Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem érzek sokszor...

Miért nem érzek sokszor semmit? Honnan venném észre ha baj lenne?

Figyelt kérdés
Már megőrülök :( 17 hetes vagyok, utoljára 12 hetesen voltam ultrahangon kombinált szűrésen. Azóta nem tudom mi van a kisbabámmal, egyáltalán minden rendben van-e vele. Eddig minden eredményünk tökéletes, mégis aggódom mert néha olyan mintha nem is lenne a hasamban semmi. Nem érzek semmit :( Mindenki azt mondja ennyi idősen már éreznem kellene ahogy mozog. Érzek is néha ilyen bizsergető érzést de nem merem rámondani hogy ez ő. Sajnos az utóbbi időben küszködtem erős fejfájással és megfázással is, amikor már nagyon rossz volt vettem be egy fél Algopyrint, félek hogy ezzel is sokat ártottam. Ha ne adj Isten valami nagy baj lenne honnan tudnám? Igyekszem nem stresszelni de néha eltörik a mécses hogy nem tudom mi van :( Mit tanácsoltok? Első babás kismama vagyok.
2014. máj. 11. 12:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is nyugodj meg, az idegeskedés nem tesz jót! Én pont ezért örültem annak, hogy volt fogadott dokim, mert így havonta 1X biztosan megvizsgált, és mindig 'naprakészek' voltunk a kisfiunkkal kapcsolatban. Neked nincs orvosod? Egyébként a védőnőd minden további nélkül nézne NEked egy szívhangot, ha az megnyugtat. Én egyszer rohantam be a védőnőmhöz soron kívül, és elpityeredtem magam, hogy az én nagyon aktív pici fiam már két napja nem mozog. Azonnal nézett szívhangot, és minden rendben volt. Egyébként pedig 17 hetesen pont azt érzed, amit 'kell': bizsergést. Ilyenkor még nem igazán érzed a babád mozgását. Az én fiam a 19. hétben csikizett meg jól érezhetően. Addig csak ezek a pic bizsergések voltak. De ha Téged megnyugtat, nézess szívhangot! Akár a védőnő, akár bármelyik kórház nőgyógyászati szakrendelésén megcsinálják. Nem fognak elküldeni. Nyugi!
2014. máj. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

az elsőnek igaza van, ha megnyugtat, akkor a védőnő néz szívhangot bármikor.


Én ilyen idős terhesen szintén csak bizsergést éreztem (első babánál bizony EZ a normális, akárki akármit is mond, a többediknél már lehet előbb érezni) de azt is onnan tudtam, hogy ő, hogy jó sokáig csinálta. A 20. héten mondtam biztosra, hogy ez már a baba.

A nőgyógyászom nekem például csak az algopyrint engedte szedni (rohadt erős migrénes rohamaim voltak terhesen), és persze nem zsákszámra, de amikor már nem bírtam tovább, akkor muszáj volt beszednem. A baba megszületett, egészséges.


Egyébként nekem is havonta kellett járnom a nőgyógyászhoz...

2014. máj. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem MO-n élek, és nálunk a 12. heti UH az ELSŐ vizsgálat. (persze előtte el lehet menni magánba megnézetni, hogy jó heleyn van-e). A 12. heti UH után csak a 20. héten néznek meg újra UH-val. És közte is csak egyetlen egy vizsgélkat van, egy vérvétel amit a genetikus elemez. Én most vagyok 16 hetes, tehát 4 hete láttam a babát utoljára és legközelebb majd csak június közepén fogom. Nem érzek semmit, pocakom sincs még. Fura érzes, de nem idegeskedek, pedig már volt egy vetélésem. a 12. heti UH-n minden rendben volt, a genetikai vérvizsgéatnál is. Szóval én arra gondolok, hogy egészségesen étkezek, jókat sétálok, és hagyom őt növekedni, fejlődni. Azzal teszem a legjobbat, ha nem idegeskedek. Ha azon kattognék, hogy 2 hónap alatt csak egy UH van, akkor már rég megőrülhetnék. ja, és nélunk védőnő sincs, aki szívhangot nézne. (persze magánba sok pénzért elmehetnék, ezt megteheted te is, ha nagyon izgulsz. Itt van olyan kismama, aki kéthetente horror összeget költ UH-ra, mert ő is izgulós)
2014. máj. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!