Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól lehet táppénzre...

Mikortól lehet táppénzre menni? Van valami "feltétel"? (nyilván terhesen gondoltam)

Figyelt kérdés
Csak azért kérdem,mert ugyan én táppénzen vagyok a 8-9.héttől,kereskedelembe dolgoztam,napi 12óra állómunka,pakolás...stb,de eleve nagyon rosszul voltam.Ma bevittem a táppénzes papíromat,és mondta az "üzletvezető",hogy a főnöknek kell egy igazolás,hogy én veszélyeztetett terhes vagyok,mert ha nem az vagyok,akkor én nem is jöhettem volna el táppénzre,hanem dolgoznom kéne.Ez komoly?Tényleg így van?Én úgy tudtam hogy akármikor eljöhetek,pláne ilyen munkakörbe,és úgy hogy rosszul voltam..Én viszont tudtommal nem vagyok veszélyeztetett terhes,de mikor megállapította az akkori dokim a terhességet,azt mondta hogy azonnal kiír.A papírjaimon ott van hogy veszélyeztetett,de azt hiszem ez minden kismamának ez van rajta,már nemis tudom miért...Szóval ha nem vagok veszélyeztetett,honnan vigyek igazolást erről?Egyáltalán mikor veszélyeztetett valaki?Mert 2-3hete mondjuk bent akartak tartani a kórházba mert begörcsöltem..stb,de gondolom emiatt nem vagyok az.Meg akkor ez igaz e hogy így dolgoznom kéne ha nemtudom bizonyítani hogy veszélyeztetett vagyok?Köszönöm ha tudtok segíteni!(18+5h)
2010. márc. 19. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia! Ha az orvosod kiírt táppénzre, akkor az ő döntése a fő. Amennyiben ő így ítélte meg, akkor olyan nincs, hogy nem jöhetsz el. A doki biztosan megindokolta, na ezt a papírt vidd neki vissza.
2010. márc. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a mai szabályokat,de ha rosszul vagy,begörcsölsz,az a veszélyeztetett terhesség jele.Normális terhesség alatt nincsenek görcsök,legfeljebb rosszullét.

Az orvos nem írt volna ki táppénzre,ha azt az állapotod nem indokolta volna.

A főnök pedig nem kérhet tőled diagnózist,csak a táppénzes papírt.Nem bírálhatja felül az orvos véleményét.

Szemét a főnököd.

2010. márc. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszönöm,de nekem nincs olyan papírom,amin megindokolta volna hogy miért ír ki,meg az az orvos csak megállapította a terhességet,1szer voltam nála akkor,azóta máshoz járok.
2010. márc. 19. 18:03
 4/12 A kérdező kommentje:
Görcsölni nem is görcsöltem eddig,csak 2-3hete mikor az ügyeletre kellett mennünk,előtte nem volt ilyen,csak a "szokásos rosszullétek".
2010. márc. 19. 18:05
 5/12 anonim ***** válasza:

Az orvosodnak mondtad gondolom, hogy fizikai munkát végzel. Ez is oka lehetett annak, hogy táppénzre írt. Nekem az orvosnak az első kérdései között volt, hogy mivel foglalkozom.

A főnöködnek meg nincs joga ilyen papírt kérni, csak a táppénzes papírt kérheti el. Minél előbb szerezd be a kiskönyvedet, hogy ne tudjon kirúgni.

2010. márc. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
persze hogy tudta mit dolgozom.Milyen kiskönyvre gondolsz amit szerezzek be minnél előbb?A terhes kiskönyv?Mert az a 12.héttől van nekem.vagy kéne valami más is?
2010. márc. 19. 18:11
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, arra gondoltam. Ja figyelmetlen voltam, nem néztem mennyi idős a terhesség. Akkor csak vidd a táppénzes papírodat és kész. A főnököd semmit nem tehet ha az a kezedben van.
2010. márc. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.
2010. márc. 19. 18:21
 9/12 anonim ***** válasza:
A táppénzes papírt nézheti meg a főnököd, 3a többihez semmi köze. Táppénzre azért vett az orvos, mert veszélyeztetett terhesnek tart (gondolom, hogy a munkád miatt... de ez mindegy is, mert a főnöknek többhöz nincs köze, mint hogy van egy orvos, aki táppénzes papírt ír neked.)
2010. márc. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A fonokod nem kerhet ilyen igazolast, mert azzal felul biralna egy orvos donteset. Nem all jogaban, nem orvos, de ha az lenne is, nem fonoke a haziorvosodnak. Az, hogy tappenzen vagy, az orvos felelosege, O tartozik elszamolassal az OEP fele es a felulvizsgalo bizottsag fele, de semmikeppen nem a fonokod fele. Ne aggodj! semmifele igazolast nem kell vinned, ezt igy nyugodtan elmagyarazhatod neki.
2010. márc. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!