Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan okozhat hasmenést?

Utrogestan okozhat hasmenést?

Figyelt kérdés
Pcos kismama vagyok a terhességem elején (5 hét). Merckformint szedek, mellette napi 3x1 Utrogestant írt fel az orvos, de azt veszem észre, hogy hasmenésem van tőle...ez önmagában annyira nem zavarna, de attól félek, hogy nem szívódik fel eléggé az Utro. Valakinek valami tapasztalat vagy vélemény?
2014. máj. 24. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tapasztaltam tőle egyszer sem...amúgy akkor hüvelybe dugósat és ne szájon át szedhetőset használj.
2014. máj. 24. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, igen gondoltam rá, de még csak tegnapelőtt kezdtem szedni ezt a fajtát. A hüvelyinek is ugyanaz a hatása? Bocsi, ha hülye kérdés, de nem vagyok jártas ezügyben, és elég fontos nekem, mert a terhesség előtti hormonsoromban alacsony volt a progeszteron szintem, és valószínűleg az első babám emiatt ment el...
2014. máj. 24. 11:44
 3/6 anonim ***** válasza:
Én hüvelyileg szedem, mert jobban felszivodik és nincs is igy mellékhatása. Az enyémen irja is, hogy szájon át és hüvelyben is alkalmazható. A hatása is ugyanaz.
2014. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ilyet fogok kérni az orvostól!
2014. máj. 24. 12:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia. En is 5 hetes kismama vagyok. En is tegnap elott kezdtem el szedni az utrot, de en a huvelyit. En nekem is ment a hasam ma 2×is. Lehet van osszefugges.

Mire szeded az utrot? Barnazol?

Attol szerintem ne felj hogy nem szivodik fel elegge, mert a doki azt mondta nekem hogy par perc es aminek fel kell az felszivodik.Nekem a huvelygolyo felhelyezes utan egesz nap folydogal vissza, ilyen feher kremes valami, felhivtam a dokit, es megnyugtatott hogy a progesztron nagy hormontartalma miatt noveli a folyast, es hogy visszafolydogal nem gond, mert ami kell a szervezetnek az felszivodik gyorsan.

2014. máj. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia! Én azért szedem mert inzulin rezisztenciam van es a hormonsorombol kiderult, h alacsony a progeszteronom. Volt egy vetelesem januarban, valoszinuleg emiatt, mert akkor meg nem tudtunk a progi hianyrol es nem kaptam potlast...

Koszonom a valaszodat, szintem mindenki a huvelytablettat hasznalja, nem ertem, h en miert nem azt kaptam, de holnap ezt fogom kerni a dokitol...

2014. máj. 25. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!