Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A tanácsaitokra lenne szüksége...

A tanácsaitokra lenne szükségem, Ti bevállalnátok az ötödik gyerkőcöt, ha minden feltétel adott lenne hozzá?

Figyelt kérdés
Szép,kiegyensúlyozott házasságban élünk,négy gyermekünk van:13,8,3,és 2 évesek.A férjem és én is jól keresünk,anyagi problémáink nincsenek.Most lett pozitív a tesztem,nagyon örülünk neki.De!Sajnos azon aggódok,hogy a család,nagymama,rokonság és a környezetünk elítél minket...Tudom hülye vagyok,de ahol élünk itt már két gyerek is sok ahogy látom,hallom.Ugyan nem terveztük a babát de már most tudjuk,hogy Ő kell nekünk,szeretjük.Mit tegyek?A gonosz,pletykás környezetet hogyan kezeljem?Köszönöm előre is a válaszokat!

2014. máj. 13. 10:27
1 2
 1/20 anonim válasza:
83%
Ne foglalkozz velük, főleg ha szeretnétek a babát. Ha minden adott, akkor hadd jöjjön a picur :)
2014. máj. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Hogy hogy kezeld? Hát fapofával! Kinek mi köze van hozzá?

Ha van Bennetek belső iránytű, ami megszabja az értékítéleteteket, a gyermekeiteket (mind az ötöt) szeretitek, akkor azt kell tenni, amit a meggyőződésetek mond.

A sok banya, meg faluhíradó tökéletesen lényegtelen, de csókoltatom azt a nagymamát, meg családot, aki a hülye külsőségek, meg téves irányú divatok hatása alatt nemet mondana a saját rokonára.

2014. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha megfogant nem lenne kérdés.

Tervezni nem tervezném, mert 5 gyerekere nem lenne időm az biztos.

2014. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha tényleg minden feltétel adott, és egyik gyerkőc sem szenved hiányt semmiben, mit számít mit gondolnak mások? Nem kell velük foglalkozni,az a lényeg, hogy ti így boldogok vagytok!!!
2014. máj. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden tiszteletem a tiéd, tietek! Ha ti örültök neki és várjátok, akkor ne foglalkozz a környezettel. A sok gyerekeseket mindenhol megszólják mert manapság nem nagy divat (mint annak idején déd szüleink korában) meg leginkább a kisebbségre jellemző. Próbálj túl lépni ezen és örülj annak hogy sok szép és egészséges gyermeketek van és hogy ilyen jó családi és anyagi háttérrel rendelkeztek.
2014. máj. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Én mindenképpen meg akarom tartani,tudom nagyon nehéz lesz valóban kicsit sok(k) a mai világban öt gyermek,de érzem nem lenne gond,vagy nem több,mint most a néggyel.Pont ma reggel telefonon beszéltem anyukámmal,aki nemes egyszerűséggel ennyit mondott"te nem vagy normális"...

Annyian várnak évekig évtizedekig babára sikertelenül,hál Istennek nálam ilyen gond nincs mégis már meg van az első kritika...

2014. máj. 13. 10:42
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Nekünk meg egy gyerekünk van, és mindenki ugat, hogy miért nincs tesó, és egyedül unatkozik, bla-bla.

Úgyse leszel jó mindenkinek. A lényeg, hogy szilárdan tudd, jól döntöttetek :) Gratulálok a babóhoz, és vigyázz magatokra - lelkileg is.

2014. máj. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

A környezetnek meg ne mondj semmit a kicsiről. Nem kell magadból céltáblát csinálni. Ha rákérdeznek, akkor se beszélj róla. Akármit mondasz, azon fognak csámcsogni. A közvetlen családod majd elfogadja, a tág környezet meg nem számít. Ha látják milyen szépen boldogultok, a rokonok is megnyugszanak.

Amúgy is, minden csoda 3 napig tart :)

2014. máj. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Férjem unokatestvére, mikor az ötödiket várta, a saját anyjának se mondta el, valszeg pont azért, amitől te is tartasz. Amikor meg már látszott, akkor mondhatott bárki bármit.

Eszükbe sem jutott mások véleményétől függővé tenni egy fogantatása pillanatától szeretett baba sorsát.

Szerintem nektek se jusson ilyesmi az eszetekbe! Sok boldogságot!

2014. máj. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Amúgy városban lakunk,nem falun,mégis sok az irìgy és gonosz ember.Itt még a kisebbség sem vállal annyi gyermeket,mint más megyékben.Hiánytegyik gyerkőcöm sem szenved semmiben,talán a rájuk fordított időm az amin lehetne javítani.Pláne ha érkezik egy újszülött melléjük.Lesz mit tanulnom türelem terén,de megéri,annyira örülök:-)

Bár egy tanyán élnék ahol nincs 20 kilóméteres körzetben egy szomszéd sem :-)

2014. máj. 13. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!