Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Emelkedett az AFP-m! Először...

Emelkedett az AFP-m! Először határérték volt, csináltak uh-ot és minden teljesen rendben, de az ismételt vérvételnél emelkedett az AFP (3.59) így tanácsadás és más doki uh. Kinek milyen tapasztalata van?

Figyelt kérdés
Az én dokim nyugtatott, hogy nem véletlen törlik el, de azért nem jó érzés, és még van 4 nap az újabb uh-ig. Volt vki így?

2014. máj. 14. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Pont azért szüntetik meg az AFp-t, mert rengetegszer ad fals eredményt, és szét paráztak tőle a kismamák - utána az UH meg kimutatta, hogy minden oké. Az AFP akkor volt "nagy szám", amikor még nem volt UH - most már az UH összehasonlíthatatlanul pontosabb, precízebb eredményt ad, és azonnal. Szóval ne foglalkozz vele.


Én most a harmadik babával el sem mentem az AFP-re, le sem vetettem a vért.

2014. máj. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen. pont az volt a probléma vele, hogy pont időben kellett csinálni, amit pl egy rendszertelen ciklusnál lett terhesség esetén nehéz megmondani, mikor pont mennyi idős a terhesség, így pár nap csúszások is adhatnak nagyon eltérő eredményeket. Az én dokim azt mondja, egy alapos uh-val jobban meg lehet mondani, van e probléma a babával. én egy komoly uh-ra mentem, az AFP-t már kihagytam. A komoly uh azt jelentette, hogy 30-40 percen keresztül tartott, az orrcsonttól kezdve, szívkamrákat, nyaki redőt, csontokat, végtagokat, ujjacskákat, veseartéria, hasi artéria, agykamra erek áramlását nézték, köldökzsinór erek meglétét, számát, áramlását nézték, gyomor, rekeszizom, húgyhólyag épségét nézték, felsorolni sem tudom. Természetesen fizetős volt a dolog, de a korom miatt egyébként is ajánlott volt.
2014. máj. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bízom benne, hogy minden rendben, de nagyon izgulok. A ciklushossz nem számít?
2014. máj. 14. 21:55
 4/4 anonim ***** válasza:

Hülyén hangzik, de az emelkedett a jobbik eset. Ugyanis a nyitott gerincet és a többi durva eltérést jó lehet szűrni a genetikai ultrahangon, jó felbontású készülékkel.

Ha alacsony lenne, az a Down kórra utal, aminek gyakran nincsen ultrahang jele. Ebben az esetben érdemes nifty tesztet csináltatni, ha a pénz nem gond, ha gond, akkor pedig magzatvízvételt. De nálad NEM ez áll fent. Ha a genetikai UH-n minden oké, akkor nyugodj meg.

2014. máj. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!