Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi ez a nagy mit ne egyél és...

Mi ez a nagy mit ne egyél és igyál mizéria? 12 hetes vagyok de én mindent eszem iszom.

Figyelt kérdés
Savas víz, szalámi, kolbász, sajt magában joghurt, édesség , nasi, chips néha kóla , mindenféle üdítő, bab stb.Miért kell riogatni a kismamákat, hogy nem ehet ezt azt?Olvastam , hogy nem ehetnék füstölt kolbászt sonkát csak ha megvan főzve vagy sütve..na persze.
2014. máj. 9. 14:35
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
azt kihagytam, hogy mindenféle gyümölcs, eper kivi barack , szőlő stb is megy nálam.
2014. máj. 9. 14:37
 2/14 anonim ***** válasza:
15%

Nyer hús és a máj pl. fertőzést okozhat, az epertől állítólag allaergiés lesz a gyerek, az érett sajtok sem jók, a tengeri herkentyűk is tilosak (lehet hülyeséget mondok, de tán az arzén miatt?), a szénsavas itralok gyomorsvata csinálnak és a fogakat is rombolják, a fogak meg a terhesség során amúgy is érzékenyebbek.

A nasi, a csipsz, kóla meg nem terhjesen is "méreg", hiszen jócskán hízlal, a kóla meg kivonja a kálciumot a szervezetből.

2014. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mindent lehet terhesen kiveve nyers hust es peneszes sajtokat.ezek arthatnak a babanak(toxoplazma fertozes).a tobbi az csak max.neked lehet kellemetlen.pl.jon a savad tole,felpuffadsz.de en is ettem mindent csak a fent emlitett ket dolgot nem.es persze fontos h alaposan mosd meg a gyumit zoldseget.bar en amugy is mindig megmosom.

amiota megszultem es szoptatok azota mar en nem merek sokmindent enni mert hasfajos a babam ugyhogy nagyon odafigyelek.

2014. máj. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
Hat pl peneszes sajtokat (pl kek sajt) nem lehet, ill nyers hust sem (tatar beefsteak). De ha teged nem izgat, h esetleg baja lehet nehany eteltol a gyereknek akkor egyel batran.
2014. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

En is igy voltam mint te mikor terhes voltam. En csak pislogtam a sok hulyesegen, pl ehetek-e babant, mezeskalacsot a fahej miatt, hamburgert, megittam egy pohar kolat es meg sorolhatnam a sok hilyeseget amit itt is olvastam. Nem hittem a szememnek. En total meg voltam gyozodve h csak hulyeskednek. Es nem! Tok komoylan gondoljak. Ledobbemtem. Szerintem sokan osszekeverik a terhesseget a betegseggel.

Nyilvan yners hust, alkoholt, cigit,drogot nem fogyasztok. De most szalamit, sajtot, BANANT, MEZESKALACSOT, ne lehetne enni? Ugyan mar. Nevetseges.

2014. máj. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Na egy ujabb "okossag" ha terhesen epret eszel allergias lesz! Ekkora okorseget se hallottam meg!

Dehogy lesz! Hogy a fenebe lenne attol allergias amit te eszel? Ez okorseg!

2014. máj. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Èn csak nyers hust nem ettem.ÈS a gyümiket nagyon jól megmostam.Ittam colàt is ha meglivàntam.Mondjuk nem vagyok az a nagy colàs.Hambit is ettem,mert nagyon kivàntam sokszor.Banànnal mi a baj?Nem èrtem.Alcohol,cigi alapvetö hogy nem.
2014. máj. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is ettem hamburgert csak nem a szar húspogàcsàt kértem bele hanem ràntott hús!Banànt kg szàm ettem az elején aztàn jött az hogy besokaltam most az eper a sláger.Vákumos felvàgottakat, szalàmikat veszek, pultból sosem kérek ilyet.Sajtból trapista pannonia mindeb mennyiségben jöhet:) gyülmölcsökból alma màlna szeder és minden amit fagyasztva meg lehet venni jöhet, ezekből magam csinálom itthon a fagyit.cukor helyett Norbi édesítőszert hasznàlok. Szóval szerinte sok hülyeséget hordanak manapsàg össze!!Tény hogy vannak tiltott élelmiszerek de annak tudomànyos magyaràzata van.26 hkm
2014. máj. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok lányok! Nem okoz panaszt sem a szénsavas sem az üdítőital, eddig egy dkg-t nem híztam, pedig eszek csokit is. Kék sajt, camembert sajtot amúgy sem szeretem, inkább trappista vagy edami szeletelt.abból két tálcával megtudok enni magában.Szalámit is magában eszem imádom.Nyers húst nyers tojást nyilván nem eszek, alkoholt nem iszok, nem dohányzom.De mindenféle gyümölcsöt zöldséget eszek és mindent amit megkívánok.Pl szeretem a gabonapelyheket amit ált.gyerekek esznek.Ma reggel cini-minist ettem egy pohár tejjel és fahájas. Szoptatásnál majd persze meggondolom mit eszek és most terhességem alatt is, de azért nem szeretném megvonni az epret, szőlőt kolbászt.köszönöm szépen a válaszokat:)
2014. máj. 9. 16:13
 10/14 anonim ***** válasza:
semmi baj azokkal amiket eszel. Pont azokat amugysem eszed amit nem ajánlott. Senki nem mondja hogy pl a trappista vagy edami sajttal gond lenne. Én viszotn nagyon szeretem a penészes sajtokat igy akkor azokat majd kerülni fogom.
2014. máj. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!