Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 34. hetes terhes vagyok és...

34. hetes terhes vagyok és most tudtam meg, hogy végig "nyers" tejet ittam. Lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
Mióta az eszemet tudom házi tejet iszunk, inden héten hoznak 4 litert. Na már most nekem ez annyira természetes volt, el nem tudnám képzelni hogy bolti tejet igyak...viszont most tudtam meg, hogy ez teljesen nyers tej, nincs hőkezelve. Amivel nem is lenne bajom, eddig is ezt ittuk, de most olvastam valahogy hogy nem ajánlják a nyers tejet terhesség alatt. Véleményetek?
2014. máj. 23. 08:18
 1/3 anonim ***** válasza:
Tényleg nem ajánlják, veszélyes a babára nézve. Én is házi tejet ittam, lágy sajtokat ettem szinte végig. A terhesség végén tudtam meg, hogy nem lehet. Izgultam is emiatt, de szerencsére nem lett baj!
2014. máj. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A házi tej mindig nyers, hisz közvetlenül a tehénből jön, az meg nem hőkezeli...Ezért kell felforralni....

Na jó, bocsi nem csesztetni akarlak :D. Viszgálatokon ha minden rendben,akkor oké. Jelezd az orvosodnak, hátha van valami spec. vizsgálat,ami kimutatja, hogy a babának okozott -e valamit, volt -e valami fertőzés a tejben. Amúgy nagyon sokan,akik fejik a tehenet, csesznek a higiéniára, nem mossák, fertőtlenítik a tőgyét fejés előtt, sőt még a sajtárt sem tisztítják alaposan. Sokszor láttam márhót trágyás tőgyű tehenet, hogy csak úgy simán nekiálltak fejni. Ezentúl légy óvatos és drukkolok, hogy minden rendben legyen!

2014. máj. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos valóban forralni kellett volna, mert nem higiénikus így inni...és nyers tojásos ételt, pl. házi majonéz, ilyen jellegű sajtok...
2014. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!