Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12. heti genetikán 3,5-ös...

12. heti genetikán 3,5-ös tarkóredőt mértek. Volt valakinek ilyen értéke? Mire lehet számítani? Lehet még egészséges baba?

Figyelt kérdés

2013. szept. 19. 17:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igen,lehet!! Kombinàlt tesztet mindenképp csináltass!
2013. szept. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Amniocentézisre küldtek, mi az a kombinált?
2013. szept. 19. 17:50
 3/15 anonim ***** válasza:
Én is megcsináltatnám újra mással, kombinált tesztet (fizetős). Orrcsont van?
2013. szept. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Uh+2 vérvétel (nagyon ajánlom a Bp.,Bolgárkerék úti ambulanciát (Magzati dg kp - itt 25 e ft) - 2. vagyok
2013. szept. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az orrcsontról egy szó sem esett. A tarkóredőt meg 2 orvos is megnézte egymás után.
2013. szept. 19. 17:58
 6/15 A kérdező kommentje:

Kibogoztam a latin mondatokból az orrcsontra vonatkozó részt. Visszamaradott.

Most már minden reményem elszállt.

2013. szept. 19. 18:24
 7/15 anonim ***** válasza:

barátnőmnek is több mint 3-at mértek, elment integrált tesztre, az is rossz lett, utána amnió, kiderül semmi gond, azóta megszületett, teljesen egészséges!

ne add fel a reményt, mihamarabb menj amnióra, vagy a korionboholy mintavételt kérdezd meg, azt hiszem a 12. hétig megcsinálják

2013. szept. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Próbálom nem feladni a reményt. De most még a sírást nem tudom abbahagyni. Jövő héten megyek korionboholy vizsgálatra. (elől rosszul írtam, nem amniocentézis lesz). Nagyon sok idő van addig, így tele aggódással, félelemmel. Köszi a válaszokat.
2013. szept. 19. 19:25
 9/15 anonim ***** válasza:

szia!


nyugodj meg!!

az én ilyen fekete napom augusztus 29, és az azt követő 2 hét.

3,5ös tarkóredőt mértek szintén, az orvos méhlepény mintavételt javasolt, megkaptam az időpontot rá egy hétre.

addig elmentem egy kombinált tesztre, ami közepes kockázatot hozott, rávettem magam erre a méhlepény mintavételre, és egy héttel később jött az eredmény postán, hogy a baba teljesen egészséges, és kisfiú! :)

senkinek nem kívánom ezt az érzést, amit átéltem, bár tudom, vannak ennél sokkal rosszabb történetek is, de ennyi stressz rég ért már.

ezzel azt akarom mondani, hogy két hetem azzal telt, hogy hajnalig lógtam a neten történeteket kutatva a tarkóredő érték miatt, volt akinek 5 mm volt és egészséges volt a babája, de olyan is volt akinek 1,5 és down babája született.

összességében amit én külföldi tanulmányok alapján is találtam: ilyen érték mellett, mint a mienk is 95% az esély az egészséges babára.

nehéz ezt mondani, de nyugodj meg!

én a helyedben semmiképp nem csináltatnék kombinált tesztet, mert az is csak egy kockázatot ad, én esetemben 1:670 volt az esély arra, hogy kromoszóma rendellenessége van a babának, tehát 670 terhességből 1 baba születik ilyen betegséggel, mégis értelmetlennek tartottam kidobni 30ezer forintot, mert ez a biztos, ha megcsináltatod a kromoszóma vizsgálatot. kisebb terhességeknél a 11-16. hétig méhlepényből vesznek mintát, 16. héttől pedig a magzatvízből, mindkét esetben 99.7% a vizsgálat pontossága, én mindenképpen ezt javaslom neked, akkor tudsz megnyugodni igazán majd.

látom, már egy hetes a kérdésed, mi újság azóta veletek?

annyit még hozzátennék, hogy nekem a 12. hetin egyértelműen látszott az orrcsont, oda is írták a papíromra, de ez még nem jelenti azt, hogy nálad is baj van.

teljesen átérzem a helyzetedet, de belegondolva az a két hét amikor nem aludtam nem ettem és éjjel nappal sírtam, na az szintén nem tett jót a babának...

fel a fejjel!

és kérlek írj, hogy mi történik, mi történt azóta!

2013. szept. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Ninasky, írtam privátban.
2013. szept. 28. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!