Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismamák mit csinált...

Túlsúlyos kismamák mit csináltatok olyankor mikor terhességetek alatt előjött a "mindent befalnék" korszak?

Figyelt kérdés

22hetes kismama vagyok.85kilóról indultam és eddig próbáltam a szénhidrát diétámat tartani a védőnőm tanácsára.7kilót híztam eddig,igaz ezelőtt nem nagyon volt étvágyam és kívánós sem voltam,de most a héten folyamatosan éhes vagyok.Próbálok nem figyelni rá,nem zabálni folyamatosan de borzalom ez az egész.Sok folyadékot is iszom,hogy ezáltal is telítődjön a gyomrom de nem segít... :( Ami a legrosszabb,hogy a "tiltott"dolgokat kívánom! :((( Mit csináljak??

Mi a megoldás??Nem szeretnék megint 115kiló lenni mint első terhességemnél,igaz akkor 93 kilóval indultam és a 16.hétre kb már 10kiló plusznál tartottam és vizesedtem is.Borzalom volt,és nem szeretném azt még egyszer átélni..mert szenvedés volt akkor is és szülés után is lefogyni.


2014. febr. 22. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
Egyél! Amit kívánsz, és akkor, amikor kívánod! Nem véletlenül kívánod. Annyi a titka, hogy nagggyon lassan, és apró falatokat egyél, így észreveszed, ha a pocakod szól, hogy elég! Ne vonj meg magadtól semmit a hülye mérleg miatt. A vizesedés meg a terhesség velejárója, én 67 kg voltam a terhesség végén, és én is szörnyen vizesedtem.
2014. febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

én is tulsulyos vagyok...(sokkal több kilo vagyok, mint te). hál istennek, nekem még nem jött el ez a kivános korszak, nem is bánnám ha kimaradna. bár én elötte is keveset ettem, és 7 éve sportolok is. (ennek ellenére nem fogytam :D)

most is minden nap tornázom, eljárok fitness terembe, meg auqua tornára. én eddig 5 kg-ot hiztam, de szabályosan rettegek, hogy ,mennyit fogok az utolso honapban..(mindenki azt mondta, hogy na majd akkor feljön egy honap alatt akár 20 kg is) még vizesedni se vizesedek. én most vagyok a 31.hétben

(egyébként én sok almát és joghurtot eszek, ezzel ki tudom "ütni" az agyamat az evéssel kapcsolatban)

2014. febr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én 21 hetes vagyok. 91kg-ról indultam, eddig nem híztam semmit, de az utóbbi napokban rajtam is volt ez a "zabálhatnék". Próbálok ellenállni, de nem mindig sikerül. Sajnos, gondolom emiatt, híztam 0,5kg-ot. Remélem ennyivel "megúszom".
2014. febr. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak beleolvastam a hozzászólásokba, próbáljátok ki hogy fagyasztott gyümölcsöt nassoltok. Nekem a fagyasztott meggy a kedvencem. Nem hízlal, 1 egész zacskóval kb 150 kalória, de azt minimum 1 óra megenni. Addigra megunjátok az evést.
2014. febr. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen diétát írt elő a védőnő, de valami nagyon nem jó benne, ha falási rohamaid vannak :(


Egyél gyümölcsöt, süss cukormentes, tk lisztből készült sütiket, nassold azokat! Cukros üdítő helyett pedig fincsi teát ihatsz :)


Én a negyedannyi-ugyanannyi cukorhelyettesítőt használom, tökéletesen cukoríze van, semmi utóíz és négyszer édesebb a cukornál. Nem hajt meg, szóval nagyon jó kis cucc. Mondjuk nem olcsó, de állati sokáig elég!

2014. febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Kedves utolsó,220gr ch-t ehetek egy nap.bármit ehetek(elméletileg)és 6x kellene étkezni.Én előtte update szerint étkeztem a liszteket most is keverem,teázom zero cukorral,sütiket is azzal vagy nyírfacukorral sütöm.De mostanság mindig a "bűnös" dolgokon(cukros,édes nassok)kattog az agyam és ez nagyon rossz.és nem tudom mit csináljak hogy ne ezen járjon az eszem..
2014. febr. 25. 19:25
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát nasizz valami jó kis lowcarb sütit :)

Eleget eszel? Figyelsz rá, hogy a főétkezések során elég lassan felszívódó szénhidrátot vigyél be? Mert ha csak gyorsat eszel, akkor simán késztethet az az édességekre kacsintgatásra.

2014. febr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság hogy ebédre nagyon kevés -szerintem-a választási lehetőségem,mert ugye rizs,tészta fehér liszt kilőve és ugye csirkemellet zöldséggel sem ehetek minden nap,úgyhogy van hogy csak levest eszem...Nekem a főétkezés okoz a legtöbb gondot.Mert és a vacsora mindig ugyanaz szinte de mégis változatos..,viszont az ebédeket már unom és nincs kedvem mindig ugyanazt enni...Pár hónapja még rendeltem az u1 menüt,de most már nem tudom sajna és emiatt nagyon nehéz,mert az teljesen megfelelt számomra minden szempontból.Szóval nem tudom mit találjak ki,de van hogy csak rántottát eszem mert már kifogytam az ötletekből.
2014. febr. 25. 20:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lányok és kedves Kérdező! Ne haragudjatok az OFF-ért, de szükségem lenne némi biztatásra. Én is túlsúlyos vagyok, ugyan fogytam de kellene is még, viszont nem jön a baba! Nektek mennyi időbe tellett, esetleg van-e bármi betegség a háttérben? Nekem PCO, IR, persze kezelve. Nagyon köszi és bocs mégegyszer h nem a kérdésre válaszoltam...
2014. febr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó!


Nekem viszonylag hamar összejött mindkét baba. Ha kezelve vannak a betegségek, akkor biztosan jönni fog a Kicsi nemsokára!


Próbáld ki esetleg az Aviva tornát, veszteni biztos nem fogsz vele!

2014. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!