Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált vagy Integrált teszt?

Kombinált vagy Integrált teszt?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs melyiket csináltassam meg. Melyik a jobb és melyik ad biztosabb eredményt?

Köszönöm!


2014. máj. 8. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az integrált teszt biztosabb, de dupla annyiba kerül.

De egyiket sem muszáj megcsinálni, hány éves vagy? hányadik baba?

2014. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

22 éves vagyok és első baba!

Kicsit parázósabb vagyok így szeretnék minden vizsgálatot megcsináltatni ami megnyugtat. Nem az ára a fontos hanem,hogy mennyire ad jó eredményt!


Köszönöm a válaszodat!

2014. máj. 8. 11:16
 3/11 anonim ***** válasza:

Egyiket sem csináltatnám, mi az integráltat csináltattuk, kijött, hogy a Down 1:170-hez, két hét sírás, vitatkozás a férjemmel, hogy csináltassunk amniocentézist vagy ne.... idegeskedés, végiggondoltam mindent, a legrosszabbat is... persze mire eredményt kapsz, már javában érzed mozogni a babádat.

Egyik sem ad biztos eredményt, ezek csak becsült értékek.

Ha nem számít a pénz és tutira akarsz menni, akkor Nifty.

2014. máj. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nifty? Nem is hallottam még erről soha.

Köszi!

Sajnálom ami veled volt. Én nagyon parázós vagyok és sajnos a mi családunkban volt betegség(2 generációval felfelé). Ha van ilyen lehetőség akkor élek vele.

2014. máj. 8. 11:28
 5/11 anonim ***** válasza:
Bp-en a Magzati Diagnosztikai Központban ugyanannyi az integrált,mint a kombinált. (Mindkettő csak 28.000 ft.)Én ott csináltattam a kombináltat,azért azt választottam,mert annak 3-4 nap múlva van eredménye,viszont az integráltnak (mivel az 2 lépcsős) csak a 16. heti vérvétel után van eredmény. Plussz azt mondta ott a tanácsadó hölgy,ha véletlenül nem lenne jó a kombinált eredménye, ki lehet egészíteni integrálttá ,csak az plussz 10000 ft-ba kerül. Szerencsére jó lett a kombi eredménye,így nem kellett az integrált. Ja,igen van olyan,h nifty,kb. 200.000 ft-ba kerül,az egy sima vérvétel,és 100% pontos eredményt ad.
2014. máj. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Második és megszületett már a baba?

Off: Egyébként mi történik akkor, ha rossz eredmény jön ki, és a magzatvízvétel is kimutatja hogy baj van? pl Down kór? Akkor mi a teendő?

2014. máj. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek a 3. válaszolóval, ugyanígy jártam. Ha a pénz nem számít 17. hétig Nifty az ára genetikai uh.-val (195.000.-)

[link]

2014. máj. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is a NIfty tesztet ajánlom, ha a pénz nem gond! Biztos eredményt ad egy vérvételből, nem kell hozzá magzatvíz minta. A kombinált egy nagy sz.., mert csak arányokat mutat. A Nifty 180 ezer forint, de biztos. Az amniocentézisnek van 1-2 %-os vetélési rátája, ezt nem ajánlanám semmiképpen a te korodban, ha amúgy minden rendben.
2014. máj. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha a DOwn kór biztos, akkor dönteni kell. Ilyen esetben 24. hétig van a terhesség megszakítására lehetőség.
2014. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok, igen, megszületett, 2 és fél hónapos a kisfiam, és Istennek hála, nem Down-kóros.

Mi amúgy az eredmény után elmentünk az Istenhegyi Géndiagnosztikába, egy jó sokáig tartó genetikai ultrahangra, ahol nagyon alaposan megnézték, kimondottan Down-ra utaló jeleket kerestek.

2014. máj. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!