Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandós anyukák (főleg,...

Várandós anyukák (főleg, akiknek van már kisgyereke)! Hogyan lehet elvégezni a házimunkát, főzést, férjjel való foglalkozást a rosszullétek idején?

Figyelt kérdés
Most vagyok 10. hetes terhes, itthon vagyok a 20 hónapos elsőszülöttünkkel. A 6. héttől vagyok nagyon rosszul, a szagokat elviselni nem tudom, vannak napok, hogy EGÉSZ NAP hányingerem van és mellé jön a hatalmas fáradtság...nagyon nehéz a mindennapi munkát, stb. elvégezni. Ti hogyan boldogultok ezekkel?

2014. máj. 7. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A második babával veszélyeztetett lettem, nem sok esélyt adtak, hogy megmarad, ezért sokat kellett feküdnöm, gyógyszereket szedtem. A kaját rendeltük, minden délután aludtam/feküdtem a 2 évesemmel amennyit lehetett. Takarítást minimálisra vettem, meg próbált segíteni a férjem, de ő sokat dolgozott.
2014. máj. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is 10 hetes vagyok, az első pillanattól fogva (4.héttől)hányingerem van, egész nap, egy pillanatra sem szűnik. Engem teljesen kicsinál. E mellé jön még a szédülés, a puffadás és az irtózatos fáradság. A hányingeren kívül a többi tünet enyhülni látszik, de esküszöm inkább mind egybe, csak szűnne meg a hányinger.

Van egy 3,5 éves kisfiunk, aki ugyan jár oviba, de csak 3 napot, kétszer 6 órát és egyszer 3-at. Külföldön élünk, itt ennyi van ingyen. Heti 3 napot járok dolgozni, de mindig alig várom, hogy vége legyen a melónak, csak vonszolom magam ott is. És akkor még a házimunka. Alapból nagyon pedáns vagyok, normál esetben nem tudok addig lefeküdni, amíg nincs katonás rend a lakásban. De mostanában nem érdekel, már 6-kor azon jár az eszem, hogy végre ágyba kerüljek. Otthagyom a mosogatni valót, vagy nem rakok tökéletes rendet a nappaliban, egyelőre most nem érdekel ilyesmi. Kisfiammal próbálok sokat játszani, de olyan ingerült vagyok a folyamatos hányingertől és a sok savtól, hogy nincs türelmem mindenfajta játékhoz, amit ő szeretne játszani. Így sokszor csak legózunk, kirakózunk, vagy rajzolunk.

A férjem pont most váltott munkahelyet, nagyon sokat dolgozik, így szerencsére nincs sok kedve, ereje összebújni túl sűrűn. Remélem, hogy lassan elmúlik legalább a hányinger és visszaáll az életünk a normális kerékvágásba. Nagyon nem vagyok önmagam. :( Csak az vigasztal, hogy első terhességemnél a 16. héttől olyan energikus voltam, majd kicsattantam. Jöttem mentem, intézkedtem, sütöttem, főztem, dolgozni jártam. Remélem most is így lesz.

2014. máj. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én szerencsére csak kb. 6-7 hetet voltam rosszul, de akkor szinte mindent a férjem csinált, pedig szegénykém 3 műszakban dolgozik nehéz fizikai munkát.

Takarított, mosogatott, a kutyát levitte napi legalább 2 alkalommal.

Kérnem se kellett, magától megcsinált mindent.

Szerencsére a szexuális étvágyam nem csökkent, így ezzel akkor sem volt gond :)

2014. máj. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat! Remélem, jobban vagytok! Én sajnos nem, sőt, az a hidegfront még rádobott egy lapáttal, konkrétan kész vagyok, még jó, hogy jön a hétvége és apára lehet bízni a feladatok nagyját!
2014. máj. 15. 17:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia.2,5 eves a kisfiam es most 8hetes terhes vagyok.Hat hogy elem meg?Nagyon durvan.Reggeltol lefekvesig rosszullet,hanyinger gyotor.Almos vagyok egesz nap,ingerult amiert nem birom elvegezni a napi dolgaimat.Utalom magam emiatt.Hal Istennek a kisfiam velem egesz jol elven,latja anyu nincs toppon igy siman elmesezget mellettem akar 2-3 orat is.De persze jatszani ,okroskodni mondokazni is kell vele.Ami nagyon nehezen megy.A lakas indul...wwaaaaa...de egyszeruen nem birok nekifogni.Megfozok minden nap h a ferjemnek legyen meleg kaja de olyan aron h oklendezem a szagoktol.Mar elore felek a vasarnapi ebedtol.Remenykedem benne h a 12.het utan megszunik
2014. máj. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia Anika, hát, el tudom képzelni... Nálam is öklendezve teltek a főzések, de elég volt csak a hűtő ajtaját kinyitni (a hússzeletelés is katasztrófális volt..).Nekem hál' Istennek múlnak a tüneteim, de a jövő hét közepén kezdem a 12. hetet. A 6.-tól eddig 6 kilót fogytam. Voltak napok, hogy mindössze 3 db banánt bírtam enni vagy 2 banánt és egy kevés nagyon sós túrót nagyon sós tejföllel. Örültem, ha a kislányomnak tudtam főzni - a férjem szegény vagy maga kellett, hogy vegyen valamit, vagy ami a gyerekéből maradt, azt ette. A nagyon aktív háztartási időszak a délutáni alvás ideje volt (2-2.5 óra) de az elmúlt 6 hétben bizony én is aludtam ekkor, meg miután lefektettem a lányomat, este is. Igazából egész nap csak aludtam volna. A másik, hogy ilyen állapotban azt se bírtam kitalálni, hogy mit főzzek egyáltalán, mikor mindentől rosszul vagyok? Elég rossz is lett sok étel... Most ez a 2. nap, hogy bírok enni(erőltetve kell ugyan, de azért bírok), és még kicsit émelygek reggelente, de nem vagyok olyan hullafáradt, mint eddig. Sajnos tényleg nincs más mód erre, csak a kitartás, és fontos, hogy megértő legyen a férj, mert érdekes, hogy ezzel a problémával nem nagyon foglalkoznak, pedig az egyik legdurvább időszak, főleg, ha van másik gyerkőc is.
2014. máj. 18. 08:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!