Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erös szívdobogás normális...

Erös szívdobogás normális terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Másnak volt ilyen tünet? Mi lehet az oka, mit lehet tenni ellene? 13 hkm.
2014. máj. 9. 03:40
 1/8 anonim ***** válasza:

mivel megnő a vér mennyisége, nagyobb munkára készteti a szivet, megnő a szív, ezért lehet.

nekem is néha bedobogott 3 terhességem alatt

2014. máj. 9. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pàr hete van ez. Amikor dolgozok, teszek-veszek nem figyelek úgy oda rà, de amikor megpihenek, vagy màr az àgyban vagyok, akkor nagyon érzem. Mintha izgulnék, tudod, vagy ideges lennék, olyan gyorsan ver, és "hangosan". Pedig nem vagyok ideges. Na mindegy, lehet , hogy nem kéne rá odafigyelnem, és csak én reagálom túl. Első terhességem, nyilvàn van bennem egy kis félsz, hogy minden redben van-e a pocaklakómmal! :) Bàr pont ez az "idegeskedés" nem tesz jót. Remélem elmúlik majd..
2014. máj. 9. 06:23
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a vérnyomásod rendben van akkor ne aggódj ezen.Viszont a vérnyomásodat néha méregessed, mert ha nagyon magas akkor azt jelezni kell dokinak, védőnőnek. Csak hogy megnyugodj mond majd legközelebb a védőnődnek, és a dokinak is, max elküldenek EKG-re amire amúgy is kell menni majd. (Legalább is nekem kellett 1 éve) Nekem is volt amúgy ilyen, aztán elmúlt, már nem is emlékszem pontosan hányadik héten (valahol az elején) most hogy kérdezed csak most jutott eszembe.
2014. máj. 9. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, teljesen normális. Nekem ez mindkét terhességemnél így volt. Megnövekedett a vérmennyiség amit a szívnek pumpálnia kell, persze, hogy jobban érzed.
2014. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a 16. héten volt szívdobogásérzet, aludni is alig tudtam. mikor elaludtam volna, felriadtam, mintha megijednék. Nagyon kellemetlen volt, de szerencsére magától elmúlt. Terhesség esetén ez előfordul. Engem már kineziológushoz küldött volna a védőnő, de elmúlt magától, így nem mentem.
2014. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
ja és háziorvoshoz is elmentem, EKG-t csináltak, plusz laborba is elküldtek és minden értékem tökéletes volt.
2014. máj. 9. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Még azt elfelejtettem, ha érzed esténként, ülj fel, szellőztess, olvass, foglald le magad valamivel, beszélgess a pároddal. Az eltereli a figyelmed, én is sokat kínlódtam vele, de szerencsére elmúlt. orvosom írt fel gyógyszert ha előjönne, kiváltottam, de nem vettem be, mert nem volt rá szükség. Próbálj lassan mély levegőt beszívni, az is segíthet.
2014. máj. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tök normális, nekem a frontok hozzák elő általában az érzést. Van az a tipikusan a "torkomban dobog a szívem" érzés, meg van hogy csak érzem, hogy kalapál. Az EKG-m jó volt, a vérnyomásom 110/70 alatt van , a pulzusom is tök oké (kivéve ha épp valamire ráparàzok). Szóval ez normális folyamat, de tényleg félelmetes tud lenni. Nekem ,aki pánikbeteg főleg, emiatt míg nem tudtam, hogy ez tök oké eleinte komoly panikrohamaim is voltak. Szóval kellemetlen, de veszélytelen dolog. Terhesség alatt minden ami nem normális az normális, nekem ezt mondja mindig a védőnőm.
2023. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!