Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek kis súllyal született...

Akinek kis súllyal született a babája időre és semmi baja nincs minden értéke eredménye jó mikor mehettetek haza?

Figyelt kérdés
Nekem 38 hetesen 2050g 45cm született ez miatt a korára került de már 2070g semmi baja az ég világon minden eredménye jó
2014. máj. 19. 12:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem 38hetesen 2600grammos volt a fiam, mikor született, - bár a tiedhez képest nagyobbacska, de ő 4napig infúzión volt, mert volt egy kis anyagcserezavara. Nem került a koraszülöttosztályra, de mondták hogy olyan viselkedése, mintha koraszülött lenne. Sokat vizsgálgatták, már majdnem valami klinikára akarták vinni, mikor végre normalizálódott az anyagcserezavara, és végül 1hét után jöhettünk haza, utána már rendben volt a baba. 2hét mulva már 4éves lesz, egészséges okos kisfiu.

Barátnőm 35hetesen szülte a lányát, ő 2850gramm volt. 3nap után mehettek haza, nem kerültek koraszülött osztályra.

Szerintem ha nem lesz semmi gond a picivel, lehet várnak vele, hogy kicsit erősödjön, hízzon, és biztos hamarosan hazamehettek. MIért lett ilyen pici? Nem votl jó a lepényi keringés, vagy mondtak valamit?

Nekem kisfiamnak nagyon vékony volt a köldökzsinórja, úgyhogy ő valószínűleg emiatt lett alultáplált a pocakomban.

2014. máj. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 2100 gramm fölött engedik haza a korababákat, illetve ha minden eredménye jó és jól szopik.
2014. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2360g-mal, 45cm-rel született 39 hétre. A koraszülött intenzívre került, vizsgálgatták, hogy mi lehet az oka a méretének. Valószínű, hogy genetika, mert apuka ugyanekkora volt, és én is csak épp súroltam a 2,5 kg-ot, szóval nem is számítottunk nagy babára, de ők valahogy nagyon problémásnak látták ezt a dolgot. Végül semmit nem találtak, minden eredménye rendben volt, még csak be se sárgult. A 3. nap már a post-intenzívre került, oda már be kellett járnom szoptatni 3 óránként, 4. nap már együtt lehettünk a gyermekágyas osztályon, 5. nap délelőtt jöhettünk haza. Viszont én császáros voltam, szóval alapból a varratszedés miatt az 5. napig maradni kellett volna.
2014. máj. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A lányomat 2000g és 44 cm-vel szültem 38+2 napra! Haza menetel kor 2160g volt a 9.napon.Az eredményei nekünk is jók voltak.

Ez szerintem nagyban függ, hogy a babád mennyit eszik ha csak a súlyával van baj.

De nektek mi volt a baj, hogy ilyen pici lett a súlya?

Nekünk a méhlepény korai öregedése és az oxigén áramlás volt a baj.

2014. máj. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!Most tudtam csak írni mert a kórházban telefonról nehéz meg el sem küldte a regényt amit írtam.

Már itthon vagyunk egy hetesen hazaengedtek minket 2110g mal.Minden a legnagyobb rendben van szerencsére 10/10 apgar remélem jól írtam:)) mindene kifejlődött mindene jó bőre színe stb csak pici lett de még vizsgálják miért de ahogy néztem a kórlapot 350g volt a méhlepény és az átlag 500-600g szóval szerintem a hiba ott van.Szépen hízogatunk sokat szopozik igazi erős kislány szerencsére tejem egyenlőre elég neki de majd meglátjuk hogy lesz tovább.Nem volt magas a vérnyomásom és cigizni sem cigizek.Tőlem is vettek vért amit a központba küldenek fel a lányoméval együtt és kivizsgálják...gyanakodnak ismeretlen vírusra mert sajnos az is okozhat ilyen problémákat

2014. máj. 21. 12:44
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Örülök hogy otthon vagytok már!

igen lehet virus amitől a méhlepény nem "termel" megfelelően(nekem is azért volt rossz a méhlepényem)

Majd meglátod, hogy milyen gyorsan behozza a súlyát a többi babához. Nem kell aggódni erős kisbabád van! :)

Kívánom, hogy örömteli legyen minden perc amit a lányoddal töltesz :)

2014. máj. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen...nagyon boldogok vagyunk hogy egészséges és erős csajszi még a kórházban is ki voltak rajta akadva hogy ilyen kis erőske.
2014. máj. 21. 15:16
 8/8 anonim ***** válasza:

1es vagyok, én is gratulálok a picihez!! Jó hogy otthon is vagytok már.

És tényleg hihetetlen gyorsan be fogja hozni a lemaradást!! Nekem a nagyfiam 3800grammal született fél évesen 7200gramm volt, a pici 2600gammal, ő fél évesen már 7600gramm volt. Minden levegővétellel hízott- úgy láttam leglábbis!! :))

További jó egészséget és sok boldog pillanatot kivánok én is. Gyorsan erősödjetek meg!! :))

2014. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!