Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha párom terhesen elhagyott,...

Ha párom terhesen elhagyott, mi a teendő? Tudnátok segíteni ebben?

Figyelt kérdés

Apasági nyilatkozat még nincs, nem akarja aláírni, le akar mondani a gyerekről, pedig nagyon akarta ő is. Merre kell ilyen esetben elindulnom, mikor célszerű ügyvédet fogadni?

Egy másik helyen már feltettem ezt a kérdést, de érdemi választ nem kaptam, csak szidást. Hátha itt.)


2014. máj. 16. 21:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
lehet kötelezni apasági vizsgálatra és akkor kötelezö fizetnie gyerektartást de látogatni nem köteles a gyereket. A védönö tud tanácsot adni hova fordulj.
2014. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%

Igazából a pénz miatt csinálnád?

Ha megteheted, és nem hiányozna a pénz a kasszából, akkor ne bánd ha lemond a gyerekről. Fog még sírva utánatok menni!

2014. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha meglesz a kicsi, bíróság-apaság megállapítása.

De a gyámügyön is segítenek neked abban, mikor, mit kell intézned.

2014. máj. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%

Mikor értik meg a nők, hogy gyereket csak stabil kapcsolatban szabad vállalni? Előbb házasság, utána jöhet a gyerek. Akkor nincs vita az apaság vállalásán.

Ha még időóben vagy, akkor mehetsz abortuszra. Ez lenne a helyzetedben a legcélszerűbb.

Ha megszülöd, akkor a születés után keress fel ügyvédet vagy menj be a Bírósági panasznapra. Ők majd tájékoztatnak a lehetőségeidről. Ahhoz, hogy az apa személye megállapítható legyen DNS vizsgálat kell. Ami sokba kerül. Ha nem ő az apa, te fizeted, ha ő akkor a párod. Ha a DNS vizsgálat pozitív, nem mondhat le a gyerekről és fizetnie kell a tartásdíjat.

2014. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%
Kedves 4-es jó nagy paraszt barom vagy!
2014. máj. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
4 éve éltünk már együtt, és orvosi segítséggel fogant meg a gyermekünk, és nagyon akartuk őt. Csak hát közben kiderült, hogy más nőt is kurogat.
2014. máj. 16. 21:52
 7/19 A kérdező kommentje:
Mikor célszerű ügyvédet fogadni szerintetek?
2014. máj. 16. 21:53
 8/19 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ne költs most a pénzed ügyvédre. Menj a lakhelyed szerint illetékes gyámhivatalhoz, vagy családgondozóhoz, ott ingyen kapsz jogi tanácsadást. Amennyire én tudom, arra nem lehet kötelezni, hogy a nevére vegye. Ebben az esetben nem kerül rá a neve az anyakönyvi kivonatra. De üresen se hagyják, mert az később kellemetlen lehet a gyereknek, pl. ha be kell vinni az iskolába. Ezért ilyen esetben az anyai nagyapa nevét írják be és így a te vezetéknevedet kapja. Ha apukád ezt nem engedi kitalálnak egy nem létező nevet. Más kérdés a gyerektartás. Arra lehet kötelezni, ez nem az ő döntése. Ebben az esetben a bíróságon kell ellene apasági keresetet benyújtani. Ha megállapítást nyer, hogy ő a vér szerinti apa, fizetnie kell, teljesen mindegy, hogy ő aláírta-e az apaságit. Én semmiképpen nem ajánlanám, hogy lemondj erről. Ez nem a te pénzed, hanem a gyerekedé, neki jár.
2014. máj. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Ne fogadj, csak szarul járnál 10-20 ezer Ft-ért átjáróházat csinál az életetekből. Sok sok év fog eltelni, és örülni fogsz, hogy egykor nem léptél semmit. A pasi életébe ki-be fognak mászkálni az ócskábbnál ócskább nőnek is alig nevezhető selejtek, neked meg ott marad a helyes gyereked.Békébe, nyugiba felneveled és annyi örömöt kapsz tőle, hogy bőségesen fogja kárpótólni a nehéz éveket. Ha apaságit és gyt-tinditasz, tálcán kínálod fel a gyerekedet mindenféle jöttmentnek, akik ott fogják bántani a gyereket, ahol senki nem látja őket és ahol csak tudják. Nem éri meg.
2014. máj. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
Természetesen nem költs, hanem költsd. Bocsánat.
2014. máj. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!