. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a szívhang a fogantatást követő 21. naptól észlelhető, tehát, ha a ciklusod 14. napján fogant a baba, 5+1 hetesen (36 nap) már elvileg lehet szívhang.
2014. máj. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!